Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głosniki aplhard wcale nie sa takie zle.

mlody_elektronik 20 Maj 2005 19:13 6456 60
    tomaszo
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Hehe - ten GDS byl chyba dziurawy... Przepraszam, ale dyskusja na temat podanych efektywnosci Alphardow jest bez sensu - klamia jak z nut i to jest oczywiste... Wiele osob juz dokonywalo pomiarow, za kazdym razem efektywnosc zawyzali o 4 - 8 dB!
    _eddie_
    Poziom 32  
    Gdyby gdsowi zmniejszyc uklad magnetyczny o polowe to i tak pewno bylby jeszcze glsosniejszy :) .Do tego dochodzi przewaga kultury wykonania.Czy w gsd cos sie odkleja? (no chyba , ze po 30tu latach a to i tak zadkosc).Kiedys myslalem , ze mozna na alpierdach zaoszczedzic - teraz wiem ze byla by to tylko strata.
    de Virez
    Poziom 24  
    zeberko - ja kupilem w monitorze kolo 1 LO STX GDN 27-150-4sc za 55 zl czyli 6 zl drozej niż na stronce (a dolicz jeszcze przesyłke). A wiecie gdzie w białym można dostac tesle? Na www.stx.pl ten monitor jest jaki ich diler:)

Co do alphardow, to ostatnio u kumpla podłączałem jego kolumny samoróbki na LW 800 i srednim i wysokim alpierda do zodiaka stuningowanego na 2x25 W (nie wymieniane trafo). I niestety ale przy rozkręceniu wzmacniacza do połowy te LW wyglądały jakby za moment miały wyjść na orbite okołoziemską. Nie mówie już o hałasie, jaki wytwarzały. Bas to to nie był. A zdaje sie że te LW 800 mają 60 W znamionowej?? ;p
    kalasz20
    Poziom 26  
    Witam
    Tesle w Białymstoku mają w sklepie Elektronika na Jurowieckiej - róg Fabrycznej. Mają trochę starych modeli ale ściągają inne na zamówienie z hurtowni (magazyn?) z okolic Białego w jeden dzień ( tak mi mówiła babka w sklepie ).
    Pozdrawiam
    Hefajstos
    Poziom 35  
    Jak czytam posty o Alphardach, to cały czas słyszę o LW800...1500, HW, EW, itp. A co z serią LW-C - np. taki LW150C82/42, to podobno całkiem przyzwoity głośnik, z 3 calową, aluminiową cewką. Jest chyba na forum przynajmniej jedna osoba, która miała z nim dośwaidczenia. Może się ujawni :D :D :D
    Czy ktoś próbował budować kolumnę na tym głośniku? Wiem, że zaraz powiecie, że Alphard to szit, sam też uważam, że nie jest to najlepsza firma (jestem "fanem" RCFa i PD:) ), ale wszystkim zdażają się przecież rodzynki. Czekam na opinię, najlepiej wzięte z praktyki, a nie stwierzdzenia, że "na pewno jest do bani".

--
    pozdro
    Hefajstos
    Banasiewicz02
    Poziom 31  
    Nie no nie było mnie na forum raptem 16 godzin i co? sodomia i gomoria :) ludzie uważają że alphardy dobre głośniki...a to jest jawnym kłamstwem! ja miałem przez moment głośniki tejże firmy (HWC 12cośtamcośtam) i dzwięku z tego żadnego...o basie już nie wspominając...
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Banasiewicz02
    Poziom 31  
    HA! kto śmie obrażać głośniki szerokopasmowe tonsila a zwłaszcza GDS 30\30? no kto? chyba ten kto nie słyszał dzwięku i finezji płynącej z tych zacnych szerokopasmówek...duża efektywność i wierność odtważanego pasma...a wy tu jakies alphardowe podmianki robić chcecie :D
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    Pyroaniah
    Poziom 28  
    Aha a już myślałem że coś mi się pojechało jeżeli chodzi o te tda... Trafiłem na tą gorszą :( . Czyli lepsze egz. mają więcej niż 30 w hehe. Kałasz nie kupuj na fabrycznej żadnych tesli, tam można sobie je co najwyzej obejzeć. Za arn 150/00/x babka chciała 51 zł, opłaca się nawet 1 szt wysyłką sprowadzić. A ja 4 potrzebuję. Jak jej powiedziałem o tej stronce empire to powiedziała najpierw że to cena netto, jakją oświeciłem że wiem co to netto i brutto to powiedziała że podróby.... Gadaj z nią jak z babą z jurowieckiej :) (bazaru). I proszę nie obrażać takiej znamienitości jak słynny gds30/30. A poza tym faktycznie alphard oprócz wszystkich przekłamań i wad wcale od niczego nie jest tańszy :). Doliczcie cenę zrobienia/kupienia pudeł. Różnica polega na tym że robienie pudła pod alpierda mija się z celem, tu się daje "uniwersalne". Wiem coś o tym.
