Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

55-60 cali do 6000-7000 złotych

karse 21 Mar 2015 20:32 1812 29
    karse
    Level 8  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 3,5x5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3 metry
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? dużo słońca w stronę telewizora popołudniu
    7. Jaki masz obecnie telewizor? 40 cali
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? świetną jakość obrazu i aby się nie zacinał! (4 rdzenie procek?)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? nc+ albo cyfrowy polsat
    10 .Jakie urządzenia? xbox360
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-7h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matową
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? raczej nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? obojętne
    16. Preferencje co do marki? jakakolwiek byle spełniała kryteria jakości obrazu
    17. Preferencje co do wielkości? 55-60 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? zacinanie sie?
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? i w dzień i w nocy
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 6000 ale jak rzeczywiście ma być o niebo lepszy obraz to do 7000.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? aktywne

Witam, proszę bardzo o pomoc w wyborze telewizora, jeźdżę po sklepach od 2 miesięcy, czytam opinie i dalej nie mogę się zdecydować :)
    Z telewizorów które sam po opiniach i wrażeniach wybrałem do wyboru to:
    -Samsung UE55H7000SL
    -Philips 55PFS8109

Oczywiście jak są telewizory w tej kategorii cenowej z lepszym obrazem to proszę o porady. Jeśli nie to których wybrać z tych dwóch! Pozdrawiam:)

PS. Chciałbym również dodać że w mojej ocenie za telewizory 4k przepłacają ludzie na tą chwile, także raczej FULL HD i z prostym ekranem a nie zakrzywionym:)
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    dasej
    Level 32  
    Witam,

Polecam np. Sony 60'' Bravia KDL-60W605 za niecałe 5000 zł.
    Stabilna praca, nie wyłącza hdmi dla kaprysu ( jak to Samsung potrafi ).
    Świetne meni i szybkie strojenie ( nie które Philips, zależy od modelu ) stroją się nawet godzinę.
    A jakość obrazu raczej zależy od dostarczonego sygnału.
    karse
    Level 8  
    Pytanie tylko czy 200mhz nie jest za malo? Nie chcialbym miec rozmytego obrazu przy poruszajacych sie przedmiotach na ekranie oraz czy do 3d tylko tyle mhz wystarczy?
    dasej
    Level 32  
    Poruszające się cienie nie wynikają z TV tylko zbyt niskiego transferu danych od nadawcy.
    Jak masz dostęp do sat. porównaj axn wersja sd i niemiecki pro7 też sd. pierwszy ma trnser średni 2.5MB a drugi ponad 6MB.
    karse
    Level 8  
    Nie zmienia to pytania czy 200 mhz, telewizor 60 cali za nie cale 5 tys gwarantuje jedna z lepszych jakosci obrazu na rynku w swojej kategorii wielkosciowej?
    karse
    Level 8  
    Wybacz, 200 hz chodzi mi ciagle o czestotliwosc odswiezania:)
    dasej
    Level 32  
    Tylko że nadawcy nadawcy tylko 50 Hz.
    100, 200, 400, 800 to tylko zapamiętanie ramki w pamięci układu graficznego tv i wielokrotne odtwarzanie tego samego.
    50x2, 50x4, 50x8, 50x16 razy ten sam obraz.
    karse
    Level 8  
    A z tych dwoch modeli co wybralem ktory bedzie lepszy i jak bedzie sie miala jakosc obrazu w porownaniu do wymienionego sonego?

Dodano po 14 [minuty]:

Ma ktos jeszcze inne sugestie modeli tv?
    dasej
    Level 32  
    Mieszkasz w dużym mieście. Znajdź najdroższy sklep z TV ( ale żen z marketów bo ci nie mają sygnału to tylko dema ) który ma sygnał z anteny lu z kablówki,
    i pooglądaj ja chodzą na tym samym sygnale tv.

Jak już wybierzesz to wtedy szuka takiego w necie a znacznie miej zapłacisz.

Mam styczność z wieloma tv. Jak by przypadkiem gdzieś wygrał taki tv to bym go sprzedał i kupił SONY. Mój ma 6 lat i nadal chodzi bez zająknięcia.
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    Oba to świetne TV. w Tej kategorii cenowej ciężko będzie o coś lepszego, jednak myślę, że z przewagą na stronę Philipsa.

