Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Faac 741 - Instalacja enkodera na Faac 741

PROOLO 22 Mar 2015 14:37 4116 3
 • #1
  PROOLO
  Level 10  
  Witam,

  Jak w temacie. Jak zainstalować enkoder na Faac 741. Nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji ani zdjęć. Prośba o pomoc.

  Pozdrawiam
 • #2
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Fotek w googlu mnóstwo.
  Z silnika zdejmujesz zaślepkę, przykręcasz dolną obudowę ( tą z dziurą pośrodku), od góry w wirnik wciskasz tarczę z wycięciem i jednocześnie razem z tarczą wsuwasz płytkę elektroniczną tak aby tarcza znalazła się w szczelinie transoptora (element w kształcie litery U), przykręcasz płytkę do obudowy, podłączasz kabelek, zakładasz górną pokrywkę, podpinasz kabelek do centralki. W menu włączasz enkoder ( instr., w zależności od firmware parametr EC ustawić na Y lub na cyfrową wartość siły w zakresie 1-99)
  Faac 741 - Instalacja enkodera na Faac 741 Faac 741 - Instalacja enkodera na Faac 741 Faac 741 - Instalacja enkodera na Faac 741
 • #3
  PROOLO
  Level 10  
  Witam,
  Dzięki za szybka odpowiedz. Niestety nie rozwiało to moich watpliwości. Zdjęcia które zamieściłeś znalazłem wcześniej. Chodziło mi o bardziej szczegółowy opis instalacji, którego niestety ze zdjęć nie widać :( Tzn W zestawie sa dwie tulejki. Gdzie je należy wykorzystać czy enkoder jest umieszczony na nich ? (czyli obudowa silnika > tulejki >obudowa dolna enkodera > ...) czy powinny znaleźć się one w środku obudowy (czyli obudowa silnika > obudowa dolna enkodera > tulejki > srubki > ...) ?

  Pozdrawiam
 • #4
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Sądząc po tym, że na pierwszych dwóch fotkach widać, że między obudową silnika a enkoderem jest dystans a na innych zdjęciach enkodera (w necie) widać że obudowa enkodera jest od spodu płaska - tulejki powinny być między obudową silnika a dolną obudową enkodera.
  Tulejki to pewnie opcja - i n.p. może nie są używane w FAAC Sprint i 740 - które mają nieco inną (bardziej kwardatową) obudowę silnika.
  Spotkałem się z kilkoma FAAC-ami z enkoderem ale były założone wcześniej i nie przyglądałem się im specjalnie...