    Banasiewicz02
    Poziom 31  
    Jeśli już chcemy zaoszczędzić to ładujemy takiego alpharda w pudełko po butach lub jeśli nie wejdzie to w pudło po bananach chicqita a te największe alphardy to tylko w pudło po telewizorze :) dzwięk itak się nie pogorszy a będzie taniej :D
    zeberko
    Poziom 32  
    Ja jak kupowałem arn 150 tam na Fabrycznej u tej Baby :D to kosztowały jeszcze 32zł, a na Lipowej były wtedy po 42zł. Punktu na Brukowej nie było albo jeszcze o nim nie wiedziałem.
    Moim zdaniem Alphardy mają taką "dobrą" opinię bo pełno tego po sklepach a dodając, że sporo ludków w kraju nie lubi analizować otaczającej nas rzeczywistości, wygląda to tak jak by myślenie sprawiało im okrutny bul.
    !ron
    Poziom 21  
    Wszystko fajnie, ale mam pewną propozycje. Zobaczmy na te głosniki teraz w inny sposób. Kategoria cenowa! Za głośnik 20 cm średnicy chcemy zapłacic około 20 do 35 zł. Mamy do dyspozycji:
    - Alpharda
    - STX
    - ProSonic
    - Sistek 999
    Głośniki najbardziej rozpowszechnione na rynku, widizałem je po róznych małych sklepikach co maja w nazwie "....elektronik" albo "...comp" czy nawet "techni....".
    Z wyżej wymienionych nie słyszałem tylko STX przez dłuższy czas. Natomiast Alpharda miałem przez 8 miesięcy, był to EW 80 wsadzony w Bass Reflex ok 70 litrów. Buczał i muczał, tyle z niego miałem porzytku:( Sprzedałem go. Na jego miejsce wskoczyły 2 Prosonici 20-o centymetrowe w obudowe około 45 litrów. Równierz BR. Gra to głośniej bo nie ma możliwości żeby było inaczej, ale.... w okolicach 60 - 110 Hz mają dziwna tendencje do takiego jakby furczenia, nie rzuca sie to aż tak tragicznie w oczy (a raczej uszy) ale w Alphardzie tego nie było. 999 mam średniotonowy jakiś 13 cm. Jednym słowem tragedia. Jest brzydki (ta kopułka i uszy na śruby) i nie gra jak chociarz Alphard ETP 1300, ktorego też miałem przez 8 miechów. A basowy Sisteka ma mój sąsiad, sprawia złudzenie ładnie grającego ale jak zobaczyłem jego wykonanie to do Alpierda mu brakowałoooooooooo! Poza tym podłączyłem ten głośnik do mojego wzmaka Pioneer SA-930 i wychylenie membrany było 999 razy wieksze niż ProSonica. W końcu jeśli chodzi o STX to najlepszy wybór jaki można dokonac w tej pułce cenowej. Mocne, trwałe, ładnie odrobione i nienajgorzej brzmią. Porównując do kolumienek Aiwy to STX sie świetnie sprawdza! ale gdy porównałem je z EASS 200 to nie było tak wesoło, może i te STX wiecej mogły na siebie przyjąć, ale EASS'y były głośniejsze przy mniejszej mocy dostarczonej ze wzmacniacza, poza tym grały czyściej. No ale to nie ta kat. cenowa, wiec w batalii pseudo wooferow wygrywa według mnie STX.