Zapoznaj się z fachowymi testami obu TV, pomogą dokonać właściwego wyboru:

PFS8109 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...philips-55pfs810912-48pfs810912-seria-8-r1016

H7000 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...samsung-ue55h7000-lcd-led-3d-full-hd-se-r1030
    karse
    Level 8  
    Poszedłem dziś do sklepu, raczej zdecydowany na model PFS8109 Phillipsa i gdy zobaczyłem jego obraz a np obraz Sonego 55W955 z triluminos, to Sony był o niebo lepszy. Dziwne to wszystko, nie wiem czy Panowie z tegoż sklepu mają większą prowizję od sprzedanego Sonego i odpowiednio ustawiają?
    Jak byście się do tego odnieśli? Oczywiście wróciłem z pustymi rękami bo znów mętlik w głowie!
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    W sklepie oglądamy TV w dość specyficznych warunkach - masa sztucznego oświetlenia, do tego jak sam wspominasz różne regulacje, niekoniecznie bliskie właściwym. W955 to także porządny model jednak już na matrycy IPS(dlatego tak dobrze wypadł przy sztucznym oświetleniu) , czyli mamy lepsze kąty widzenia, jednak kosztem kontrastu. Co prawa model ma podstawowe wygaszania, poprawiające czerń, jednak Philips wypadnie zdecydowanie lepiej przy nocnych seansach, ze swoim bardzo wysokim kontrastem i ambilightem.

Podsyłam test do porównania z wcześniejszymi typami :

http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...-3d-lcd-led-sony-kdl-55w955b-kdl-65w955b-r774
    karse
    Level 8  
    no i hdtv poleca bardziej model 60W855B o 5 cali większy, co myślisz, jakość idzie w parze z rozmiarem?
    tylko, że ten model nie jest płaski, więc te całe wedge nie wiem czy jest rozsądne do kupowania gdy chce się powiesić telewizor na ścianie..
    User removed account
    Level 1  
    dasej
    Level 32  
    @karse

To są wszystko testy. Życie pokazuje zupełnie co innego.
    Za parę tygodni jak się wzrok przyzwyczai się do obrazu to każdy będzie chodził Ci dobrze.

Spróbuj inaczej idź do serwisu RTV i tam się popytaj.
    - które miej się psują.
    - z którymi niema problemów przy strojeniu.
    - które według serwisantów chodzą najlepiej.

Zdaję sobie sprawę że jest Ci ciężko podjąć decyzję gdy każdy mówi o czymś innym.

Grzebie przy tv od 1980r. wielu znajomych z tej branży na soniacze w domy.
    Pytanie dlaczego?

Dobrze że się pytasz przynajmniej będziesz wiedziała na co zwracać uwagę przy zakupie.

Poproś sprzedawcę by ustawił telewizory które Cię interesują w tryb ''normal'' a nie ''sklep, wystawa lub biuro'' i wtedy oceniaj obraz.
    User removed account
    Level 1  
    kameleon11116
    Level 26  
    LOCOLOCO wrote:
    Lepsze - bo teraz jest w super cenie i to z kalibracją profesjonalną gratis.

Witam
    Czy mógłbyś to doprecyzować ,jak wygląda i przebiega ta profesjonalna kalibracja w cenie .
    dasej
    Level 32  
    @LOCOLOCO

A który producent na dzień dzisiejszy sam coś jeszcze produkuje w swoim kraju.
    Sprzęt Cisco jest robiony w Chinach, to znaczy że jest gorszy od Huawei robionego w Korei.
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1  
    dasej
    Level 32  
    Ale to nie jest SHARP tylko "SHARP Polska Sp. z o.o." tak jest w KRS gdzie wyraźnie jest wpisany właściciel,
    Decyzje są podejmowane zagranicą,
    a tu tylko robią to co im każą. Tak jest prawda.

Najważniejsze podzespoły płyną do polski z zagranicy.
    Tu jest tylko "brandowanie" na rynek polski, montaż i sprzedaż.
    User removed account
    Level 1  
    ElektronicznyMichal
    Level 19  
    Z jednym się tutaj zgodzę, nie warto zawsze wybierać tv przez pryzmat tego co jest aktualnie wyświetlane. Na niektórych mogą lecieć specjalne programy w wyższej roździelczości i obraz ustawiony specjalnie pod nie by wyglądały o wiele lepiej niż inne. Wiadomo, firmy ze sklepami mają specjalne umowy promujące...
    User removed account
    Level 1  
    kameleon11116
    Level 26  
    Czy ten Samsung wart jest uwagi UE55HU7200 czy UE55H8000 SL ,a może inne sugestie ,
    może ten Sharp LC-60UQ10
    User removed account
    Level 1  
    User removed account
    Level 1