Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy GO 107 DF/1-16S podłączenie silnika

macta 21 Mar 2015 22:37 585 6
  • #1 21 Mar 2015 22:37
    macta
    Poziom 2  

Jestem w posiadaniu silnika od pralki candy. Na silniku jest kostka przyłączeniowa z trzema parami styków. Dwie pary są od uzwojeń a ta trzecia jest od urządzenia wbudowanego na osi wirnika. Kłopot polega na tym że nie mam pojęcia co to za urządzenie i czy to urządzenie zastępuje kondensator. Schemat załatwiłby sprawę bo choć doświadczenie mam marne to już silniki od pralek stosowałem np.kosiarka (wiatka) itp. może ma ktoś pomysł?

• #3 09 Kwi 2015 22:54
    macta
    Poziom 2  

dziękuję za ten zastrzyk wiedzy lecz teraz pytania się mogą mnożyć bo apetyt zaczynam mieć na taką regulację, Czy w wyniku zmniejszenia obrotów ten silnik będzie tracił na mocy?

• #4 10 Kwi 2015 14:35
    dzimi
    Moderator

macta napisał:
    Czy w wyniku zmniejszenia obrotów ten silnik będzie tracił na mocy?
    - ano właśnie nie. Na tym polega idea sterowania takiego silnika. Bez względu na obciążenie silnika oraz zadanej prędkości silnik nie traci na mocy.

• #5 10 Kwi 2015 17:58
    januszx3
    Poziom 30  

dzimi napisał:
    Bez względu na obciążenie silnika oraz zadanej prędkości silnik nie traci na mocy.

Mam nadzieję, na stosowne sprostowanie powyżej cytowanego lapsusu.

• #6 10 Kwi 2015 18:05
    dzimi
    Moderator

Tzn?
    Silnik stosowany w pralce, czy z załadowanym bębnem czy też pusta jeśłi ma obracać z daną prędkością z taką obraca.

• #7 12 Kwi 2015 18:35
    macta
    Poziom 2  

Tak jak przewidziałem, że kolejna odpowiedź będzie generować kolejne pytanie. Czy układ sterowania do takiego silnika może zbudować taki amator jak ja? Może jest tu schemat bo w takim razie pasowała by regulacja płynna obrotów.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson