Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MF3060 - dziwne objawy EHR

21 Mar 2015 10:57 1149 8
  • Poziom 11  
    Witam ostatnio coraz częściej dziwnie zachowuje się EHR w massey ferguson a mianowicie gdy przełącznik jest w pozycji podnoszenie i belki są u góry potrafi sam się opuszczać drżeć czyli centymetr opuści centymetr podniecie . gdzie zacząć szukać usterki
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 13  
    Sprawdź czy nie ma luzów na ramionach podnośnika jeżeli jest, zlikwiduj, jeżeli nadal będzie wariował to sprawdź czujnik wysokości (omomierzem na całym zakresie działania wartość ma zmieniać się proporcjonalnie.
  • Metal Work Pneumatic
  • Poziom 11  
    luzów brak czujnik wymieniony na nowy bo też tak myślałem ze to możne czujnik dawać złe wartości w tej chwili obstawiam że jest zimny lut wBosch Hitch Tronic
  • Poziom 13  
    podaj numer bosch'a
    Jeżeli wymieniłeś czujnik i go dobrze ustawiłeś, luzów nie ma to dla pewności jak zacznie wariować podnośnik odepnij wtyczki z elektrozaworów, wtedy będziesz pewny czy nie puszczają zawory lub coś od strony hydrauliki, jeżeli nadal będzie się podnosił i opuszczał to w ciągniku jeżeli przestanie to problem w sterowaniu.
    Co do sterownika to bym się na początek nie czepiał, to już ostateczność tam zaglądać...
  • Poziom 11  
    BOSCH 0 538 201 008
    prawdopodobnie jest taki spisałem go z katalogu części od masseja 3060 jutro jak rozkręcę panel to spisze sprawdze .czujnik jest ustawiony prawidłowo według instrukcji od strony hydrauliki wszystko gra ,elektrozawory trzymają pługi ważące około 1000 kg trzyma cały dzień i niepuści nawet centymetra
  • Poziom 13  
    chodzi mi o to czy jak zacznie podnosić i opuszczać to wtedy odpiąć wtyczki od elektrozaworów, jeżeli przestanie to znaczy sterownik wysyła bzdurne sygnały (znaczyło by że to że sterownik może być uszkodzony, któryś driver na końcówce) jeżeli po odpięciu wtyczek z elektrozaworów nadal ramiona będą szły na dół lub górę to problem leży po stronie hydrauliki. Sprawdź tak i daj znać co się dzieje, to pozwoli na postawienie dalszej diagnozy. Jeżeli chodzi o sterownik mam akurat taki w naprawie także mogę Ci pomóc.
  • Poziom 11  
    jutro to sprawdzę ,ale moim skromnym zdaniem odpięcie wtyczki o elektrozaworu wiąże się z odcięciem napięcia a to równa się z automatycznym zamknięciem elektrozaworu czyli ramiona podnośnika stop .kiedyś już robiłem taki trik z odcięciem całego napięcia od EHR = stop
  • Poziom 13  
    Właśnie to chce ustalić czy po odpięciu wtyczek się zatrzyma. Nie napisałeś czy problem zaczął się nagle czy najpierw czasami, później co raz częściej? nie było nic spawane na ciągniku lub palony z jakimś urządzeniem rozruchowym?
  • Poziom 11  
    problem zaczął się czasami, później co raz częściej zależy od dnia . spawane było ale zawsze zdejmował klemę z akumulatora i starałem sie tak aby masa od spawarki była jak najbliżej elektrody a nie masa z przodu ciągnika a elektroda czyli spaw z tyłu