Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt sekwencyjny- winda 2-piętrowa

19 Maj 2005 22:39 2336 7
  • Poziom 10  
    Proszę o pomoc przy realizacji projektu sekwencyjnego winda 2 piętrowa:

Opis projektu:
    wejścia:

Kabina:
    Przycisk zjazdu na dół
    Przycisk wjazdu na górę
    Przycisk stop
    Przycisk alarm
    Czujnik pustej kabiny - w podłodze kabiny
    Czujnik przeciążenia kabiny (blokada ruchu windy) - w podłodze

Drzwi windy:

Przycisk przyzewowy parter
    Przycisk przyzewowy piętro
    Czujniki zamknięcia drzwi (szeregowo oba piętra).

Szyb windy:
    Czujnik poziomu piętra - zatrzymuje windę równo z drzwiami
    Czujnik poziomu parteru - jak wyżej
    Czujnik poziomu dla jazdy wolnej - od tego miejsca winda zwalnia

Wyjścia:

Jazda w górę
    Jazda w dół
    Jazda wolna (występuje łącznie z jazda w górę lub dół)
    Dzwonek

Praca:

1. Włączenie zasilania

Jeżeli winda w momencie włączenia nie jest na parterze lub piętrze to
    następuje automatyczny zjazd na parter i dopiero wtedy odblokowanie
    sterowania przez użytkownika.

Czyli jest napięcie+winda stoi+nie ma jej w miejscach docelowych to wybierana jest automatycznie jazda na parter.

Winda stoi na dole:

Jeżeli pusta i na dole (!) to przycisk na piętrze uruchamia jazdę w górę,
    Po osiągnięciu poziomu jazda wolna włącza się jazda wolna,
    Po osiągnięciu poziomu piętra następuje skasowanie sygnałów jazdy (góra i wolno)

Jeżeli winda jest pusta to działają przyciski zewnętrzne jeżeli nie to wewnętrzne.
    Jeżeli winda jest przepełniona to nie ruszy z miejsca
    Jeżeli drzwi są otwarte to winda nie ruszy lub się zatrzyma (skasowanie polecenia jazdy)
    Jezeli naciśnięto stop winda zatrzymuje się natychmiast (bez fazy wolnej)

Jezeli ktoś jest w windzie to sterowanie działa tylko z kabiny, w sposób podobny jak z zewnątrz (kierunek jazdy+jazda wolna).

Jak winda jest na piętrze to działa tylko sterowanie w dół (podobnie jak z parteru tylko w drugą stronę).

Najbardziej to chciałbym pujśc na łatwiznę by ktoś to zrobił już na gotowo i przesłał mi - muszą tu być wszystkie tablice prawdy sklejenia i schemat. Wiem ze proszę o dużo ale sam sobię z tym nie poradzę. Z góry dzięki! Pozdrawiam![/b]
  • Poziom 19  
    Jeżeli sam niechcesz się tego nauczyc to daj se spokój.Czy o takich inzynierów nam chodzi?pokaż co sam próbowałeś zrobic nieić na łatwizne
  • Pomocny dla użytkowników
    Ja podrzuciłem mu ten pomysł z windą (z rozpisaniem na wejścia, wyjścia i zależności), kto inny wykona a obywatel H. przepisze go ładnie i zaliczy, za kilka lat prasa poda informację o wypadku w windzie zaprojektowanej przez ob. H. Jak się okaże przepisał on czyjeś gotowe rozwiązanie bez próby zastanowienia się czy działa. Osoba poszkodowana (a własciwie jej górna połowa (wydobywanie dolnej części ciągle będzie trwało) wytoczy pozew o odszkodowanie.

Smutne

mgr inż. Paweł Es.

Code:
    OBYWATELU HESKEY2 RUSZCIE GŁOWĄ I NIE IDŹCIE NA ŁATWIZNĘ, ZRÓBCIE WSTĘPNY UKŁAD I DOPIERO PROŚCIE O POMOC PRZY EWENTUALNYCH PROBLEMACH.

ZANIEPOKOJENI PRZYSZLI
                                                        PASAŻEROWIE WIND

• Poziom 34  
    Synteza automatów asynchronicznych - cały semestr wykładów, ćwiczeń i laboratoriów na Wydziale Automatyki PW.
    Zmień szkołę.
  • Poziom 27  
    to nie jest takie trudne rozwiązuj to po koleii blokami Najlepiej rozrysuj sobie to na włącznikach normalnie otwartym i normalnie zamkniętym pomocą moze być dla ciebie kod drabinkowy używany w sterownikach przemysłowych np. Omron, logo itp.
  • Poziom 34  
    Heskey, czy przy tym zadaniu nie ma ani słowa o metodzie, jaką trzeba je rozwiązać?
    Jaki to przedmiot?
  • Poziom 10  
    Jest to przedmiot pracownia elektryczna. Jestem w technikum i nauczyciel zlecił nam projekt ukł cyfrowego sekwencyjnego- pokazał nam jeden przykład i już zadał nam zaprojektować wymyślony przez siebie i w dodatku ma być trudniejszy. Macie rację pisząc ze jeśli sam tego nie wykonam to się nie nauczę- wiem o tym doskonale, ale ja już myślałem nad tym długo i nic nie przychodzi mi do głowy. Postanowiłem więc was poprosic o pomoc gdyż wtedy przynajmniej miał bym jak gdzyby drugi przykład projektowania i analizując go może bym się coś nauczył- napewno więcej niż gdybym miał próbować samemu i nic nie zrobić. Więc wasza pomoc to nie pójście na łatwiznę ale nauka. Mamy na pracowni elektr takiego nauczyciela że na moim miejscu też byście tak postąpili. Myślałem ze jeśli nie nauczy mnie on to nauczę sięod was. Dzięki za wszystko.
  • Poziom 10  
    Darkoe jak taki kozak z ciebie i super inżynier to zrób jakiś programik w pascalum lub C++. Susetem nauczania w naszych szkołach jest do bani trąbią o tym wszędzie. Takie schematy to niektórzy wykonują na pracę magisterską!!!