Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

samsung tab 2 gt-p3110 - zbity digitizer a brak ładowania

22 Mar 2015 21:01 2295 12
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich mam pytanie otóż tablet spadł i pękł digitizer póki starczyło baterii to chodził normalnie no i bateria się wyczerpała. podłączyłem więc oryginalną ładowarkę i niestety d**a..Pytanie moje do znawców tematu czy pęknięcie szybki może mieć wpływ na ładowanie baterii. Mam zamiar zmienić szybkę bo to prezent na komunie i chciałbym wiedzieć czy warto. Od razu powiem ze rozebrałem go i brak jakiś uszkodzeń mechanicznych pęknięć. baterię wyjąłem i naładowałem zewnętrzną ładowarką i tablet działa jest tylko problem z ładowaniem
  • Poziom 15  
    Kolego sprawdź dokładnie gniazdo zasilania najlepiej pod lupą i miernikiem . Często ścieżki lubią się w nim urwać , a że są bardzo cienkie to trudno to zauważyć dlatego miernik i trzeba sprawdzić. Ewentualnie podstawić układ U706 .
  • Poziom 11  
    Ok serdeczne dzięki jutro sie biore do sprawdzenia ale po podłączeniu zasilacza na końcówkach od baterii pojawia sie napięcie w granicach 0,4V
  • Poziom 15  
    Tutaj masz schemat gniazda i gdzie wychodzi na jakie elementy posprawdzaj sobie miernikiem czy z gniazda masz połacznia do elementów . Dzisiaj miałem podobny przypadek po upadku . Luty wyglądały ok , ale nie było połączenia na dwóch nogach od gniazda .
    samsung tab 2 gt-p3110 - zbity digitizer a brak ładowania samsung tab 2 gt-p3110 - zbity digitizer a brak ładowania
    samsung tab 2 gt-p3110 - zbity digitizer a brak ładowania
  • Poziom 11  
    Jestem w szoku pełen profesjonalizm z Twojej strony
  • Poziom 11  
    Rzeczywiście miałeś rację jedna scieżka była pęknięta zlutowałem ale niestety dalej nic . Scieżki są bardzo cienkie i pierwsza sprawa to trzeba je sprawdzić
  • Poziom 9  
    Cześć, witajcie!
    Mam podobny przypadek, tablet z naruszonym gniazdem ładowania, po wylutowaniu go hot airem okazało się że pozostało tylko 8 padów w całości - reszta wyrwana z polem lutowniczym i 4-5 w zdecydowanym wybrakowaniu (jakieś 10% całości pada). Powiedzcie proszę czy można zrobić jakieś obejście na krótko żeby tablet zaczął się poprawnie ładować?

Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam! samsung tab 2 gt-p3110 - zbity digitizer a brak ładowania
  • Spec od GSM
    A czym że to lutował że aż kapton nie wytrzymał temperatury i się potopił :) . Wyżej masz kawałek schematu więc na podstawie tego możesz odbudować potrzebne pady.
  • Poziom 11  
    Trochę rzeczywiscie mocno przygrzane nie trzeba było wylutowywac całego gniazda
    jeśli chodzi Ci tylko o ładowanie to trzeba było sprawdzić tylko te piny bo one ulegaja przerwaniu
  • Poziom 9  
    Heh taśma się przytopiła bo grzałem to 2x na jednym i tym samym jej kawałku:)
    Elektrotechnike miałem w technikum, ale trochę czasu już minęło i nie mam pewności czy jak bezpośrednio podepne to czy nic się innego nie uszkodzi. Stąd moje pytanie.
    Edit: na schemacie jest 36 pinów, ja naliczyłem 30-31. Pytanie czy coś źle odczytuje czy są jakieś 2 wersje tego gniazda?
  • Poziom 9  
    Panowie, tylko jedna podpowiedź:
    podepne się pinami 7 i 8 bo są całe, więc +5V wejdzie z USB, kwestia masy - ostatnie piny to wszystko leci na masę, całe napięcie wejściowe, czy od napięcia z sieci jest któryś konkretnie? Bo wtedy mogę się od tego pinu na na krótko połączyć z dowolną masą na płycie.
    Proszę napiszcie tylko tę jedną rzecz i już działam, bo sam dojśc nie mogę :)