Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alternatywne ładowanie dla słuchawek - Logitech H800

Adamello92 22 Mar 2015 18:36 795 0
  • #1 22 Mar 2015 18:36
    Adamello92
    Poziom 1  

Rozważam zakup słuchawek Logitech H800.
    Bardzo odpowiada mi większość cech tych słuchawek poza jedną: koniecznością ładowania przez port micro-usb.
    Dotychczas słuchawki odkładałem na metalową rurę od stojaka na monitor:
    Mając za przykład słuchawki Sennheiser HDR120 uznałem że fajnym rozwiązaniem byłoby przerobienie tej metalowej rury na podstawkę ładującą dla nowych słuchawek.
    Stworzyłem taki oto schemat swojego "projektu":
    Ładowarkę podłączałoby się do rury od stojaka. Z rury wychodziły by dwa metalowe pałąki podłączone do + i - ładowarki. Na słuchawkach w dwóch miejscach ścisnąłbym gąbkę plastikowymi opaskami i na nich umieścił metalowe płytki (jeszcze nie wiem jak) do płytek przylutowany byłyby kabelki, które wprowadziłbym do opaski na głowę i przymocował gdzieś tak, aby ładowały baterię.

Będąc raczej laikiem z zakresu elektryki i elektroniki pytam:

Czy takie coś jest w ogóle możliwe?

W słuchawkach planowałem przylutować dwa dodatkowe kabelki do wejścia micro-usb, jednak zobaczywszy na obrazkach jak małe są to luty, stwierdziłem że nie dam rady dolutować się w tym miejscu. Udało mi się znaleźć zdjęcie otwartych słuchawek:

Czy można by podpiąć się bezpośrednio pod baterię? Znacząco ograniczyło by to ingerencję w nowe słuchawki...

0 0