Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HIKVISION - Nowa instalacja i modernizacja starej.

22 Mar 2015 11:28 3114 12
  • Poziom 9  
    Witam.
    Otwieram nowy sklep i chciałbym wyjść ze starych rozwiązań czyli:
    - komputer stacjonarny
    - karta gv
    - nędzny analog

Bo nie dość ze oprogramowanie Geovision działa po dziadowsku to komputery sypią się i naprawianie ich albo kupowanie nowego staje się bez sensu. Widziałem jak działa sprzęt od HIKVISION (89.68.53.171 test,test) i po waszych wypowiedziach wnioskuje ze jest to coś lepszego od BCS (posiadam jeden taki system w jednym ze sklepów. Porównałem sobie oprogramowanie na Windows, android, ios i tutaj wygrywa HIKVISION :) No chyba że możecie polecić jeszcze coś innego. Podejrzewam ze na tym teście są kamery IP bo to Full HD i spora ilość klatek. Znalazłem taki rejestrator Hikvision DS-7208HGHI-SH/A. Piszą ze jest trihybrydowy czyli że co obsługuje praktycznie wszystko ? Jaka jest różnica między HD-TVI/CVI. Czy możliwa jest konfiguracja typu dwie kamery HD-TVI/CVI i reszta analogi ? Myśle ze kamery ip odpadaja bo widziałem na youtubie jak działają te kamery hd-tvi/cvi i myślę że spełnia to moje oczekiwania. Może na wstępie podam czego oczekuje i gdzie to będzie działać:

- 50m2
    - od 8 do 22 dobrze oświetlone pomieszczenie
    - w nocy chce też widzieć
    - rejestrator na 8 kamer
    - 2-3 z nich będzie na zewnątrz
    - dobrze jakby dwie kamery na wszystkie były lepsze
    - interesują mnie nagrania do 720p
    - BARDZO DOBREGO NAGRYWANIA DŹWIĘKU (jaki mikrofon)
    - albo opcja dwie bardzo dobre kamery reszta analogi np. 1200 lini ?

W sklepie który już jest znowu padł komputer. Mam tam kamery analogowe i teraz pytanie czy jeśli kupie ten rejestrator będę mógł podłączyć stare kamery + te nowe ? Są tam kamery CCTV COLOR CAMERA cam 512.
    Mam ludzi którzy potrafią to zrobić ale co do sprzętu już dwie firmy dały plamy i siedzę z badziewiem. Chciałbym wypracować sobie pewny zestaw.
    Jakieś sugestie ? Mój budżet to 3500 zł na cały zestaw ale mogę go przekroczyć.
  • OptexOptex
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Główna różnica jak dla mnie w przypadku HD-TVI a HD-CVI, jest taka, że właśnie rejestratory Hika, obsługują wszystko, to znaczy zarówno stare analogi, nowe analogi (1000TVL, 960H), TurboHD jak i kamery IP (zazwyczaj 2 sztuki, chyba że modele wyższe, z serii 8XXX to tam jest do 16 kamer w zamian za kanały HD-TVI).

To co najważniejsze, w przypadku HD-CVI, kupując kamerę 1080p musisz mieć rejestrator do 1080p. W przypadku HD-TVI nawet najtańszy rejestrator do kamer 720p obsłuży Ci kamery 1080p, tylko że z obniżoną ilością fps (12 klatek dokładnie, czli i tak więcej niż jest potrzebne).

Pomijam tu fakt, jakości obrazu HD-TVI i HD-CVI. HD-CVI wykorzystuje mniejsze pasmo, przez co nie ma tak fajnych kolorów i odwzorowania czerni i bieli. Do tego tylko te najwyższe modele mają sprzętowy WDR.

Mam u siebie w biurze zestaw AHD, HD-CVI i HD-TVI, wszystkie kamery ta sama półka cenowa - 120USD, tu masz porównanie które zrobiłem:

Link

Jak coś to zapraszam do oglądania na żywo :)

Pomijam też fakt, że rejestratory HD-CVI nie mają rozbudowanej analizy obrazu, wykrycie intruza, przekroczenie linii itd.