    No to by było tyle jeśli chodzi o basowe 20tki. Ale zostaly nam jeszcze średniotonowe, sykacze i estradowki. Ja miałem tylko okazje słyszeć ETP 1300 i tego 999. Alphard grał lepiej. Ale co z resztą? Prosze o porównanie jeszcze reszty przetworników za "małe" pieniądze.
    de Virez
    Poziom 24  
    hmm wsadziles głośnik 20 cm w obudowe 70l BR?? Nie, żebym był za alphardem, ale w 70l to i stx 20 cm bedzie muczał. Co do Aiwy, to moja siostra ma nową miniwieżę. Dla mnie sprzęciorek cudo, odkręcasz na max, wszystkie basy na max, a głośnik młóci basikiem jak dziki:)
    Tremolo
    Poziom 43  
    Każdy głośnik wymagałby jakiejś obudowy... W odpowiedniej (przy założonych parametrach i wyciągnięciu najlepszego głośnika ze statku z chin wszystkie by grały podobnie dobrze albo źle. Pod warunkiem niezłego dopasowania do obudowy. A tu słysze 70 litrów na głośnik... I jeszcze Bass Reflex, nic dziwnego że rozwaliłeś Prosonici, mają bardzo mały Vas pewnie coś koło 30-40 litrów i nie nadają się do takiej obudowy... po za tym w 70 litrach chocbyś dał małą rurkę to masz strojenie 25 Hz, gdzie raczej ani STX'a bym nie wstawił. Test nie był zatem testem porównawczym i raczej nie mozna mu ufać w zakresie poniżej 200Hz.
    alph1982
    Poziom 12  
    Ja jestem posiadaczem Alfreda LW1000. Siedzi tam sobie w obudowie ok.34L z dwoma BR po 5cm średnicy i po 10cm długości. Głośniczek na fonice 2x35w przy 8 ohm i w pokoju ok. 9m2 robi niezłą młucke :). Bas jest rozlazły i powolny i strasznie mocny. Po kilku minutach słuchania przewraca się w żołądku. Do filmów ten bas jeszcze jakoś da się przyjąć i ewentualnie do muzy typu techno (takowej słucham najwięcej). Reszta niestety odpada, dlatego do końca wakacji głośniczek "odejdzie do lamusa" (tym razem może coś na STX). Jak wcześniej wyczytałem alphardy kupują osoby nieznające się na rzeczy - tak właśnie np. było ze mną. Rok temu jeszcze nie znałem Elektrody :( .
    !ron
    Poziom 21  
    Być może zapomniałem napisac, że w tych 70 litrach siedzą 2 Prosonic. Czyli dla jednego wychodzi ok. 35 litrów. Poza tym po odjęciu wszystkich usztywnień itd. to Wychodzi tam objetośc około 65 litrów. Więc w tym wypadku wszystko jest ok. A poza tym mam pytanie. Czy widział ktos kiedys do nich parametry?
    zeberko
    Poziom 32  
    Parametry do nich to jeszcze małe piwo ale mogą one się ostro zmieniać wraz ze zmianą wilgotności, ciśnienia i temperatury na zewnątrz, taka tam konstrukcja
    micho a
    Poziom 35  
    lw1200 alpharda miałem i kompletne dno mała efektywnośc za nisko nie scghodzi i wcale nie jest tani ( 95 zł a stx za 46 zl gra tak samo po co przepłacać ??) teraz kartujemy go u qmpla mostkiem lm 3886 wsadzonym w bude po zodiaku ( no i przedwzmak został z zodiaka ) i ten lw ma 8 om i nie wytrzymuje tego mostka w 60l closed !!! cewka stuka o dno szczeliny w pare minut magnes jest ptrawie taki gorący jak radiator we wzmaku :lol: i gra strasznie cicho lipnym bo ani niskim ani głósnym basem w sumie kicha ,komplerna
    Pyroaniah
    Poziom 28  
    Ooo eq_passat się będzie czepiał - on twierdzi że żaden proawidłowo złożony głośnik nie ma prawa ani się grzać ani walić cewką w nabiegunnik. Ale ja ci wierzę.
    irek2
    Poziom 40  
    mlody_elektronik to malo wiesz o celestionach. Wyraznie napisalem ze celestion jest niecale dwa razy drozszy od alfreda!!!!! Mowie o cenach po ktorych kupuja firmy a nie cenach gieldowych. Alfred robi podrube celestiona 15cali a jego cena jest porownywalna z oryginalnym celestionem. To kto kupi gorszego alfreda??
