Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co lepsze: Component czy SCART?

21 Mar 2015 18:41 2034 7
 • #1
  User removed account
  Level 1  
 • #2
  galica7
  Level 26  
  Zaczerpnięte z innego forum.Wystarczyło tylko wpisać w Google to naprawdę nie boli :idea:
  ''Component video – analogowy sygnał wideo dzielony na dwie lub więcej składowych i transmitowany po niezależnych kablach w celu zmniejszenia wpływu zakłóceń zewnętrznych. Umożliwia przenoszenie obrazu wysokiej rozdzielczości HDTV.

  YPbPr (tzw. Component Video) - standard analogowego przesyłania obrazu, do niedawna popularny w zastosowaniach profesjonalnych, obecnie wychodzący z użycia na rzecz przesyłu cyfrowego. Polega na przesyłaniu sygnału za pomocą trzech składowych (komponentów) transmitowanych po niezależnych kablach dla zmniejszenia wpływu zewnętrznych zakłóceń oraz strat sygnału. Są to Y (złącze zielone) - luminancja, Pb (złącze niebieskie) - niebieska składowa różnicowa (Y-B) chrominancji, Pr (złącze czerwone) - czerwona składowa różnicowa (Y-R) chrominancji. Jest odpowiednikiem cyfrowego standardu YCbCr.
  Szczególnie popularny w sprzęcie do odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości HDTV oraz sprzęcie DVD. W porównaniu z przesyłaniem obrazu za pośrednictwem HDMI component video oferuje zbliżoną jakość obrazu, ale silnie uzależnioną od jakości zastosowanego okablowania.''
  'Do złącza ''SCART" doprowadzone są sygnały composite więc w zasadzie jest to to samo.
 • #3
  Kpc21
  Level 24  
  To samo?

  Composite video -> najgorsza jakość.

  Gdzie tu porównanie z Component...
 • #5
  User removed account
  Level 1  
 • #6
  Kpc21
  Level 24  
  Nie może.

  Component może.

  Dlaczego? Sam jestem ciekaw.
 • #7
  User removed account
  Level 1  
 • #8
  Kpc21
  Level 24  
  Nie jestem przekonany, czy to ma aż taki związek. Zawsze można było rozszerzyć standard Scart RGB, tak by mógł obsługiwać wyższe rozdzielczości.