Jeśli chcesz podpinać kamery IP do rejestratora, to musisz trzymać się mniej więcej 4-6Mbps, powyżej tego są kapryśne.

EDIT
    A co do audio, to jestem w miarę zadowolony z jakości audio z kamer IP Hika, wrzucę Ci na priw próbkę. Jadę na internecie mobilnym więc później wrzucę do playera elektrody.

Zainteresuj się kamerami z serii C5 (720p) albo D5 (1080p) dla przykładu zestaw:

DS-7208HGHI-SH/A
    DS-2CE16D5T-IR(3.6mm)
    DS-2CE56D5T-IRM(2.8mm)
  • Poziom 9  
    Wiedziałem że się odezwiesz :)
    No to wybór systemu stał się o wiele prostszy - HD-TVI
    Czyli z rejestratorem trafiłem. Będę miał o wiele łatwiej zmodernizować istniejące instalacje a jest ich sporo. Jakie są różnice między kamerami które podałeś w proponowanym zestawie ? Te serie D5 i C5 to chodzi o kamery IP bo nie mogę nic znaleźć.. Jeśli chodzi o koszty to czy w cenie tych kamer z proponowanego zestawu dostane dobre IP ? Dźwięk mi odpowiada bardzo na plus :)

Czy mógłbyś mi podać listę rzeczy potrzebnych do podpięcia 2 kamer HD-TVI + 6 zwykłych analogów (jakieś do polecenia?) Chodzi mi o odpowiedni kabel, wtyczki, model mikrofonu itd.

Jeszcze takiego pytanie czy w oprogramowaniu mogę np. udostępnić kamery pracownikom czyli że mają np. dostęp to niektórych kamer i nie mogą usuwać nagrań ? Jak wezmę np. 2 kamery HD turbo ustawie żeby nagrywały w 720P + 6 analogów 1200 lini to mając dysk 1 TB jak długo będą trzymane nagrania ?

Czy prowadzisz może sprzedaż sprzętu ?
    Czy mógłbyś nakreślić o co chodzi w tej technologi ? https://www.youtube.com/watch?v=ydeBVbQDvGo
  • Poziom 26  
    magros ceny tych kamer są tylko trochę droższe od dobrego analoga, IP kupisz w tych pieniądzach, ale generalni low-end. Co do mieszania analog + HD-TVI to lepiej wyjdziesz na wymianie wszystkiego na HD-TVI (cena rejestratora hybrydowego jest nader wysoka niestety i z tego co wiem, to prawie niedostępna) :)
  • OptexOptex
  • Poziom 17  
    mikan4 napisał:
    Co do mieszania analog + HD-TVI to lepiej wyjdziesz na wymianie wszystkiego na HD-TVI (cena rejestratora hybrydowego jest nader wysoka niestety i z tego co wiem, to prawie niedostępna) :)

A to dziwne, ponieważ są dostępne sam montowałem takie. Do tego cena jest przystępna:
    http://www.systemyalarmowe.pl/monitoring-hdtvi-rejestratory-hdtvi-c-40_42.html

Każdy z nich wykrywa wchodzący sygnał HD-TVI czy analogowy (automatycznie), tak jak masz to w tej ulotce:
    http://www.systemyalarmowe.pl/images/Ulotka_informacyjna_HDTVI.jpg
  • Poziom 26  
    sebfire powiedzmy, że to hybryda, choć dla mnie to tylko DVR z możliwością obsługi IP.
    Bardziej za hybrydę uważałbym np. 16 HDTVI/16IP co pozwala na gładkie przejście między systemami, a nie jakieś pierdoły typu 2 kamery sobie dołóż i nazwijmy to wszystko hybrydą....
  • Poziom 17  
    Odniosłem się to wcześniejszego Twojego wpisu: analog + HD-TVI. Nie pisałeś tam nic o IP :)
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    magros napisał:
    Wiedziałem że się odezwiesz :)
    No to wybór systemu stał się o wiele prostszy - HD-TVI
    Czyli z rejestratorem trafiłem. Będę miał o wiele łatwiej zmodernizować istniejące instalacje a jest ich sporo. Jakie są różnice między kamerami które podałeś w proponowanym zestawie ? Te serie D5 i C5 to chodzi o kamery IP bo nie mogę nic znaleźć.. Jeśli chodzi o koszty to czy w cenie tych kamer z proponowanego zestawu dostane dobre IP ? Dźwięk mi odpowiada bardzo na plus :)

Czy mógłbyś mi podać listę rzeczy potrzebnych do podpięcia 2 kamer HD-TVI + 6 zwykłych analogów (jakieś do polecenia?) Chodzi mi o odpowiedni kabel, wtyczki, model mikrofonu itd.

