Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zepsuty wzmacniacz samochodowy

Leszek3727 21 Mar 2015 14:33 741 6
  • #1 21 Mar 2015 14:33
    Leszek3727
    Poziom 5  

Na początek chciałbym wszystkich przywitać po I ponieważ jestem tu nowy i liczę na waszą pomoc :)

Sprawa stoii tak: Kupiłem wzmacniacz uzwyany tanio w sumie ale mial działać. Sprzedający dal mi nawet 2 dni gwarancji rozyrozruchowej... podlaczylem go. zdaje sie dobrze to zrobiłem tylko narazie tak na przymiarke. Pochodził te 2 dni i przestał działać... żenada szkoda mi pipieniędzy na nowy. Moze da sie wwskrzesić tego. Swieci sie czerwona lampeczka przy wlaczeniu radia ale wzmacniacz nie gra. Probowalem podłączać pod czincze pod telegon ale dalej nic.. gdy dotykam do podlaczenia głośników do + lub minusa kabelkiem od tego to słychać lekki trzaskot ale to tylko gdy ruszam tak to nic.. Bardzo proszę o pomoc. Zalaczam zdjecia jak wyglada wzmacniacz i tuba. Bezpiecznik jest sparawny a w wzmacniaczy nie ma bezpiecznika chyba w wzmacniaczu tez nie widac by cos sie spaliło Zepsuty wzmacniacz samochodowy

0 6
  • #2 21 Mar 2015 15:02
    kokapetyl
    Poziom 43  

Leszek3727 napisał:
    Probowalem podłączać pod czincze pod telegon ale dalej nic.

A co zrobiłeś z napięciem sterowania zasilacza?
    Same zdjęcia nic nie wnoszą (wiemy jak wygląda wzmacniacz) Dokładny opis jak to wszystko masz podłączone przyniesie więcej informacji.

0
  • #3 21 Mar 2015 15:10
    Leszek3727
    Poziom 5  

Troche slaby jestem w te klocki zostawilem wszystko jak podlaczylem pod telefon tylko chinche zmienilem zeby z jac sie zdgadzal z telefonem podłączony jest dobrze chyba bo przez 2 dni chodzil bez problemu aha i jeszcze jak kupilem go w te wejście high imput gdzie powinny same nickie tony isc ro niee codziło. Bez wzgleddu czy mozstkowalem czy nie :/

0
  • #4 21 Mar 2015 15:11
    Leszek3727
    Poziom 5  

Lapmka mi sie ciagle świeci. Jak odepne ttlko ten kabel antenowy (niebieski) to przestaje

0
  • #5 21 Mar 2015 15:34
    kokapetyl
    Poziom 43  

Leszek3727 napisał:
    te wejście high imput gdzie powinny same nickie tony isc ro niee codziło. Bez wzgleddu czy mozstkowalem czy nie

Błędne rozumowanie, to są wejścia sygnału (nie wyjścia na głośniki) Sygnał "audio" podajesz na RCA lub na "high input", w zależności od rodzaju sygnału.
    Czy przy podłączeniu telefonu, podałeś napięcie na załączenie wzmacniacza (ten niebieski kabel, to jest sygnał z radia, występujący po załączeniu radia na załączenie wzmacniacza)

0
  • #6 21 Mar 2015 15:55
    Leszek3727
    Poziom 5  

Zrobiłem tylko zamiane na chinch z jackiem na sluchawki a co mam odłączyć i przylaczyc zeby sprawdzić cztczy z telefonu zagra ?

0
  • #7 21 Mar 2015 16:16
    kokapetyl
    Poziom 43  

Leszek3727 napisał:
    Zrobiłem tylko zamiane na chinch z jackiem na sluchawki

Czy w tym momencie miałeś włączone radio ?

0