Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Obliczanie pobory mocy urządzenia w celu dobrania akumulatorów

20 Mar 2015 12:00 795 4
 • Poziom 2  
  Witam,

  Czy mógłby ktoś łopatologicznie rozpisać mi jakie mam dobrać baterie do zasilania monitora LCD 15 cali zasilanego napieciem 12V maksymalny pobor mocy w specyfikacji to 27W.

  Chciałbym aby monitor chodził na jakiejs przenosnej baterii przynajmniej 1h/2h.

  Dziekuje Serdecznie za pomoc! :)
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  Monitor jest zasilany z zasilacza, który na wyjściu ma 12V DC jak rozumiem? Jeśli tak to moc P=U*I czyli iloczyn napięcia i natężenia prądu. Z tego liczysz prąd 27 W / 12 V=2,25 A. Jeśli chcesz zasilać go przez godzinę to potrzebujesz baterii 2,25Ah. Na potrzeby zrozumienia wzoru można opisać to tak, że jednostka pojemności baterii Ah to iloczyn A*h (ampero-godzina),Czyli jeśli chcesz uzyskać dwie godziny to 2,25 A * 2 h = 4,5Ah. Baterie podaje się w mAh (miliampero-godzina). Czyli wszystko trzeba razy tysiąc. 2,25 Ah = 2250 mAh.
 • Poziom 2  
  Dziekuje ci bardzo! :)
  Monitor chcialbym podpiac z jakiejs baterii najlepiej tak aby byl przenosny :)
  Jestem w posiadaniu bateri LI-PO 12V 4800mAh.
 • Poziom 19  
  No to masz ze dwie godzinki pewne. Pytanie takie czy monitor ma wejście na kabel sieciowy 230V i żadnego zasilacza po drodze czy ma może zasilacz taki jak np. laptop?

  Jeszcze jedno. Każda bateria ma swoją skończenie małą rezystancję wewnętrzną. Biorąc to pod uwagę, w miarę rozładowywania baterii, a zwłaszcza pod koniec jej żywotności, obniża się napięcie na jej zaciskach. W przypadku elektroniki jaką jest monitor, może to spowodować jego uszkodzenie. Jeśli chcesz mieć bezpieczne, źródło zasilania, trzeba by dołożyć tam układ monitorujący poziom napięć, który odłączy zasilanie w momencie gdy spadnie poniżej pewnej granicznej wartości.
 • Poziom 26  
  kula001 napisał:
  No to masz ze dwie godzinki pewne. Pytanie takie czy monitor ma wejście na kabel sieciowy 230V i żadnego zasilacza po drodze czy ma może zasilacz taki jak np. laptop?

  Autor napisał wyraźnie że jest zasilany napięciem 12V Jednakże nie napisał czy jest to napięcie stałe.Jednak jeśli było by to napięcie przemiennie autor podłączając akumulator nie uszkodził by urządzenia.