Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diagnostyka - laptop czy tester?

22 Mar 2015 13:38 2316 21
  • Poziom 9  
    Witam.

Chciałbym w przyszłości wyjechać do Anglii (ok. pół roku) i zabrać ze sobą sprzęt do diagnozy. Jest tego tyle rodzajów, że się gubię. Moje podstawowe pytanko to czy lepiej kompletować sprzęt na:
    1. Laptopa
    2. Jakieś gotowe testery diagnostyczne jak st-6000 brainbee - taki mam w warsztacie i wydaje mi się, że wielu rzeczy nim się nie zrobi np. adaptacje.

Opcja 1 mi się bardzo podoba, gdyż mógłbym kompletować oprogramowanie, interfejsy po kawałku np. najpierw grupa VW itd. i miałbym autodate przy sobie i internet.

Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    lenovo thinkpad x201 tablet,mam i jestem zadowolony.Na tą chwilę można kupić nie drogo jakąś używkę.
  • Poziom 9  
    Tabletu nie chce poniewaz klawiatura dotykowa a po drugie laptop sie rozklada wiec lezy na siedzeniu powiedzmy, a monitor mozna sobie ustawic pod odpowiednim katem i zajmowac sie kierowaniem itp. Jesli juz bym wybieral laptop to duzo pozytywnych opini slyszalem o dell d630. Na allegro sa ale wszystkie uzywane, zastanawiam sie jak to bedzie dzialac to chyba jakies skladaki, jeden sprzedawca ma ich ponad 400 :-)
  • Poziom 29  
    grala1 napisał:
    Moim zdaniem laptop lepszy.

Moim zdaniem gorszy, bo:
    -wiecznie rozładowane baterie.
    -czas na uruchomienie systemu.
    -mała ergonomia-nie położysz na silniku, pasie przednim.
    -przy formacie dysku układamy programy do diagnozy na nowo.
    -większa wrażliwość na zalania lub zmiany temperatury bądź przypadkowe uderzenia.
  • Poziom 9  
    Oprysk Stonki napisał:
    grala1 napisał:
    Moim zdaniem laptop lepszy.

Moim zdaniem gorszy, bo:
    -wiecznie rozładowane baterie.
    -czas na uruchomienie systemu.
    -przy formacie dysku układamy programy do diagnozy na nowo.
    -większa wrażliwość na zalania lub zmiany temperatury bądź przypadkowe uderzenia.

Tez sie zgadzam, w koncu testery to sprzety typowo warsztatowe. Osobiscie ja jednak pomijam te kwestie, chodzilo mi o cos w stylu na czym mozna wiecej "dokonac", hmm albo jak najbardziej zblizyc sie do mozliwosci diagnostyki w serwisach. Pytam po omacku bo jestem laik w tej kwesti zupelny :-)
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Goduntertan napisał:
    Tabletu nie chce poniewaz klawiatura dotykowa a po drugie laptop sie rozklada wiec lezy na siedzeniu powiedzmy, a monitor mozna sobie ustawic pod odpowiednim katem i zajmować sie kierowaniem itp
    Nie sprawdziłeś nawet jak ten IBM wygląda i jaką ma funkcjonalność

Link

Osobiście rysika nie używam,wszystko robię placem mimo ze często są brudne to dotyk i tak działa bez problemu.Dużą zaletą jest to że mam jeden sprzęt do kilku oprogramowań,a system mam cały czas ustawiony na tryb hibernacji więc z długim rozruchem nie ma problemu.

