Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion DM3 - Przy odzyskiwaniu systemu z base.wim usuwa partycje

nes421 22 Mar 2015 18:21 789 0
    nes421
    Poziom 14  
    Witam

Naprawiłem laptopa HP Pavilion dm3. Poza uszkodzeniami mechanicznymi było trochę błędów na dysku, kompletnie rozsypany Windows 7 Home. Partycja Recovery nie startowała przez F11 przy starcie komputera, ale udało mi się z niej skopiować pliki, między innymi base.wim w którym jest obraz systemu.

Teraz chciałbym z tego obrazu postawić system. Używam do tego imagex.exe. Odtworzenie archiwum na czystą utworzoną partycję przechodzi prawidłowo, następnie za pomocą Win7 z USB ustawiam tą partycję jako bootowalną, i rozpoczyna się instalacja.

Instalacja całego Windows 7 odtworzonego z tego obrazu przebiega bez problemów, do czasu kiedy system zaczyna instalować sterowniki. Po którymś z kolejnych (nie jest napisane po którym, jest tylko komunikat że są aktualnie instalowane sterowniki) komputer restartuje się, i wyświetla komunikat że nie jest zainstalowany żaden dysk z systemem operacyjnym.

Po wyjęciu dysku i podłączeniu do innego komputera okazuje się, że wszystkie utworzone wcześniej ręcznie partycje są usunięte, tzn. dysk wygląda na pusty.

Próbowałem już kilkukrotnie powtarzać operację - za każdym razem to samo. Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem, ewentualnie wie jak go rozwiązać?

Albo może ktoś ma recovery w .iso do tego modelu i mógłby mi udostępnić ? (Tak poradzili w serwisie HP na infolinii, jako że zakup od nich płyty recovery jest wybitnie drogi). Zależy mi na recovery a nie na czystym Win7, ponieważ nalepka licencyjna Win7 ma wytarty klucz aktywacyjny, a według informacji uzyskanych z HP, oryginalne recovery w tym modelu pobiera sobie klucz z BIOSu więc nie jest potrzebne przepisywanie z nalepki.

Pozdrawiam