Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zez na Astrę na dwa dekodery z możliwością nagrywania.

21 Mar 2015 14:21 2856 15
  • Poziom 12  
    Witam, posiadam KONWERTER QUAD INVERTO BLACK ULTRA 0.2dB HDTV 3473, chciałbym dokupić drugi konwerter, żeby ustawić zeza na Astrę. Mam dwa dekodery z opcją nagrywania(z dwoma wejściami antenowymi). Jak połączyć dwa konwertery żeby to wszystko działało? Jaka antena powinna być 80cm starczy czy powinna być 100cm i czy to będzie duża różnica w jakości sygnału?
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 35  
    Jeżeli dekodery posiadają obsługę DiseqC, to jeżeli ma to być na 2 dekoderach, to musiałbyś kupić conajmniej konwerter Twin i 2 przełączniki DiseqC.

Możesz również zamontować jeden przełącznik DiseqC 4/2 i konwerter Quad na Astre.

Jak zamontować zez znajdziesz na tej stronie -> Link

Antena 80 cm wystarczy, bo zezujesz na Astrę, a Astra ma silny sygnał.
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 36  
    Najprostszym rozwiązaniem jest Quad Monoblock. Wydatek ok. 160-200 zł. Jeżeli udałoby się korzystnie sprzedać dotychczas używanego Quada, to byłoby to chyba korzystne rozwiązanie.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Monoblock nie jest dobrym rozwiązaniem, bo nie można ustawić odległości między konwerterami i kąta skręcenia konwertera i tym samym pogorszenie jakości odbioru.
    Po co ma sprzedawać, coś co już ma.

Schemat będzie bardzo prosty, bo do diseqC podłączasz konwerter z Astry i Hotbirda, a na wyjściu do dekodera zsumowane sygnały.
    Zez na Astrę na dwa dekodery z możliwością nagrywania.
  • Poziom 12  
    Nie wziąłem pod uwagę jednej bardzo ważnej rzeczy, mianowicie kończy mi się umowa ( a w zasadzie mojej mamie) i po jej wygaśnięciu, planujemy, że weźmiemy raz jeszcze nc+ ale będzie tak, że z opcją multiroom standard. Dostaniemy ten czarny dekoder z nagrywaniem i weźmiemy jeden dodatkowy( ten srebrny). Moje pytanie brzmi, czy jak kupie drugi taki sam konwerter jaki mam i trzy przełączniki diseqC, to na tym głównym będzie można jeden program nagrywać, a drugi oglądać, a i czy w takim przypadku sygnał nie będzie słabszy i czy jak bym w przyszłości jeszcze jeden dekoder chciał dokupić to czy będzie to wszystko współgrało ze sobą?
  • Poziom 35  
    Umowa tak sama z siebie nie wygasa, trzeba wyslać wypowiedzenie wcześniej przed końcem umowy. Dokładnie ile to jest miesięcy będzie napisane w umowie, np. 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Wtedy na 3 miesiaće przed końcem umowy nalezy wysłac wypowiedzenie.

Jak doprowadzisz 2 kable do dekodera, to wtedy można jeden kanał nagrywać, a drugi oglądać.

Możesz oczywiście kupić nawet i 4 przełączniki DiseqC i konwerter Quad, wtedy masz niezależny odbiór z Horbirda i Astry na dekoderze PVR i dodatkowo na 2 dekoderach.
  • Poziom 12  
    Wiem, nie raz już mi się z nimi umowa kończyła :).

Wymieniłbym też kabel koncentryczny, bo ten co posiadam, ma już swoje lata, tylko nie wiem jaki jest najlepszy. Odległość od dekodera PVR to około 20 metrów, do dodatkowego 5 metrów i jakbym dokupił jeszcze jeden dodatkowy dekoder to byłoby około 10 metrów.

