Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klatka schodowa trzy piętra

20 Mar 2015 00:25 1038 2
  • Poziom 1  
    Witam.

Będę podłączał klatkę schodowa dwa pietra która będzie miała 3 włączniki i trzy punkty oświetleniowe po jednym na pietrze (parter, 1,2). z parteru włączam światło na parterze i pierwszym pietrze(dwa przyciski), na pierwszym pietrze włączam parter, pierwsze i drugie(trzy przyciski) a na drugim włączam pierwsze i drugie piętro(dwa przyciski). Czy takie coś da się zrobić i czy mógł by ktoś wkleić schemat tego? Dodam ze parter i pierwsze piętro ma już normalna instalacje schodowa dwa punkty oświetleniowe i dwa podwójne włączniki i jest dobudowywane drugie piętro i dojedzie dodatkowy punkt oświetleniowy i włącznik żeby włączał zarówno pierwsze piętro i drugie piętro.

Mam nadzieje ze wytłumaczyłem zrozumiale.

Jeśli istnieje taki temat to poproszę o link, szukałem ale niestety nigdzie nie moge znaleźć.

Z góry dziękuje za pomoc.
  • Poziom 17  
    pandaa87
    Po co tak komplikować rzeczy proste. Na każdym poziomie wrzuć oprawę z czujnikiem ruchu i wyłącznikiem czasowym. Będziesz mógł z obiema zajętymi rękami przejść z dowolnego poziomu na inny zapalając automatycznie tylko niezbędne oświetlenie, bez potrzeby robienia tego nosem, czy łokciem niosąc np. karton czy zakupy.
  • Poziom 25  
    pandaa87 napisał:
    z parteru włączam światło na parterze i pierwszym pietrze(dwa przyciski), na pierwszym pietrze włączam parter, pierwsze i drugie(trzy przyciski) a na drugim włączam pierwsze i drugie piętro

Trochę bez sensu. Ja bym dopiął do istniejącej oprawy jeszcze 2 zamontowane na 2 pozostałych poziomach, jeden z wyłączników schodowych wymienił na krzyżowy a z niego wyprowadził włącznik schodowy.