    Mam w firmie kupe alfredow. HW1500 ma az 90dB efektywnosci i porazajaca moc 150W HA HA HA i to ma byc sprzet naglosnieniowy.
    Pyroaniah
    Poziom 28  
    Jedyne do czego się nadają alfredy to jako podmianki za jescze bardziej (nie, nie chcę dostać ostrzeżenia:) ) badziwia. Niedawno przyszła dziewczyna ze spalonymi kolumnami 6 ohm philipsa, w pudle z maskownicą sugerującą kształtem co najmniej 20-tkę siedział 12 centymetrowiec. Oczywiście maskownica na klej :). Na wieży dumnie na czerwono 280 watt końcówka po radiatorze (blaszce?) oglądanym przez szpary na oko z 10w nie więcej bo by syczało. Głośniki noname, cewki w krainie wiecznych łowów obydwie (poszły pod techniksa:) ) a na wzmacniaczu i kolumnach 6 ohm. Głośnik został zidentyfikowany przez sprzęt pomiarowy "glan kolegi" jako nie mieszczący się w skali badziewności. W TEJ SYTUACJI POLECAM ALPHARDA. Dałem aplha 12 w pudło "philipsa" z b-r z kartonika a'la tubka po srajtaśmie. Gra trochę lepiej niż oryginał. Aha piezaki były w formie bateryjek do drogich kalkulatorów/dużych zegarków, wklejone w dziury w płycie. Poszły won i dałem samochodówki jakieś stare. O niebo lepiej. Wieża kosztowała tyle co 4 zestawy ws 303 tosca + altusy 75 a gra jak 1/4 tego zestawu. Nie dziwię się - ludzie którzy w ten sposób stykają się z alphardami to mają prawo mówić że "nie są złe". Jak w porównaniu alphard to maluch a tonsil bmw to w takim razie wieża philipsa za 700 zł to taczka z urwaną rączką i gwoździem w siedzeniu...

Dodano po 3 [minuty]:

Aha wysokotonówki to były 4 ohm sonavoxy z lat '80 i musiałem je przy alpierdach 5,7 ohma rezystorami 10w dotłumić żeby równo szły.....
    Stodal
    Poziom 13  
    witam
    co do alpharda zbudowalem na nim swojego pierwszego suba, a dokladnie na SW 1203A(4ohm) wtedy urzeklo mnie jego gumowe zawieszenie i brak jakiegokolwiek dosiwadczenia i wiedzy na temat glosnikow hhee. Obudowa ok 60L zamknieta do tego wzmacniacz na TDA 7294 w mostku. Powiem ze jak na warunki domowe to gral glosno, nawet troche potrafil nisko zejsc - chociaz moglo mi sie tylko tak wydwac.
    Cieszylem sie takim basem.
    Potem zbudowalem suba na 2xARN 226-07/4 obudowa zamknieta 55L wzmacniacz ten sam. To przyznam ze bas byl ladniejszy dopiero zobaczylem roznice. W tesli bylo mozna bylo liczyc poszczegolne uderzenia basu jak takt walca,a alphard uderzal ciagle jednym rytmem. Jedyny plus na korzysc alpharda to ze jednak zagral glosniej niz 2 tesle ale pewnie dlatego,ze sub na tesli 8 ohm a aplhard 4ohm.
    co do stx to wstawilem stx 16/50 w kolumnach ZG 25-c zamiast 2-ch tonsiil gdn 16/30-8ohm(popsuly sie). Po wlaczeniu to byla tragedia 2 kolumny a graja jak jedna zg 10-c ale mysle sobie ze sie musza wygrzac czy cos i tak po pol roku uzytkowania nic sie nie zmienilo, a poza tym po dostarczeniu wiekszej mocy strasznie znieksztalacaly srednie pasmo a na basie tylko buczaly ale pewnie wina obudowy bo nie do takiej byly przystosowane. wiec wymontowalem je srubokretem po przecinalem membrany by nikt ich nie uzytkowal i wurzycilem na smietnik. chcialem kupic tonsile takie same ale cena 61zl szt. duzy wydatek to w koncu wsadzilem po 16/30 i arn 165-05. I do dzis ju smiga tak od 2 lat. podsumowujac alphard raczej nie robi dobrych glosnikow i nie warto wogule oszczedzac na glosnikach i pchac sie w kiepskie firmy z glosnikami ktore maja nierzetelne parametry. Lepiej kupic jeden porzadny niz 3-4 slabsze bo po co robic efekt na 4 jak mozna na jednym lepszym i dzieki temu obudowa bedzie mniejsza przeciez niechcemy miec nastepnej lodowki w domu.
