Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

daf XF tacho brak zasilania

22 Mar 2015 19:01 3570 1
  • Level 1  
    witam mam problem rozłącza mi tachograf komunikat brak zasilania dodatkowo wyskakuje seria błędów silnik spaliny hamulce EBS przy okazji wyskakuje błąd na Tollcolekcie na D. Ostatnio przy przepalaniu by doładować akumulator to samo błąd silnika + rusza się wskazówka prędkościomierza a na tachografie pływa prędkość od kilku do kilkunastu km a auto stoi. Na pewno kłania się serwis ale jechać czy wzywać ? Jestem w Niemczech może jakaś rada
    ps dociskałem wtyczki przy tacho
    dociskałem przewody pod klapą z lewej strony

przy okazji ostatnio serwis założył wyłącznik ADR spr nie ma luźnych kabli
  • Level 9  
    witam byłem samochodem na serwisie autoryzowanym DAF
    1 auto naprawione przyczyna uszkodzony sensor w skrzyni biegów
    2niezbyt dobry pomysł z jazdą ! niezarejestrowany w Toll Collekt przejazd i mandat wystawiony przez BAG
    a- mimo posiadania recznie wykupionej trasy po dojechaniu do stacji paliw schell
    b-opłaty muszą być dokonywane w formie przedpłaty brak takiej możliwości nie interesuje BAG
    c-mam do przeprowadzenia legalizacje tachografu w Polsce (dziwne adnotacje serwisowe) na każdym wydruku szkoda papieru i nie wiem jaka będzie reakcja policji

Dodano po 12 [minuty]:

przy okazji serwis z polski sugerował czasowa podmianę sterownika 1457437 szary kolor położony w górnej części skrzynki z bezpiecznikami na identyczny znajdujący się w dole po prawej stronie w moim wypadku podmiana '' nie usunęła błędów z wyświetlacza''
    ale wiadomo dlaczego