Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co autor tego artykułu miał na myśli?

19 Mar 2015 20:31 1413 12
 • #1 19 Mar 2015 20:31
  252257
  Użytkownik usunął konto  
 • #2 19 Mar 2015 20:59
  zuczek1987
  Poziom 23  

  Autor miał zapłacone za napisanie tekstu o długości strony A4. Wysłał tekst składający się z 10 zdań, redakcja stwierdziła że nie zapłaci bo za krótki i za bardzo szczegółowy. Odesłali do poprawy, to bidulek wklepuje jakieś głupoty dla fachowców oczywiste, jedyny cel to wydłużenie tekstu aby uzyskać wynagrodzenie. Znajomy często pisze tego typu artykuły z poradami, i broszurki reklamowe zarówno związane z SSWIN jak i inteligentnymi budynkami czy GSM i za każdym razem mówi że jest to samo, w wymaganiach podane jedynie temat i długość tekstu wymagana do uzyskania wynagrodzenia. Zero informacji o tym jak skomplikowany tekst ma być, jak szczegółowy ma to być artykuł, czy kto jest dedykowanym odbiorcą(amator, profesjonalista). Z reguły tekst wraca na jedną dwie poprawki redakcyjne zanim dostanie zapłatę.

  -2
 • #3 19 Mar 2015 21:22
  dariusz.bembenek
  Specjalista - Alarmy Stacjonarne

  zuczek1987 napisał:
  Autor miał zapłacone za napisanie tekstu o długości strony A4. Wysłał tekst składający się z 10 zdań (...).


  Przede wszystkim autor tego artykułu nie pisał tego na niczyje zlecenie. Wiem, bo ja jestem autorem tego artykułu.
  Zuczek1987 - szkoda, że w tak jednoznaczny sposób oceniasz pracę innych. Bardzo szybko Ci to poszło. Powodem napisania artykułu była chęć uświadomienia, że jest już nowszy moduł GPRS-T4. Niby oczywiste, ale wciąż (nawet tutaj na forum) ludzie skupiają się na module GPRS-T2. Uwierz czy nie, ale spora część instalatorów sięga po GPRS-T2, bo nie wiedzą nawet o tym, że GPRS-T4 jest tylko 35zł. droższy. Do tego dochodzą przyzwyczajenia.
  norbert.s. napisał:
  Przecież GPRST-2 ma i zawsze miał również tak samo konfigurowalne wejścia i w tym kontekście kolejną zagadką jest treść następnej porady:

  Oczywiste jest, że GPRS-T2 od samego początku miał również możliwość konfiguracji wejść jako wejścia analogowe. Nigdzie tego nie zanegowałem. Fakt, mogłem o tym napisać (i może dopiszę).
  norbert.s. napisał:
  Jakieś dziwne opowieści, bo ten moduł będzie współpracował z każdą centralą jaką wyprodukowano na świecie właśnie dzięki możliwości konfiguracji wejść jako analogowych z możliwością ustawiania progów L i H i nie ma wtedy potrzeby stosowania żadnych przekaźników, czy inwerterów sygnału. Można podebrać sterowanie powiadamianiem z wyjść wysokoprądowych, zaniku napięcia, spadku napięcia itp.

  Nie są to dziwne opowieści, tylko upraszczanie tematu. Założeniem było, aby jak największej liczbie osób pomóc takim sposobem przedstawienia informacji. To, że moduł współpracuje z praktycznie każdą centralą nie oznacza, że początkujący instalator zacznie korzystać z wejść analogowych. Nie pisałem teorii o całym wszechświecie, tylko o wybranym fragmencie naszej branży, szczególnie kładąc nacisk na urządzenia SATEL. Tutaj nie ma potrzeby wchodzenia w szczegóły, co to są i jak działają wejścia analogowe.

  norbert.s. napisał:
  GSM-LT1 jest modułem symulującym analogową linię telefoniczną i i z założenia może pracować jako powiadomienie głosowe realizowane przy pomocy SM-2.
  Ta funkcja jest tam kompletnie pominięta (centrale CA-6, CA-10, CA-64, INTEGRA).


  Artykuł o LT-1 został napisany kilka lat temu (nie sugerować się datą publikacji). Nie sposób pisać o wszystkim właściwościach i możliwościach modułu, bo nie taki był cel.

  0
 • #4 19 Mar 2015 21:30
  252257
  Użytkownik usunął konto  
 • #5 19 Mar 2015 22:01
  dariusz.bembenek
  Specjalista - Alarmy Stacjonarne

  W dniu jutrzejszym dopiszę brakującą informację do artykułu, że GPRS-T2 również ma możliwość ustawienia wejść jako analogowych. Informacja słuszna, chociaż dobrze wiemy, że w przypadku współpracy z centralami SATEL (tutaj VERSA) - zastosowanie wejść jako analogowych jest zbędne.

