Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Gorenje w7623l czy BOSCH WAE 2446SPL

homek_j 20 Mar 2015 09:23 4512 3
  • #1 20 Mar 2015 09:23
    homek_j
    Poziom 1  

Witam

Potrzebuję rady i opinii na temat pralek Gorenje w7623l i BOSCH WAE 2446SPL. Obie można obecnie kupić za 1400 zł. Parametry podobne. Dość mało opinii na ich temat, a jak coś znajdę to diametralnie różne, od zachwytów po absolutne odradzanie zakupu. Proszę użytkowników o opinie na temat awaryjności, obsługi serwisu. Oba modele mają mieć rozbieralny bęben i wymienne łożyska, nie wiem czy tak jest w rzeczywistości. Zależy mi na tym, by pralka była dość cicha i stabilna, gdyż stoi w kuchni.

Czy ktoś użytkuje jeden z tych modeli?

Ewentualnie w grę wchodzą jeszcze modele:
    BOSCH wae24441pl
    BOSCH WAE 2846SPL

0 3
  • #3 20 Mar 2015 23:10
    Przemeek1988
    Poziom 22  

Zarówno w/w model Gorenje jak i seria WAE Boscha to dobry wybór. W obu przypadkach możliwość wymiany łożysk bębna- zespół piorący jest rozbieralny.
    W obu markach podejście do klienta na wysokim poziomie, na plus Boscha przemawia fakt, że mają własną sieć serwisów fabrycznych aczkolwiek Gorenje mimo ,że korzysta z autoryzowanych punktów serwisowych to ma dobre wytyczne odgórne z centrali. Z reguły sporą są załatwiane na korzyść klienta.

Bosch ma dobry układ wyważania prania, te pralki podczas wirowania stoją jak wmurowane (warunek to dobre wypoziomowanie) ,w moim Siemensie (odpowiednik Boscha WAE) przez 4 lata nie zdarzyło się aby czegoś nie odwirowała bo np. prania jest mało i nie potrafi go wyważyć. Mój model waży 83kg i to duża zaleta (generalnie seria WAE m pralki o wadze ~60kg oraz ~ 80kg - info dostępne w specyfikacji na stronie producenta).

Wg mnie zarówno Bosch jak i Gorenje to dobry wybór ,każda powinna popracować dłużej niż gwarancja.

0
  • #4 13 Paź 2015 21:50
    H.Mira
    Poziom 1  

homek_j napisał:
    Witam

Potrzebuję rady i opinii na temat pralek Gorenje w7623l i BOSCH WAE 2446SPL. Obie można obecnie kupić za 1400 zł. Parametry podobne. Dość mało opinii na ich temat, a jak coś znajdę to diametralnie różne, od zachwytów po absolutne odradzanie zakupu. Proszę użytkowników o opinie na temat awaryjności, obsługi serwisu. Oba modele mają mieć rozbieralny bęben i wymienne łożyska, nie wiem czy tak jest w rzeczywistości. Zależy mi na tym, by pralka była dość cicha i stabilna, gdyż stoi w kuchni.

Czy ktoś użytkuje jeden z tych modeli?

Ewentualnie w grę wchodzą jeszcze modele:
    BOSCH wae24441pl
    BOSCH WAE 2846SPL

Zdecydowanie polecam Gorenje. Bardzo szybko kontaktują się z klientem, wiem bo sama dzwoniłam do nich bezpośrednio i zawsze pomagają. Zresztą Gorenje z tego co ostatnio czytałam to jedna z lepszych marek na rynku, wiec ja bym brala własnie te pierwszą. Bosch ostatnio się skiepścił

0