Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring na budowie, 2 kamery możliwość rejestracji.

19 Mar 2015 22:12 5850 12
  • Poziom 32  
    Monitoring to może zbyt wiele powiedziane, ale potrzebuję rejestrować obraz z 2 kamer zamontowanych na budowie domu, z ewentualną możliwością podglądu na żywo. Budowa jest oddalona od miejsca gdzie mieszkam jakieś 250m, niestety domowe wifi nie sięga. Z budowy ciągle coś ginie więc chciałbym zarejestrować kto się tam pojawia i ewentualnie mieć możliwość podglądnięcia na żywo co się tam dzieje. "Monitoring" będzie tymczasowy więc nie chciałbym wydawać na niego zbyt wiele funduszy. Prąd na budowie jest. Rozważałem możliwość zainstalowanie kamer na budynku sąsiadującym z budową, w budynku jest internet ale z dynamicznym IP a to stwarza problemy z konfiguracją. Znalazłem w sieci kamery IP wifi, które wg. opisu nie potrzebują publicznego IP ale nie wiem czy to dobry pomysł. Rejestracja nie musi być specjalnie długa, wystarczy że będzie zapisywało co się dzieje w nocy. Proszę o porady.
  • Switche POE
  • Poziom 25  
    Zainstaluj 2 zwykłe kamery i rejestrator z dyskiem twardym i dostępem przez http, np. ipbazę (około 600 PLN)
  • Switche POE
  • Poziom 32  
    To rozwiązanie wiąże się z dodatkowymi opłatami za DDNS, po za tym wolałbym nie instalować rejestratora na budowie bo może zniknąć razem z zapisanym materiałem :). Mam możliwość zainstalowania kamer tak by były trudno dostępne dla ewentualnego intruza, gorzej z rejestratorem. Nie wykluczam tej opcji ale szukam alternatywnego rozwiązania.
  • Poziom 17  
    2 kamery o opcją P2P (wtedy nie musisz mieć piblicznego IP) i nagrywanie obrazu np. po wykryciu ruchu na jakiś serwer FTP lub na wbudowaną karte SD , z tym że przy tym drugim rozwiązaniu zawsze mogą ci gwizdnąć kamerkę razem z nagraniem... Ü
  • Poziom 17  
    No bez jaj , po co do dwóch kamer wywalać kasę na rejestrator ? Zupełnie zbędne koszta.
  • Poziom 26  
    sciacho nie każdy ma FTP w domu :) A karta daje niezbyt długi okres zapisu :)
  • Poziom 18  
    Zdzichu napisał:
    To rozwiązanie wiąże się z dodatkowymi opłatami za DDNS, po za tym wolałbym nie instalować rejestratora na budowie bo może zniknąć razem z zapisanym materiałem :). Mam możliwość zainstalowania kamer tak by były trudno dostępne dla ewentualnego intruza, gorzej z rejestratorem. Nie wykluczam tej opcji ale szukam alternatywnego rozwiązania.

większość rejestratorów ma dedykowane serwery DDNS, a na no-ip po założeniu konta dostajesz 3 darmowe hosty.

Mozna by spróbować z kamerą z kartą SD i prz nagrywaniu detekcji ruchu na trochę powinna wystarczyć.

• Poziom 43  
    sciacho napisał:
    No bez jaj , po co do dwóch kamer wywalać kasę na rejestrator ? Zupełnie zbędne koszta.

No to jesteś w błędzie.
    Zdarza mi się montować kamery na różnych budowach, rejestrator zawsze jest tak dobrany by wykorzystać go w docelowej instalacji monitoringu.
  • Poziom 18  
    Pierw trzeba koledzy ustalić jakie łącze będzie miał kolega, Czy będzie dynamiczne z adresem publicznym czy prywatnym. Za 600zł chcesz dać za całość?.
  • Poziom 32  
    Tak jak już pisałem wcześniej z internetem w domu się nie połączę bo za daleko. Mógłbym poprosić sąsiada który ma dom obok budowy, z jego wifi bym się połączył ale wolałbym nie robić mu kłopotu. Prawdopodobnie najlepsze wyjście to będzie kamera z możliwością nagrywania na kartę. Ile godzin można nagrać na kartę np 32GB z takiej kamery?
  • Poziom 29  
    a zrobienie mostu np na 5Ghz nie wchodzi w grę, anteny nie są tak drogie np używany Nanostation 5 da sobie radę a później wykorzystać do internetu na budowie.
  • Poziom 23  
    Ja polecał bym jednak zastanowić się nad choćby częściowo profesjonalnym zestawem.
    Do zestawuienia połączenia między domem a budową o ile jest optyczna widoczność to wystarczy:
    2x Link czyli 600PLN i już masz swój internet na budowie, a w przyszłości oba lokale spiętą w jedną sieć.
    Do tego w zależności od dalszego budżetu i zapotrzebowania na rozdzielczość(szczegółowość) rozwiązania amatorskie:
    Foscam
    Czy bardziej profesjonalne:
    BCS,HIkivision, Axis

Rejestrator już będziesz mógł bezpiecznie umieścić w domu.
    Konfiguracja urządzeń wideo w sieciach z dynamicznym publicznym Adresem IP nie jest mocno skomplikowana, a na pewno dobrzy ludzie na forum pomogą.

Co do nagrywania na kartę, tu znów znaczenie ma jaki producent, jaka rozdzielczość, jaki typ kodowania.
    No i rzecz najważniejsza, kradną ci kamerę i nagrania razem z nią.
    Jesteś biedniejszy o sprzęt z budowy, kamerę, kartę.
    Czy nie warto zainwestować w coś pewnego i bezpiecznego??
  • Poziom 32  
    Temat nie aktualny, budowa obeszła się bez monitoringu i na szczęście bez większych strat. Dziękuję za zainteresowanie. Zamykam.