    przepraszam za dlugi post ale jakos tak mialem wene do pisania nawet nie wiem czy na temat hehe.
    pozdrawiam
    Pyroaniah
    Poziom 28  
    Stodal ta różnica w brzmieniu basu to właśnie group delay. Pozwól że będę cię cytować jak ktoś o to spyta :).
    Stodal
    Poziom 13  
    Pyroaniah - zezwalam na cytowanie( dobrze to napisalem?)
    micho a
    Poziom 35  
    Pyroaniah oględziny butem kolegi na pewko wyszy na dobre temu phillipsowi :LOL::LOL::LOL::LOL:: nie mogłem jak to przeczytałem :D

passat eq może i bedzie sie nie zgadzał w 3/4 alpierdów to norma stukanie i nawet closed im nie pomaga najpierw stukła ew800 u mnie potem ten lw1200 hwc 12ma300 nie stukał tylko łomotał na 100wat rms :lol:

alpierdy są beznadziejne cena też ich nie ratuje jest w końcu stx już pisałęm
    Pyroaniah
    Poziom 28  
    Iwona mi właśnie podpowiedziała - na tych "magicznych" philipsach było oznaczenie - "malysia" Niestety jak wpisałem w wyszukiwarkę to parametrów t/s ani sklepu z tym modelem nie znalazłem...
    Guzik
    Poziom 11  
    Witajcie
    kiedy 2 lata temu postanowiłem sobie zrobić kolumny estradowe, zobaczyłem na giełdzie alpharda HW1800, poprosiłem o parametry i się zachwyciłem i kupiłem na kartce było że mają 250W, 93db i jakiś 27 hz, no cóż chyba mnie oszukano bo jeden głośnik spaliłem po 2 dniach bo mam wzmacniacz 200W, dopiero później dowiedziałem sie że te głośniki mają 125W rms, Co Prawda kolumny robią wrażenie wizualne bo basy mają 18 cali , ale dzwiękiem na kolana nie rzucają , Do dzisiaj czuję niedosyt. Chcę w końcu zrobić kolumny estradowe z prawdziwego zdarzenia.
    Mam zamiar zastosować 15 calowe basy, tylko że zastanawiam sie jakiej firmy, czy beymy , czy celestiona, czy pabela , chciałbym się zamknąć w 500zł za głośnik niskotonowy, mam na oku głośnik pabela który ma przyzwoite parametry tzn 98db, 38Hz, 600W, za 500zł http://www.pabel.pl/ramki.html konkretnie to Pa1568, tyle że o innych parametrach nie wiele wiadomo i tego się boję że znowu mnie oszukają ,
    Więc może lepiej kupić głośnik beymy w tej samej cenie ale troszkę słabszy tzn jakieś 250W? może ktoś mi pomoże kto ma większe doświadczenie , proszę ,
    irek2
    Poziom 40  
    Ja moge Ci doradzic celestiona bo jest tani i dobry. Mam wszystkie nowe modele pomierzone i przesluchane. Na Beymie sie ostatnio zpazylem bo slukal jak cholera przy 400W mocy, Byl to SM112/N po wymianie na eminenca wszystkie problemy zniknely. Myslalem ze Beyma robi lepsze glosniki. A teraz wiem ze sa kiepskiei drogie.
    Tremolo
    Poziom 43  
    Guzik to pooglądaj sobie forum, jesli nie znajdziesz odpowiedniego wątku, to zrób nowy, tu prawimy tylko o testach porównawczych - alphard kontra reszta świata. Aczkolwiek, przypominam, że alphard to jakby stowarzyszenie kilku wyrobników z Azji Południowo-Wschodniej...