Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault - przekładka silnika do kangoo

Reprint 22 Mar 2015 15:14 3744 12
    Reprint
    Level 16  
    Witam.
    Potrzebuję silnika do kangoo 2004r. Oryginalnie był 1.5dci który się rozleciał i teraz planuję włożyć nowy (blacha 0 rdzy), tylko nie oryginalny tylko jakiś inny.
    Czy będzie pasować 1.9D z clio 1991r?
    Jaki silnik do tego pasuje? Chodzi mi o same łapy silnika, silnik kupuje ze skrzynią. Mechanik powiedział że da radę, tylko muszę silnik znaleźć najlepiej 1,9D z kangoo.
    Macie jakieś pomysły?
  • Helpful post
    wielecki
    Level 21  
    Mocowania starszego f8q są troche inne niz w dci. Bedzie trochę rzezby. Poza tym musisz pomysleć o pedale gazu ze starszego (linka) wskażnikach na desce rozdzielczej i sterowniku grzania świec ze starszego.
    Reprint
    Level 16  
    Mechanik powiedział że gaz elektrykę itp. da rade przerobić.
    Czyli silniki 1.9D z kangoo i clio itp. są takie same (mocowanie), a 1.9d z 1.5 dci różnią się mocowaniem?
    Na czym miała by polegać ta rzeźba? Mocowanie na górze po lewej stronie (patrząc od przodu) mają chyb takie samo?
    wielecki
    Level 21  
    Właśnie te łapy się różnia. Łapa od skrzyni pewnie też. Ale to tez do przejścia. jeszcze pewnie zostaną półosie do zgrania. W sumie mała rzeżbka jest. No i na koniec stracisz pare koników, nie wiem ile ma twój dci ale zwykły tylko 64 i to już może byc troche za mało jak na nie lekki kangoo.
    Reprint
    Level 16  
    Co do koni to się nie martwię bo samochód mam mieć tylko żeby do pracy podjechać lub coś przewieść, to jest 2 osobówka z paką, a poza tym te silniki były montowane do kangoo.

Jeszcze pytanie czy silnik z clio 1.9D i kangoo 1.9D są takie same?
  • Helpful post
    wielecki
    Level 21  
    Same silniki są na 99% takie same chociaz mają rózne oznaczenia, moze chodzi o jakies niuanse w budowie wewnetrznej czy cós. Mogą się natomiast różnić układem wtryskowym w kangoo wystepowały Bosch i lusac a w clio chyba tylko Lucas.
    Reprint
    Level 16  
    Ok dzięki. Trochę mi to rozjaśniło.
    Jakby ktoś coś chciał dodać to będzie fajnie.
    dammur
    Level 2  
    Witam
    mam ten sam problem
    a wie ktoś jaki konkretnie sterownik założyć?
    dodam że temat pilny
    dammur
    Level 2  
    chodziło mi o to jaki sterownik po wymianie pompy na bosch