Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes w220 nie można wyjąć kluczyka ze stacyjki

kamilj123 22 Mar 2015 19:02 5340 3
    kamilj123
    Level 2  
    Witam, posiadam Mercedesa S500 w220 z 99 roku i jak w temacie nie mogę wyjąć kluczyka ze stacyjki. Po przekręceniu nie odpala jednak skrzynia nie jest zablokowana. Jakiś czas temu miałem podobny problem, tylko kluczyk mogłem wyjąć, a czasem odpalał a czasem nie. Dojechałem do elektryka i niby ją zregenerował. Problem w tym że teraz jestem za granicą i nie wiem jak mam sobie z tym poradzić. Może ktoś wie jak wyjąć tą stacyjkę, żebym mógł ja zawieść do serwisu. Dziękuje za odpowiedź pozdrawiam.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    adam640
    Level 20  
    Brak możliwości wyjęcia kluczyka ze stacyjki jest to problem z linką idącą od wybieraka zmiany biegów do stacyjki. Mogła się wysunąć z wybieraka i wtedy nie wyjmiesz kluczyka (mówimy o automacie). Z zapalaniem to może być różnie, tu Ci nie mogę poradzić. Jeżeli będzie trzeba to wybierak możesz wymienić w całości nie jest to duży koszt jak kupisz używany (około 250 zł) i nie trzeba go adaptować w systemie. Wystarczy obeżreć na youtubie jak chińczyk rozbiera wnętrze mercedesa w220 i będziesz wiedział gdzie jest każda śrubka. Do wszystkiego dojdziesz z góry zdejmując podłokietnik trzeba się tylko zaopatrzyć w klucze typu torx. Ostatecznie jeżeli chodziło by tylko o zabezpieczenie linki można by dostać się od spodu. Wymieniałem wybierak w mercedesie w203 i nie trwało to długo. Powodzenia
    kamilj123
    Level 2  
    Rozumiem ze wybierak jest to pod pokrywka drazka zmiany biegow? Kiedy to wymienialem znaczy fachowiec mowil ze jest tam pamiec kluczyka i kupil uzywany a moja pamiec ze starego przelorzyl do uzywanego, poniewaz wtedy byl taki problem ze komputer nie wiedzial w jakiej pozycji jest drazek od biegow. Czyli wystarczy ten sprzet sprawdzic czy ta linka jest tam dobrze wpieta tak? Sory za brak polskich znakow pisze z telefonu nie mam polskiego jezyka w telefonie. Dziekuje za odpowiedz.
    adam640
    Level 20  
    Tak masz rację!
    Tylko pamiętaj, że linka ma zawsze dwa końce, więc może być wysunięta albo w wybieraku, albo przy stacyjce, ale wydaje mi się, że raczej w wybieraku. Zapalać też nie będzie gdy jest wysunięta linka, bo wtedy system myśli, że jest wybierak w pozycji D, N lub R. Jedynie kiedy wybierak jest w pozycji „P” można wyjąć kluczyk i odpalić samochód.
    Ps. z pamięcią kluczyka to bym się sprzeczał, bo raczej nie powinna się tam znajdować, ale mogę się mylić