Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Megane Scenic podswietlenie.

msiuel 19 Maj 2005 20:40 9341 9
  • #1 19 Maj 2005 20:40
    msiuel
    Spec od TV

W jaki sposob "bezpiecznie "dostac sie do zarowek podswietlajacych przyciski ogrzewania szyb i wlacznik awaryjny/blokada drzwi.Renault Megane Scenic 99r.Pozdarwiam.

1 9
  • #2 19 Maj 2005 21:10
    bj86
    Poziom 14  

Witam

Nie jestem pewien jak dokładnie się do nich dostać, ale jeśli chcesz je zmieniać z powodu przepalenia, to najlepiej zdjąć całą górną część deski rozdzielczej (śruby pod osłonami głośników przy narożach przedniej szyby, potem zatrzaski) i sprawdzić przy okazji inne żarówki, bo one niestety lubią się przepalać seriami.

Pzdr

0
  • Pomocny post
    #3 19 Maj 2005 22:12
    anioł
    Poziom 12  

A ja się nie zgodze z kolegą ,bo po co ściągać góre skoro przełączniki są z przodu ,obok panelu ogrzewania i to jego trza zdemątować a potem przełączniki.Ale żeby było zabawnie marne szanse na poskładanie potem wyłącznika og.tyl.szyby(raczej niewykonalne,sprawdzałem).

0
  • #4 20 Maj 2005 10:53
    bj86
    Poziom 14  

Nie pisałem konkretnie o tych 2 żarówkach. Była mowa przede wszystkim o sprawdzeniu reszty, bo w tych meganach (i scenikach) typowe że palą się hurtem, więc nie ma między nami niezgodności ;)

Pzdr

0
  • #5 20 Maj 2005 23:59
    anioł
    Poziom 12  

No niby tak tylko z małym ale,poniwarz od roku 98 niema już żarówek w tablicy rozdzielczej tyko diody LED,a diody raczej nie padają.
    Pozdrawiam.

0
  • #6 21 Maj 2005 00:51
    msiuel
    Spec od TV

Jezeli masz na mysli "zegary" to w moim przypadku/99 model przejsciowy sa zarowki.pozdrawiam.

0
  • #7 21 Maj 2005 17:24
    bj86
    Poziom 14  

Mam model z 2000r, wyswietlacze i przyciski (a przynajmniej wieksza czesc przyciskow) podswietlane sa zarowkami, ktore jak zaczna sie palic, to jak szalone - gdzies slyszalem nawet o 6 sztukach na raz

Pzdr

0
  • #8 23 Maj 2005 22:21
    anioł
    Poziom 12  

Mam na myśli tyko i wyłącznie tablice rozdzielczą ,reszta (panel ogrzewania,zegarek,przełączniki itp)jest na żarówkach.A swoją drogą Renault
    jest dość zboczone jeśli chodzi o zmiany i najczęściej są pod koniec roku,około września.Stąd bieże się ta rozbieżność.Pozdrawiam wszystkich.

0
  • #9 20 Kwi 2009 22:11
    mokrosa
    Poziom 9  

NIe zgodze się z wami. Wymiana żaróweczki jest banalnie prosta. Włącznik (otwieranie / zamykanie drzwi) należy lekko podważając wyciągnąć w całości z deski rozdzielczej. Nastepnie należy zdjąć ruchomą część włącznika. Żarówka znajduje sie pod żółto pomarańczowym plastikiem.
    Zarówka we włączniku to mała 1 watowa lampka z tzw długimi wąsami.
    Koszt w polmozbycie ok 1,5zł.
    Wymiana banalna . Czas okolo 5 minut.

0
  • #10 09 Cze 2010 18:36
    phantomak
    Poziom 1  

Ave!
    Mam podobny problem z podświetlaniem pokręteł od ogrzewania. Po zdemontowaniu całego ustrojstwa (zdjąłem nawet panel z pokrętłami) żarówki przestały świecić. Było tak:
    - tylko jedna żarówka świeciła,
    - rozebrałem panel, kupiłem żarówki,
    - jak zacząłem zakładać to przestało świecić wszystko łącznie z regulatorem intensywności podświetlania zegarów (przez może 2 sekundy świeciły wszystkie żarówki). Żarówki są całe (ta jedna która się świeciła spaliła się ale wymieniłem) sprawdziłem dokładnie, żadna z trzech nowych się nie spaliła.

Zauważyłem też że jak się manipulowało obudowami żarówek w panelu (tymi plastikami do których wkłada się żarówki) przy zapalonych światłach nie działało podświetlanie zegarów. Wymontowałem regulator i połączyłem złączkę przewodem na ostro, ale nic to nie dało. Nie mogę też zlokalizować bezpiecznika który za to odpowiada.
    Zamiast naprawić tylko pogorszyłem sytuację. Pomóżcie, bo już nie wiem gdzie szukać. Co to może być, może tylko bezpiecznik?

0