Jeszcze takiego pytanie czy w oprogramowaniu mogę np. udostępnić kamery pracownikom czyli że mają np. dostęp to niektórych kamer i nie mogą usuwać nagrań ? Jak wezmę np. 2 kamery HD turbo ustawie żeby nagrywały w 720P + 6 analogów 1200 lini to mając dysk 1 TB jak długo będą trzymane nagrania ?

Czy prowadzisz może sprzedaż sprzętu ?
    Czy mógłbyś nakreślić o co chodzi w tej technologi ? https://www.youtube.com/watch?v=ydeBVbQDvGo

Do podpięcia HD-TVI i analogów wystarczy każdy rejestrator Turbo. Bez problemu Ci to ogarnie.
    Kamery TurboHD (HD-TVI) to koszt praktycznie taki sam jak analog, a jakość masz dużo większą. Tak jak kolega wyżej napisał, dostaniesz w tej cenie IP, ale z najniższej półki, które nie będą miały nawet 1/3 jakości HD-TVI, tak więc nie baw się w takie mieszanie.

Seria D5 i C5, główna różnica to rozdzielczość. D5 to fullHD, np. model DS-2CE56D5T-IRM(2.8mm), jakieś 450 zł sztuka

D5 - to HD720p z poprawioną światłoczułością i zmienna ogniskową, np. DS-2CE16C5T-VFIR3 - jakieś 500 zł.

Moim zdaniem idź w D5 i tyle.
    Jeśli musisz oszczędzać, to DS-2CE56D1T-IRP, FullHD kopułka, bez WDR i wodotrysków, ale kosztuje koło 260 zł.

Zapisując obraz z dwóch kamer HD-TVI (25fps, 1920x1090) + 6 analogów, dysku starczy Ci na jakieś 4 dni. Przy zapisie ciągłym. Moim zdaniem zwiększ miejsce do 2TB, albo 4TB.
    Albo zmniejsz ilość klatek do 12 :)

Oczywiście możesz podglądać obraz z HD-TVI na telefonach, tabletach, przeglądarkach itd. oprogramowanie jest darmowe.

Technologia EZVIZ z filmu, to jest chmura od Hika. Pozwala ona na wystawienie systemu (kamer, rejestratora) na świat, bez względu na to czy masz zmienne IP, czy używasz internetu mobilnego itd. nie musisz się znać na przekierowywaniu portów, na translacji adreasów itd.
    Po prostu podajesz numer seryjny kamery, włączasz chmurę w ustawieniach kamery.
    Wszystko za free, tylko, że na razie Hik testuje serwer w Europie, aktualnie serwery są w USA i Chinach, przez co niektórym działa ta usługa powoli, a niektórym idealnie. W zależności jak wygląda połączenie u ich operatora. Niemniej jednak - działa.
    Działają też powiadomienia push, czyli po wykryciu ruchu na kamerze (albo innej analizie na rejestratorze) dostajesz od razu powiadomienie na telefonie z zainstalowaną aplikacją.
  • Poziom 9  
    Złącze kompresyjne czy zaciskane ? Skrętka czy koncentryczne? Lokal zazwyczaj 40m2 nie zamierzam iść w przyszłości w IP.
  • Poziom 26  
    magros jeśli nie będziesz chciał iść w ip, to koncentryk, co do wtyków to już w zależności o zaciskarki jaką dysponujesz. Polecam kompresyjne. Osobiście preferuję kompresyjna F-ka + nakręcane BNC (zdarzyło mi się może z 2 razy, że kompresyjna BNC słabo trzymała się przewodu).
  • Poziom 23  
    magros napisał:
    Złącze kompresyjne czy zaciskane ? Skrętka czy koncentryczne? Lokal zazwyczaj 40m2 nie zamierzam iść w przyszłości w IP.