Jak się domyślam przełączniki diseqC lepiej jakby były wewnątrz pomieszczenia aniżeli na dworze, tak?
    Jakiej firmy wybrać przełącznik diseqC?
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    romeok01 napisał:
    Przełącznik może być na zewnątrz, ma hermeryczną obudowę, obojętnie jakiej firmy.

Nie obojętnej - tylko taki, jaki protokół Diseqc-a obsługuje dany dekoder.
  • Poziom 12  
    To w takim razie, jaki przełącznik polecisz do tych dekoderów od nc+ (do tego czarnego i srebrnego)?

romeok01 napisał:
    Przełącznik może być na zewnątrz, ma hermeryczną obudowę, obojętnie jakiej firmy.
    Kabel jak do stosowania na zewnątrz to dobry jest czarny Triset 113.

Na zewnątrz to będzie odcinek około jednego metra długości, reszta będzie już przebiegać w domu. Czy Triset 113 można w domu stosować?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Triset 113 występuje w dwóch wersjach - wewnętrznej (biała izolacja) i zewnętrznej ( czarna izolacja. Ten pierwszy ma oznaczenie Triset 113 a drugi Triset 113 PE.

Triset 113 PE można stosować w domu ale ten przewód jest dużo sztywniejszy i nieco grubszy od białego Triseta. Trudniej go ułożyć z tego powodu i bardziej sprężynuje. Stosowanie przewodu zewnętrznego jest dopuszczalne, ale w drugą stronę - czyli przewód wewnętrzny na dworze to już partactwo, ale z drugiej strony tego przewodu na dworze masz tylko 1 metr. Masz do wyboru trzy rozwiązania i każde ma swoje zalety i wady:
    a)całość przewodem czarnym zewnętrznym - problemy z ułożeniem przewody w domu, chociaż zależy to od konkretnych warunków którędy ten przewód ma przebiegać, ile go jest. Zaletą jest brak dodatkowych łączeń i spokój na lata
    b)całość przewodem białym wewnętrznym - odcinek na dworze wytrzyma dużo mniej niż przewód zewnętrzny, z drugiej strony można w domu zostawić pętle zapasu i jak ten metr na dworze sparcieje to utniesz go i wypchasz z domu nowy kabel, tu też zaletą jest brak łączeń kabla oraz łatwe ułożenie go w mieszkaniu bo jest dużo bardziej elastyczny ale nie wolno przeginać bo musi być zachowany promień gięcia przewodu
    c)na dwór kabel zewnętrzny, w domu wewnętrzny - dobre rozwiązanie ale trzeba wykonać łączenie tych kabli co obniży nieco poziom sygnału, trzeba te łączenie wykonać starannie aby zminimalizować tę stratę.
    Wybór należy do Ciebie.
  • Specjalista Sieci, Internet
    Quer napisał:
    To w takim razie, jaki przełącznik polecisz do tych dekoderów od nc+ (do tego czarnego i srebrnego)?

Obsługujący protokół diseqc-a w wersji 1.0.
    Nie piszesz jakie to dokładnie modele dekoderów, więc, aby uniknąć problemów kup przełącznik/i, gdzie HotBird jest na wejściu nr 1, a Astra na wejściu nr 2.
  • Specjalista Sieci, Internet
    romeok01 napisał:
    Tylko, że większość przełączników dostepnych na rynku jest w wersji 2.0, ale ta wersja jest kompatybilna w doł, czyli obsłuży tez 1.0.

Tylko, że dekodery operatorów najczęściej działają tylko z wersją 1.0, bo taki protokół tylko generują - lepiej "dmuchać na zimne", niż potem się wściekać.
  • Poziom 12  
    KOCUREK1970 napisał:
    Quer napisał:

Obsługujący protokół diseqc-a w wersji 1.0.
    Nie piszesz jakie to dokładnie modele dekoderów, więc, aby uniknąć problemów kup przełącznik/i, gdzie HotBird jest na wejściu nr 1, a Astra na wejściu nr 2.

Są to dekodery mediabox+ i box+.