Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skaner Uniden UBC 125 xlt pokazuje mi pełny sygnał, a słyszę tylko same szumy

organista81 22 Mar 2015 21:13 2811 5
    organista81
    Level 2  
    Witam.
    Jestem nowy na forum.
    Mam skaner częstotliwości Uniden UBC 125 xlt i antenę bazową Sirio 1300. Mieszkam na górce także mam cały Śląsk w zasięgu ręki, że tak powiem i teraz pytanie:
    pokazuje mi na skanerze pełny sygnał a słyszę tylko same szumy?
    Co to może być?
    Jak zrobić, żeby ten sygnał zmienić na rozmowę albo jaka jest przyczyna tych zakłóceń?
    wzagra
    Level 33  
    A zmieniałeś rodzaj modulacji?
    organista81
    Level 2  
    Zmieniałem modulację tylko że takie buczenie albo szumy to tylko na niektórych częstotliwościach.

Dodano po 2 [minuty]:

Czasami odbieram super, a za jakiś czas na tym samym kanale buczy. Nie wiem może jakieś filtry trzeba by było zamontować? Dopiero zaczynam zabawę i uczę się.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. Jesteś tu nowy więc tym razem poprawiłem. Na przyszłość pamiętaj o poprawnej pisowni. /kris51/
    kriss51
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie przyszło Ci na myśl że odbiornik możesz mieć ok, a jakieś urządzenie okresowo się włącza i zakłóca na niektórych kanałach. To całkiem prawdopodobne.
    organista81
    Level 2  
    A Ty kriss nasłuchujesz coś?
    kriss51
    VIP Meritorious for electroda.pl
    organista81 wrote:
    A Ty kriss nasłuchujesz coś?

To nie na temat. Lepiej napisz co zaobserwowałeś w sprawie twego skanera, bo chyba po to założyłeś temat :D . Proponuję zrobić nasłuchy np. gdzieś w polu lub innym miejscu niż twoje QTH. Będziesz wiedział czy to wina skanera, czy zakłócenia w twojej okolicy. Możesz nagrać ten brum (sygnał zakłócający) i wrzucić nam do odsłuchu. W ten sposób powinno coś więcej się wyjaśnić.