A tak wypada w crash testach co prawda tablet ma inną matrycę ale reszta ta sama

Link

Link

Do szczęścia brakuje mu tylko etui :D
  • Moderator Samochody
    Tester wygodniejszy, ale nawet 10-letni laptop będzie kilkukrotnie szybszy od większości testerów.
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Każdy ma swoje upodobania.
    Co do baterii to w testerach nie ma, na zasilaczu lepiej się pracuje?
    Na laptopie zawsze można szybko w schematy zerknąć.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Nie wszystkie programy diagnostyczne chcą współdziałać np z windows'em 8 tudzież z androidami. Ja mam laptopa z win xp i sobie chwalę . I nawet dosboxa do instalacji lpg które są pisane w dosie i też śmiga . a to że bateria siada w laptopie? Jeśli nie robimy diagnostyki w garażu gdzie jest dostęp do 220v to są przecież przetwornice które zasilą laptopa z gniazdka zapalniczki (akumulatora)
    Moja opinia - laptop lepszy
  • Poziom 30  
    sandamiano napisał:
    Nie wszystkie programy diagnostyczne chcą współdziałać np z windows'em 8 tudzież z androidami
    Jeżeli mowa o X201 to ja mam win 7 a programy które nie "lubią" Siódemki uruchamiane są w trybie zgodności z Xp
  • Poziom 9  
    pitool napisał:
    sandamiano napisał:
    Nie wszystkie programy diagnostyczne chcą współdziałać np z windows'em 8 tudzież z androidami
    Jeżeli mowa o X201 to ja mam win 7 a programy które nie "lubią" Siódemki uruchamiane są w trybie zgodności z Xp

No wlasnie, przeszukujac fora z lat 2011 wiekszosc osob pisze ze tylko i wylacznie windows xp. Jak to wyglada dzisiaj? Aktualizacje programow itp. powinno juz wszystko smigac na win 7, to nie czasy na xp, a jak jest w praktyce? W kompatybilnosc do konca nie wierze gdyz juz sie przejechalem np. na sterownikach do modemu, a to malo skomplikowana rzecz w porownaniu do diagnostyki :-P

Dodano po 8 [minuty]:

pitool napisał:
    Nie sprawdziłeś nawet jak ten IBM wygląda i jaką ma funkcjonalność

Masz racje i nawet fajny to sprzecik. Jaki system uwazasz za najlepszy 7 czy XP?

Pozdrawiam.
  • Admin grupy Samochody
    Laptop + cały plecak fejsów czy jeden porządny tester. Do pracy przy aucie tester schematy w laptopie.
    Oprysk Stonki napisał:
  • Poziom 30  
    grala1 napisał:
    Nie polecam diagnozowania aut na podpiętej do auta przetwornicy.

Ja też nie polecam...
    Znam przypadek gdzie mechanik diagnozował Peugeota chińskim klonem podłączonym do chińskiej przetwornicy i ECU zdechł :-( Zresztą laptop też pewnie był z Chin :-)

Laptop lepszy ale warto mieć też jakieś uniwersalne testery do szybkiego czytania i wcale nie musi być drogi tester np Autel md801 koszt ok 100 euro i Launch 123 koszt ok 150 euro - dobrze uzupełniają się na wzajem.
  • Poziom 43  
    Dużego wyboru się nie ma , fejsy potrzebują laptopa i koniec.

Zależy co chciałbyś robić. Jak tylko błędy , odczyt parametrów to tester , a ajk funkcje serwisowe to serwisówka.
  • Poziom 29  
    diodabg napisał:

Ja też nie polecam...
    Znam przypadek gdzie mechanik diagnozował Peugeota chińskim klonem podłączonym do chińskiej przetwornicy i ECU zdechł

I pewnie też laptop. Chodzi po pętlę mas.
  • Poziom 9  
    Mam jeszcze jedno pytanie. Wybralem ostatecznie tableto-laptop x201 lenovo. Ma on jednak wszystkie usb w wersji 2.0. Czy to wystarczy do VAGa itp programow czy tez jak nie teraz to w bliskiej przyszlosci zacznie mnie ograniczac? Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
  • Poziom 9  
    To super, dziekuje :-)
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Jeśli zastanawiasz się nad oryginalnym testerem, robiącym możliwie dużo marek, zainteresuj się Autocomem, swoje kosztuje ale jest świetnie spolszczony i współpracuje z Autodatą (i kilkoma innymi tego typu bazami serwisowymi). Występuje w wersji przystawka do laptopa. Co do laptopa - w/g mnie do takiej eksploatacji warto zainwestować w dysk SSD. No i oczywiście jak wszystko sobie ustawisz, poinstalujesz i aktywujesz, to robisz obraz dysku i trzymasz go w bezpiecznym miejscu. W razie padu dysku, wkładasz nowy i przywracasz obraz - w ciągu kilku minut masz skonfigurowany system i całe oprogramowanie gotowe do pracy.
  • Poziom 9  
    Dzieki, przydatna informacja, na razie jade do anglii i wole miec komputer ale postaram sie zalapc u kogos wiec poki co tylko o laptop mi chodzilo, dysk ssd jakis uzywany moze znajde. :-)