Osobiście zastanawia mnie troszkę ta niechęć do IP.
    Rozumiem dziś Analog jest dużo tańszy, a turboHD jest znacząco tańsze od ip z porównywalną, a może nieraz lepszą jakością. Ale czy nie lepiej infrastrukturę(okablowanie) nie przygotować na różne możliwości, czyli skrętka, najlepiej + zasilanie. Kto wie czy za 5 lat nie będziesz oczekiwał jeszcze lepszej jakości, a ceny IP z pewnością jeszcze poszybują w dół. No ale to twoja decyzja.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Współcześnie technologia pozwala na modulowanie sygnału 1080p 60kl/s, niektórzy zaczynają przeprowadzać testy nad modulacją sygnału 3Mpix, a nawet mówi się o możliwości modulacji 5Mpix i więcej - ograniczeniem jest tutaj jak narazie .... okablowanie.
    Trochę TVI/AHD/CVI pozwala wrócić monitoringowi do swojej definicji - czyli zamkniętego systemu dozorowego.... bezpieczniejszego niż ogólnodostępne kamery IP (ostatnio było głośno o włamaniach do kamer IP popularnych producentów), systemu który działa bez opóźnień, systemu który ma chronić i działać 365dni w roku, 24h na dobę.

Przed branżą monitoringu w IP HD.... zaczyna pojawiać się góra lodowa która nazywa się - dyski twarde - zapisanie obrazu z 16 kamer fullHD w tym momencie to około 850GB na dzień! (a dyski nie tanieją) A co jak rozdzielczości będą rosły? Co z zabezpieczeniem danych na dyskach twardych przed utratą danych / uszkodzeniem ? Dyski zaczynają być coraz bardziej awaryjne (wg badań WD 3Tb czy seagate mają awaryjnośc od 10-40%!!! - nawet dyski RED które były przeznaczone do nas'ow i namiętnie instalowane w rejestratorach notują awaryjność na poziomie 5-9%).

Można jeszcze wymieniać wiele problemów przed konkretnymi technologiami, ale prawda jest taka że dla większości wymagań wystarczy.... jakośc FullHD, nagrywanie z detekcji ruchu, proste odtwarzanie oraz niezawodność! Czyli systemy AHD/CVI/TVI mają tutaj rację bytu w dobrych pieniądzach dostaję jakość FullHD i wszystkie potrzebne funkcje.

IP idąc cenowo w dół - strzelają sobie w nogę ponieważ złożoność budowy samej kamery IP powoduje że szukanie oszczędności - zwiększa problemy w działaniu, zmniejsza jakość, zwiększa awaryjność, zmniejsza możliwość naprawy po awarii.

Wg wielu dostępnych ostatnio analiz.... wszystkie analizy z 2014 roku szlak jasny trafił.... wszyscy zmieniają prognozy zgodnie twierdząc że systemy analog HD (ahd/tvi/cvi) zanotują wzrosty po 500-600% sprzedaży i dojdą do poziomu IP.
    IP pozostanie dla tych którzy mają pieniądze, którzy oczekują skalowalności, którzy chcą budować systemy po 200-300 kamer.
    Dla firm które potrzebują 4-16 kamer.... tylko analog HD.

tak offtopic..... pomyślcie teraz ile producenci IP zdzierają z ludzi za oprogramowanie i sieciowość w kamerach IP..... Kiedyś mówiło się że kamera IP kosztuje dużo bo ma super przetwornik widzący w nocy.... a teraz okazuje się że ten sam przetwornik kosztuje... 5USD, a kamerę kupuje się za 120USD - czyli 85 USD idzie w co ? W kieszeń :-) (procesor kodujący dla 1 kamery fullHD hisilicon z osprzętem to koszt.... 10 USD, obiektyw fullHD to koszt 10USD, obudowa z 10USD)