  W mojej opinii, moduł T4 wygrywa poprzez ilość 4 wyjść, a nie jednego (jak w T2).

  0
 • #6 19 Mar 2015 22:08
  252257
  Użytkownik usunął konto  
 • #7 19 Mar 2015 23:00
  zuczek1987
  Poziom 23  

  dariusz.bembenek napisał:
  zuczek1987 napisał:
  Autor miał zapłacone za napisanie tekstu o długości strony A4. Wysłał tekst składający się z 10 zdań (...).


  Przede wszystkim autor tego artykułu nie pisał tego na niczyje zlecenie. Wiem, bo ja jestem autorem tego artykułu.
  Zuczek1987 - szkoda, że w tak jednoznaczny sposób oceniasz pracę innych. Bardzo szybko Ci to poszło.

  Nie nazwał bym tego oceną, a usprawiedliwieniem zastosowanych uproszczeń, skrótów myślowych, czy rozciągania tekstu w niektórych miejscach. Po prostu życie nauczyło mnie że nie wszystkie teksty autor pisze tak jak by chciał, niektóre pisze się tak jak ci karzą. Ale jeśli kolega robił to pro publico bono to tym większy szacunek za chęci propagowania wiedzy.

  0
 • #8 20 Mar 2015 06:53
  252257
  Użytkownik usunął konto  
 • #9 20 Mar 2015 10:11
  Mati
  Poziom 12  

  norbert.s. oraz zuczek1987, nie mogę się nadziwić Waszej nonszalancji. Nie zamierzam z Wami dyskutować, ale uważam, że mam prawo do wypowiedzi jako osoba bezpośrednio związana z tym tematem. Zatem:

  1. Równie dobrze ktoś mógłby napisać, że jako konkurencja stosujecie czarny PR i z pewnością ktoś mógłby się przyczepić do Waszych porad. Sam nie wiem, ktoś z Was nie jesteś pracownikiem konkurencyjnej firmy...

  2. zuczek1987 sprawdź w słowniku co oznacza wyraz "pomówienie" oraz wyraz "usprawiedliwienie". Mam wrażenie, że mylisz znaczenia tych dwóch słów. Nie znasz Darka i nie znasz zasobu jego wiedzy. Nie znasz także sposobu wynagradzania i wielu innych aspektów. Zatem w żaden sposób nie jesteś uprawniony do takich komentarzy. Nawet jeśli akurat masz trochę czasu i chcesz zabłysnąć przed światem.

  3. Jeśli zuczek1987 i norbert.s. chcesz poznać prawdę o poziomie wiedzy Dariusza, to zapraszam do nas. Za bilet do Wolbromia płacę ja. Pogadacie sobie i poznacie się bliżej. Może wówczas nie będzie zbędnych ocen i komentarzy.

  4. "Kolega nie robi tego pro publico bono." No jasne że nie! Natomiast dziwi mnie norbert.s. reszta Twojej wypowiedzi.
  Nie masz pojęcia do kogo kierowana jest nasza oferta, nie wiesz, jaka jest struktura naszych klientów i w końcu nie wiesz czy instalatorzy potrzebują porad czy nie.

  5. Odnosząc się do pkt.4, chyba jednak potrzebują porad i wolą dystrybutorów, którzy mają wiedzę o sprzęcie, skoro startując od zera w 2003 roku zdobyliśmy ważną pozycję na rynku nie handlując na Allegro i nie wystawiając się na Ceneo, dając za to prawdziwe wsparcie w trudnych sytuacjach.

  6. zuczek1987 pisząc o ilości słów, znaków po prostu nas obrażasz! Więc przestań!

  7. Ostatnie: łatwo jest oceniać i potępiać, o wiele trudniej dać coś z siebie. Mimo wszystko polecam spróbować!

  0
 • #10 20 Mar 2015 10:32
  252257
  Użytkownik usunął konto  
 • #11 20 Mar 2015 10:41
  Mati
  Poziom 12  

  No widzisz, tak możemy w nieskończoność...
  Ty swoje, ja swoje :)
  np. To że jesteś instalatorem nie wyklucza, że pracujesz dla konkurencji - prawda? Oczywiście wierzę Ci, że pracujesz tylko na własny rachunek, ale chciałem pokazać, że każdy widzi to co chce widzieć.

  Co do reszty Twoich odpowiedzi na mój komentarz muszę znów stwierdzić, że nie znasz tematu do końca, więc znów komentarze nie są trafne...

  Z jednym się zgodzę: porady nie muszą i nie powinny być widoczne dla wszystkich. Dlatego dosłownie "wczoraj" uruchomiliśmy www.montersi.pl/wsparcie, gdzie wiedza poważna jest tylko dla specjalistów. Porady na e-alarmy niedługo znikną.

  Jak będziesz przejeżdżał w okolicy, zapraszam na kawę :)

  0
 • #12 20 Mar 2015 10:44
  252257
  Użytkownik usunął konto