Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Strzelanie w głośnikach podczas włączania / wyłączania Edifier M3300SF

noname879 22 Mar 2015 12:58 570 4
  • #1 22 Mar 2015 12:58
    noname879
    Poziom 2  

Właśnie zamieniłem stare głośniki samsunga 2.1 na Edifier M3300SF i podczas włączania / wyłączania słychać charakterystyczne strzelanie. W poprzednich głośnikach nie było takiej sytuacji.
    Ma ktoś pomysł co to jest? Czy one tak działają i nie mam się co przejmować?
    Czy lepiej odstąpić od umowy i kupić jakieś inne?

youtube.com/watch?v=4Xd7IAIvsAU

• #2 22 Mar 2015 14:23
    Sanjose
    Poziom 25  

To jest normalne, wiele chińskich wynalazków tak ma.
    Może nie znam się na tyle, ale takie strzały przy uruchamianiu sprzętu eliminuje chyba układ soft start(?)

• #3 22 Mar 2015 17:51
    marcin55246
    Poziom 23  

Nie ma czasowego opóźnienia załączania głośników chroniące głośniki przed "stanami nieustalonymi" czyli najczęściej napięciem stałym na głośnikach.

Sanjose napisał:
    układ soft start(?)

To jest po to, żeby Ci bezpieczniki w domu się nie uruchamiały:) Stosuję się to do transformatorów od ok. 200W a tu takiego na pewno nie ma.

• #4 22 Mar 2015 20:22
    noname879
    Poziom 2  

Czyli reasumując mam się tym nie przejmować i nie spowoduje to uszkodzenia się głośników?

• #5 22 Mar 2015 23:45
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

noname879 napisał:
    nie spowoduje to uszkodzenia się głośników?
    Może spowodować. Właśnie z tego powodu, w droższych sprzętach stosuje się układ opóźnionego włączania. Po włączeniu, przekaźnik załącza wzmacniacz po kilku sekundach, aby mieć pewność, że nie będziesz miał na wyjściu napięcia stałego. Tu tego nie masz, ale skoro producent uznał że nie jest konieczny taki układ, to zostaw jak jest.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME