Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamek Gerda z okrągłym kluczem RIM 6000

tomislaw84 19 Mar 2015 20:22 3264 1
  • #1 19 Mar 2015 20:22
    tomislaw84
    Poziom 8  

Witam,
    Mam następujący problem. W drzwiach wejściowych mam zamontowany zamek Gerda RIM6000. Dotychczas przy zamykaniu wykonywałem dwa pełne obroty kluczem i w tej pozycji mogłem wyjąć klucz, ale jeszcze miałem zapas na pół obrotu. Klucz wkładałem charakterystycznym piórkiem do góry i tak też go wyjmowałem. Od pewnego czasu nie mogę otworzyć zamka do końca. wykonuje jeden pełen obrót wstecz i mogę już otworzyć drzwi. Mimo tego że rygle boczne nie są do końca schowane. Nie wiem czy ktoś próbował się włamać i kombinował coś przy zamku, czy uległ on awarii. Z góry dziękuje za wszystkie rady.

0 1
  • #2 22 Mar 2015 13:36
    Keram480
    Poziom 16  

Piszesz ze rygle nie są do końca schowane a ty już otwierasz drzwi. Minimalne wystawanie i nie chowanie się rygli świadczy raczej o jakimś zacięciu.
    Przy otwartych drzwiach sprawdź najpierw czy jak zamykasz drzwi wykonując dwa pełne obroty to rygle wysuwają się na swoją pełną długość, oraz czy zamykając jest to samo. Czasem wykonując obrót rygiel może nie wysuwać się do końca i potem otwierając drzwi wystarcza tylko jeden obrót. Ten zamek ma dwa bolce popychające zapadkę co 180 stopni, oraz moze mieć sprężynę wspomagającą wysuwanie rygli.

2