Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

światła cofania w xsara break

nawijacz 19 May 2005 19:43 4659 11
    nawijacz
    Level 11  
    Citroen xsara 1,6 break kombi.
    Usterka jest tego typu, że tylne światła cofania świecą cały czas jak tylko włączę elektrykę.
    Zmieniam biegi i nic.
    Co może być przyczyną tego ? Czy to jakiś przełącznik obok skrzyni biegów ....
  • Helpful post
    MarioRz
    Level 19  
    najprawdopodobniej jeśli stało to się nagle to masz uszkodzony czujnik wstecznego biegu który znajduje się na skrzyni sprawdź go
    nawijacz
    Level 11  
    A dokładniej, to gdzie się on znajduje ?
  • Helpful post
    staszekk7
    Level 18  
    Witam
    Zwarty jest włącznik wstecznego znajdujący się na skrzyni albo instalacja odepnij wtyk jeśli zgaśnie to jest uszkodzony włącznik
    nawijacz
    Level 11  
    Rozłączyłem wtyk w wiązce znajdujący się pod schowkiem pasażera, wszystkie tylne światła zgasły ... szukałem tego 'włącznika wstecznego' i nic ! a gdzie on jest ???
    nawijacz
    Level 11  
    A gdzie jest ten wyłącznik ???
  • Helpful post
    zi.ko
    Level 26  
    Wyłącznik świateł cofania jest wkręcony do skrzyni biegów!
    Z tego co pamiętam to w okolicach ramienia sprzęgła (powinna być biała 2 pinowa wtyczka).
  • Helpful post
    kgflanela
    Level 17  
    Na skrzyni są dwie kostki, jedna ma trzy kable (licznik) a druga dwa kable (czujnik wstecznego biegu) zdejmij kostkę i światła powinny zgasnąć jak nie to trzeba szukać w splocie.
    nawijacz
    Level 11  
    To może tak.
    Wiem że jestem laikiem ,,, ale ‘laikiem’ potrzebującym pilnej pomocy.
    W styczniu kupiłem xsarkę, radość była wielka do czasu aż nie pojechałem do serwisu ... o zgrozo a raczej k*r*a jego m*ć
    Diagnoza – samochód był wcześniej uderzony ,,, według panów z serwisu , dostał w tylne prawe koło ... a fachman , który naprawiał , raczej był leniwy.
    Tak więc, jeżeli czytasz tę wypowiedź , a znasz się na rzeczy napisz co i jak : czyli gdzie tego przełącznika mam szukać.
    Problem ,to świecące cały czas światła wstecznego.
    a dalej ? zdejmowałem osłonę skórzaną z ‘gajgi’ od przełączania biegów. Pod nią ,nic co mogło by wyglądać na jakiś przełącznik ...
    POMOCY ...

Dodano po 5 [minuty]:

kgflanela wrote:
    Na skrzyni są dwie kostki ...

Mam pytanie ? na jakiej skrzyni , czyli gdzie tego szukać ...
  • Helpful post
    kgflanela
    Level 17  
    Chodzi oczywiście o skrzynie biegów. Otwórz maskę i spójrz z prawej strony w dół, powinna być tan kostka elektryczna (z takim drutem zabezpieczającym) naciśnij go i zdejmij kostkę.
    Nie wiem jak konkretnie w twoim autku, ale coś podobnego masz przy zbiorniczku płynu hamulcowego czy wtrysku.
    nawijacz
    Level 11  
    Ok ... jutro sprawdę co i jak ... a jeżeli pomogło , to będę klikać w ikonkę 'pomógł' tak długo aż mycha mi wysiądzie.
    Dzięki.
    nawijacz
    Level 11  
    Więc tak.
    Wykręciłem czujnik wstecznego, ma zwarcie. Szkoda że nie można go rozebrać. I ciekawe ile zapłacę za nowy.
    Tak jak obiecałem, zaczynam klikać .Dzięki za pomoc.