Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zrobiłem wzmacniacz i nie działa

20 Mar 2015 10:40 2376 27
  • Uczeń
    Nie działa mi wzmacniacz. :cry:
    Nie wiem czemu?
    Może coś źle podłączyłem.
    Proszę o pomoc.
    Z góry dzięki.
  • Poziom 24  
    Poczytaj o wzmacniaczach. Pierwszy raz widzę kuriozalny pomysł, włączenia potencjometru w obwód zasilania 8-O
  • Uczeń
    Mógłby mi ktoś powiedzieć jak podłączyć potencjometr.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    W sieci masz schematow od groma. Jaki to chip bo nie opisujesz?
  • Uczeń
    Nazywa się NE542N.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    miki251199 napisał:
    to jest NE542N

Na nim co najwyżej możesz zrobić przedwzmacniacz.
  • Uczeń
    Dzięki za info a z czego mogę wylutować TDA7052A.
  • Poziom 30  
    A jakie masz urządzenia?
    To nie musi być koniecznie TDA7052A.
  • Uczeń
    Mam starą wieże czy tam coś takiego znajdę jak TDA7052A albo coś co się nada na wzmacniacz przenośny.
  • Poziom 30  
    Jaką wieże?

Dodano po 1 [minuty]:

Albo inaczej rozkręć ją i daj zdjęcie środka.
  • Uczeń

Nazywa się thomson a3100 albo coś podobne.
  • Uczeń
    No dzięki. Mógłbym wiedzieć jak rozpoznać nóżki.
  • Poziom 28  
    Jak patrzysz na układ od strony napisów, to skrajna nóżka z lewej strony to pin nr. 1. Idąc w lewo jest nóżka 2, 3, 4 i tak dalej.
  • Poziom 29  
    Panowie.... LITOŚCI... . Ten temat dawno powinien znaleźć się w Koszu. Pomijam olewane przez autora polecenia Moderatora. Totalne lenistwo, aby poszukać informacji w temacie. Już w pierwszym poście autor winien zamiści8ć informację dotyczącą zastosowanego układu wzmacniacza... W 5 poście dowiadujemy się dopiero, że jest to jakiś przypadkowy NE...
    Wybaczcie, ale nawet w tym dziale należy wykazać choć minimum wiedzy.
  • Poziom 30  
    olekt2002 napisał:
    Panowie.... LITOŚCI... . Ten temat dawno powinien znaleźć się w Koszu. Pomijam olewane przez autora polecenia Moderatora. Totalne lenistwo, aby poszukać informacji w temacie. Już w pierwszym poście autor winien zamiści8ć informację dotyczącą zastosowanego układu wzmacniacza... W 5 poście dowiadujemy się dopiero, że jest to jakiś przypadkowy NE...
    Wybaczcie, ale nawet w tym dziale należy wykazać choć minimum wiedzy.

Masz rację kolego, tylko jak on ma zacząć?
  • Poziom 29  
    Kiedy ja zaczynałem, to nie było: internetu, sklepów wysyłkowych z gotowymi "kitami". Korzystałem z biblioteki publicznej, kupowałem książki o tematyce elektronicznej.
    scalok napisał:
    Masz rację kolego, tylko jak on ma zacząć?

Ruszyć łbem... Szukać, czytać... ale to niestety przerasta obecne pokolenie... .
    Jak budowałem jakikolwiek układ, i on mi nie działał - sam dochodziłem przyczyn.
    Dlatego teraz nie mam litości dla leniwców - mają praktycznie wszystko na talerzu, schematy, datasheety, gotowe zestawy.
  • Poziom 30  
    olekt2002 napisał:
    Kiedy ja zaczynałem, to nie było: internetu, sklepów wysyłkowych z gotowymi "kitami". Korzystałem z biblioteki publicznej, kupowałem książki o tematyce elektronicznej.

Ja tak samo. Pierwsze moje radio lampowe rozebrałem w wieku 5-ciu lat.
    Zmieniły się czasy, niestety.

Dodano po 11 [minuty]:

olekt2002 napisał:
    Jak budowałem jakikolwiek układ, i on mi nie działał - sam dochodziłem przyczyn.

Robiłem tak samo.
  • Poziom 22  
    To jest troll, wywalcie to kosza, najpierw podstawówka, nauka pisania, a potem elektronika.

Dodano po 39 [sekundy]:

A jak nie troll, to ktoś pisze i robi sobie jaja.
  • Poziom 29  
    scalok napisał:
    Zmieniły się czasy, niestety.
    Sam więc widzisz... . Można pomóc, oczywiście, ale jak człowiek widzi takie posty... ręce opadają.

Dodano po 2 [minuty]:

adam158 napisał:
    To jest troll ,wywalcie to kosza ,najpierw podstawówka,nauka pisania ,a potem elektronika.
    Osobiście raportowałem ten temat na samym początku, niestety.... Moderator uznał inaczej.
  • Poziom 30  
    adam158 napisał:
    To jest troll ,wywalcie to kosza ,najpierw podstawówka,nauka pisania ,a potem elektronika. Dodano po 39 [sekundy]: A jak nie troll,to ktoś pisze i robi sobie jaja.

No tak, a Ty dalej nie wiesz jak się przecinki wstawia.

Dodano po 2 [minuty]:

Kolego miki251199, popraw pisownię.
  • Uczeń
    Przepraszam za moją pisownię ale na telefonie dotykowym jest trochę ciężko pisać. Będę teraz zwracał uwagę na pisownię.

Dodano po 4 [godziny] 26 [minuty]:

Mam pytanie dla was a mianowicie co oznaczają te poziome kreski? Zrobiłem wzmacniacz i nie działa
  • Poziom 30  
    GND, czyli w tym wypadku (minus) zasilania. Wszystkie łączysz razem.
  • Uczeń
    Dzięki wszystkim za pomoc i za wyrozumialość.