Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG LCS110AR - Podłączenie pendrive

22 Mar 2015 17:18 963 3
  • Poziom 9  
    Witam,
    mam radio samochodowe, które niestety nie posiada portu USB a jedynie możliwość odtwarzania CD (dla mnie zbędne bo nie mam płyt) oraz wejście liniowe. Chciałbym odsłuchiwać mp3 ze swojego pendriva i teraz tak: kupno zmieniarki odpada, bo już lepiej dołożyć i kupić nowe radio, kupno nowego radia z portem USB odpada, bo chciałbym to zrobić po kosztach. Dodatkowym wymogiem jest to, aby dodatkowe urządzenia nie był widoczne, tj powinny być schowane w podłokitniku lub schowku.
    Myślę o dwóch rozwiązaniach, tj: kupno transmitera FM - ogólnie spełniałoby moje wymagania bo nie zalezy mi aż tak na jakości dźwięku, jednak wszystkie transmitery jakie przeglądałem są integralnie połączone z wtyką do zapalniczki, co oznacza że po podłączeinu są na wierzchu... czy znacie transmitery, w których moduł sterujący/wyświetlacz/miejsce do podłączenia pendrive jest połączone z wtyką do zapalniczki za pomocą przewodu? Tak aby wpiąć zasilanie, poprowadzić przewodzik do podłokietnika i tam schować urządzenie główne?
    Drugim rozwiązaniem jest kupno odtwarzacza MP3 i podłączenie się przewodzikiem 2x minijack do radia, problem polega na tym, że te odtwarzacze mają albo swoją wbudowaną pamieć i/lub slot na kartę SD. Czy w związku z tym, mógłbym użyć przewodu, który z jednej strony ma miniusb a z drugiej gniazdo USB i tam podpiąć pendrive, zadziało to? odtwarzacz mp3 będzie widział pendrive? Gdzieś przeczytałem, że popularne mp3 nadają się jedynie do odsłuchu na słuchawkach, jak to się ma do podłączenia do głóśników samochodowych?
    Który z tych sposobów jest lepszy? Chyba, że są inne sposoby na odtwarzanie mp3 na moim radiu? Wolałbym uniknąć ingerencji mechanicznej w radio, tj lutowanie na płycie czy innych obwodach... Innego rodzaju przeróbki są ok:)
  • Poziom 16  
    Z tego co piszesz to transmiter FM, rozłożenie wtyku zasilającego, podlutowanie kabla i włącznika, podłączenie do zasilania - niestety by zmienić utwór itp. będziesz musiał za każdym razem otwierać podłokietnik.
  • Poziom 9  
    a czy wtyki zasilające są rozbieralne? istnieje możliwość otwarcie obudowy bez jej uszkodzenia? Wiem, że jest to zależne do rodzaju transmitera, jednak większość jest integralnie zabudowana, a nie chciałbym tworzyć prowizorki, która rozłączałaby się przy jeździe po dziurach:)
  • Poziom 16  
    Zawsze da się jakoś delikatnie rozebrać. Jeśli posiadasz w okolicach radia jakąś zaślepkę to może udałoby się za nią zamontować transmiter wyprowadzając na przód zaślepki port USB i klawisze sterujące transmitera.