Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

astra f 1.4 8v - Uszczelka pokrywy zaworów

22 Mar 2015 09:23 1356 4
  • Poziom 21  
    Witam, mam takie pytanie do was gdyż uszczelka była nie tak dawno wymieniana i jest nieszczelna, czy zalecane jest nasmarowanie jej silikonem przed montażem?
    Pamiętam że w moim pierwszym aucie spod obrzeży dekla wystawał piękny pomarańczowy silikon :-) chyba nawet zamiast uszczelki.
    Są też chyba w handlu dwa rodzaje uszczelek: korkowa i jeszcze jakaś, która jest lepsza?
  • Poziom 43  
    Posmaruj uszczelką Dirko. I wyczyść sitko odmy w pokrywie.
  • Poziom 19  
    Ja kupowałem zawsze tylko i wyłącznie korkową.
    Kiedyś założyłem uszczelkę smarując ją uprzednio silikonem i po krótkim czasie zaczęła przeciekać. Później zamontowałem taką samą bez użycia silikonu i śmiga już ponad rok bez żadnych przecieków.
    Sprzedawca powiedział mi, że silikon rozpuszcza korek i nie powinno się go smarować tym specyfikiem.
    Ile w tym jest prawdy to nie wiem, nie jestem mechanikiem.
  • Moderator Samochody
    Gumowa jest do plastikowych pokryw. Najważniejsze żeby wszystko było dobrze oczyszczone, jak będzie tłuste to uszczelka przy ściskaniu rozejdzie się na boki i dobrze nie uszczelni.
  • Poziom 16  
    Co do silikonu przerabialem ten temat i 3 mechaników mi zaleciło abym delikatnie go dał tylko w miejscach zalaman, na płaskich elementach nie. Ewentualnie jak gdzieś Ci się rowek zrobił. Całej nie musisz smarować. Wymieniałem uszczelkę w A3 na febi bez silikonu, brat w A3 na elringa i również bez silikonu oraz znowu ja w a4 b6 na Reinza z silikonem i tylko w A4 po jakimś czasie zaczęła cieknac. Wymieniłem jeszcze raz na nowa reinza, dałem delikatnie silikonu na załamaniach jak mi zalecili i dobrze śmiga, nie cieknie. Grunt abyś kupił dobra uszczelkę np febi, reinza, elringa. Unikaj typu hart, max Gear.