Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Baofeng UV-82 - jaka antena

21 Mar 2015 07:35 4584 5
  • Poziom 9  
    Witam posiadam radiotelefon Baofeng UV-82 i mam pytanie do was w sprawie anteny jaka polecacie do tego radiotelefonu która była by lepsza od tej oryginalnej która jest w zestawie.Długość antenki obojętna bo ręczniak większość czasu w domu jest a nie chce na razie budować i tworzyć anteny własnej roboty typu J itd. pasmo która mnie najbardziej interesuje to 149 MHz.
  • Poziom 11  
    Ja do swojego jako anteny zewnętrznej używam diamond x300 ale zaczynałem na diamond x50 którą można wykonać samodzielnie i nie jest trudna, jest w internecie schemat. Jeśli chodzi o antenę ręczna to polecam Nagoya NA771. Jeśli chodzi o antenę bazową to musisz sprawdzić czy nie zatyka ci się tor odbiorczy twojego Bao bo jeśli tak to okaże się ze podłączając antenę zewnętrzną możesz słyszeć mniej niż na ręcznej. W moich dwóch uv5r nie ma tego problemu ale kupiłem je w 2011 roku.
  • Poziom 24  
    Ja sobie zamówiłem do w/w modelu Nagoya NA-774 jak będę mieć i przetestuję to ci dam znać
  • Poziom 8  
    Ja polecam jako antenę do pracy ręcznej ( np. na spacer) skopiować nagoyę 701. Gdzieś na Elektrodzie jest schemat - idealnie daje się obudować w fragmencie rurki ze starego pisaka do tablic. Promiennik z rurki od linki rowerowej i kabelek miedziany w środku. Używam od dłuższego czasu - oryginalną antenę zgubiłem. Nie jest za długa ( ok. 28cm ), a jednocześnie lepiej działa od oryginalnej.
  • Poziom 8  
    Coś nie mogłem znaleźć, gdzie to było. Antena świetnie daje się obudować z użyciem 2 pisaków - jeden do tablic suchościeralnych i jeden sześciokątny cienkopis. Cienkopis idealnie wchodzi tyłem w złącze BNC na RG58 skręcane po rozwierceniu do 6mm. Sześciokątna rurka jest karkasem na cewkę. W środku dajemy kondensator, rurkę skracamy, promiennik z cienkiej linki wkładamy do rurki - pancerza od linki przerzutek od roweru. Całość zamykamy w skróconym pustym pisaku do tablic suchościeralnych. Po założeniu czarnej termokurczki wygląda jak z fabryki.