Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kocioł gazowy do mieszkania 60m

exor 22 Mar 2015 09:37 2199 3
    exor
    Level 11  
    Witam, proszę o pomoc w doborze kotła 2-fukcyjnego do mieszkania 60m2.

Parametry wszystkie jakie mi przychodzą do głowy:
    - blok z roku 2006
    - w tej chwili działa de dietrich city II
    - instalacja podłączeniowa w ścianie do kotła z tworzywa sztucznego
    - 2 pokoje + kuchnia + łazienka
    - 2 osoby dorosłe + dziecko
    - zamknięta komora spalania
    - fajnie jakby miał zasobnik (nie chcę czekać długo na CWU, chyba zasobnik mi w tym pomoże?)

Dzięki za pomoc!
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    mitsurugi
    Level 25  
    Jeżeli nie masz zrobionej instalacji recyrkulacji c.w.u. to nawet zasobnik tutaj za bardzo nie pomoże. Na pewno skróci się czas oczekiwania na c.w.u. w punkcie poboru wody ale nie licz na to, że będzie to od raz po odkręceniu kranu.

Jeżeli chodzi o kocioł to może być np:
    http://www.ariston.com/pl/CLAS_EVO
    wnoto
    Level 33  
    z jakiego powodu chcesz zmieniać piec ? To przecież spore koszty. Chyba że uszkodzony i naprawa nieopłacalna.

Jakie masz rachunki za gaz ?
    exor
    Level 11  
    mitsurugi wrote:
    Jeżeli nie masz zrobionej instalacji recyrkulacji c.w.u. to nawet zasobnik tutaj za bardzo nie pomoże. Na pewno skróci się czas oczekiwania na c.w.u. w punkcie poboru wody ale nie licz na to, że będzie to od raz po odkręceniu kranu.

Jeżeli chodzi o kocioł to może być np:
    http://www.ariston.com/pl/CLAS_EVO

Tak, oczywiście licze sie z tym, ze ciepla woda nie bedzie od razu. Ale nie bede musial czekac na "rozruch" kotła, tylko ciepła woda będzie czekała podgrzana.
    Swoją drogą ciekawe ile taki komfort będzie kosztował??

wnoto wrote:
    z jakiego powodu chcesz zmieniać piec ? To przecież spore koszty. Chyba że uszkodzony i naprawa nieopłacalna.

Jakie masz rachunki za gaz ?

W tej chwili mamy piec, który podaje bardzo niestabilnie CWU. Palnik po prostu gaśnie podczas pobierania. Czasem to działa poprawnie i cały czas jest ciepła ta woda. A czasem świruje. Nie wiadomo od czego to zależy. Było "ASO" wzywane, ale fachman rozłożył ręce jak wymienił 7 elementów (łącznie z całą elektroniką, wiązką oraz czujnikiem przepływu wody) i nadal nic to nie dało. Na szczęście nic nas to nie kosztowało. Poza tym ten model ma taką cechę, że późno dosyć załącza grzanie wody (jeśli w ogóle załączy w naszym przypadku) i na przykład proste mycie rąk odbywa się po prostu w zimnej wodzie. Słabo.
    Rachunki za gaz - nie wiem, musiałbym poszperać. Raczej jakieś znośne... gotujemy też na gazie w kuchni.