Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes w220 nie można wyjąć kluczyka ze stacyjki

kamilj123 22 Mar 2015 19:02 1404 3
  • #1 22 Mar 2015 19:02
    kamilj123
    Poziom 2  

Witam, posiadam Mercedesa S500 w220 z 99 roku i jak w temacie nie mogę wyjąć kluczyka ze stacyjki. Po przekręceniu nie odpala jednak skrzynia nie jest zablokowana. Jakiś czas temu miałem podobny problem, tylko kluczyk mogłem wyjąć, a czasem odpalał a czasem nie. Dojechałem do elektryka i niby ją zregenerował. Problem w tym że teraz jestem za granicą i nie wiem jak mam sobie z tym poradzić. Może ktoś wie jak wyjąć tą stacyjkę, żebym mógł ja zawieść do serwisu. Dziękuje za odpowiedź pozdrawiam.

• #2 23 Mar 2015 12:07
    adam640
    Poziom 18  

Brak możliwości wyjęcia kluczyka ze stacyjki jest to problem z linką idącą od wybieraka zmiany biegów do stacyjki. Mogła się wysunąć z wybieraka i wtedy nie wyjmiesz kluczyka (mówimy o automacie). Z zapalaniem to może być różnie, tu Ci nie mogę poradzić. Jeżeli będzie trzeba to wybierak możesz wymienić w całości nie jest to duży koszt jak kupisz używany (około 250 zł) i nie trzeba go adaptować w systemie. Wystarczy obeżreć na youtubie jak chińczyk rozbiera wnętrze mercedesa w220 i będziesz wiedział gdzie jest każda śrubka. Do wszystkiego dojdziesz z góry zdejmując podłokietnik trzeba się tylko zaopatrzyć w klucze typu torx. Ostatecznie jeżeli chodziło by tylko o zabezpieczenie linki można by dostać się od spodu. Wymieniałem wybierak w mercedesie w203 i nie trwało to długo. Powodzenia

• #3 23 Mar 2015 18:12
    kamilj123
    Poziom 2  

Rozumiem ze wybierak jest to pod pokrywka drazka zmiany biegow? Kiedy to wymienialem znaczy fachowiec mowil ze jest tam pamiec kluczyka i kupil uzywany a moja pamiec ze starego przelorzyl do uzywanego, poniewaz wtedy byl taki problem ze komputer nie wiedzial w jakiej pozycji jest drazek od biegow. Czyli wystarczy ten sprzet sprawdzic czy ta linka jest tam dobrze wpieta tak? Sory za brak polskich znakow pisze z telefonu nie mam polskiego jezyka w telefonie. Dziekuje za odpowiedz.

• #4 26 Mar 2015 19:36
    adam640
    Poziom 18  

Tak masz rację!
    Tylko pamiętaj, że linka ma zawsze dwa końce, więc może być wysunięta albo w wybieraku, albo przy stacyjce, ale wydaje mi się, że raczej w wybieraku. Zapalać też nie będzie gdy jest wysunięta linka, bo wtedy system myśli, że jest wybierak w pozycji D, N lub R. Jedynie kiedy wybierak jest w pozycji „P” można wyjąć kluczyk i odpalić samochód.
    Ps. z pamięcią kluczyka to bym się sprzeczał, bo raczej nie powinna się tam znajdować, ale mogę się mylić

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME