Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dobór podzespołów do nowego komputera

majkel123123 22 Mar 2015 22:34 897 16
  • #1 22 Mar 2015 22:34
    majkel123123
    Poziom 10  

Witam,
    zastanawiam się nad kupnem (złożeniem) nowego komputera:

CPU: AMD fx-8320
    GPU: MSI GeForce GTX 750 Ti 2 gb GDDR5
    zasilacz: Silentium PC Vero L1 500 w
    dysk: SSHD Segate 500 gb
    ram: 8 gb DDR3
    płyta główna:?
    dvd: LG
    obudowa: ze starego PC

Sprzęt będę używać głównie do internetu, multimediów i grania (Watch_Dogs, GTA, AC)

Pytania:
    1) polecacie jakąś płytę główną (do 200,-) - usb 3.0, sata III, 4 wejścia DDR3 1800 MHz?
    2) czy zasilacz "ogarnie" sprzęt?
    3) jaką pamięć ram 8 gb 1600/1800 MHz
    4) jakieś inne sugestie: coś wymienić? do czegoś dopłacić?
    5) czy wybrane sprzęty będą do siebie pasować?

Proszę o pomoc i z góry dziękuję :D

0 16
  • #2 23 Mar 2015 02:01
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj.
    1) Płyta do tego procesora powinna mieć rozbudowaną sekcję zasilania, jest to niestety procesor mający duże zapotrzebowanie na energię, więc sekcja powinna być porządna. Płyty za 200zł to strata pieniędzy. Przyjemnie byłoby, gdyby owa sekcja była chłodzona. Polecam minimalnie Asrock 970 Extreme 3.
    2) "Ogarnie", chociaż można kupić lepsze zasilacze w zbliżonej cenie.
    3) Crucial Ballistix 2x4GB DDR3-1600 lub DDR3-1866 CL9 lub CL8.
    4) Jeśli komputer ma być do gier to wymień procesor na Intela (i5-4xxx). Nie wyjdzie drożej. Będziesz mógł kupić tańszą płytę (i5 czy i7 pod obciążeniem pobiera poniżej 90W), nie będziesz potrzebował od razu wydać pieniędzy na dodatkowe chłodzenie (przy tym AMD będziesz bardzo szybko chciał wydać dodatkowe 100-150zł na chłodzenie). Na dłuższą metę zaoszczędzisz też na rachunku za prąd. Jako efekt uboczny będziesz miał wydajniejszy komputer. Zamiast dysku SSHD lepiej kupić będzie zwyczajny dysk i przy przypływie gotówki osobny SSD.
    5) wybrane komponenty będą do siebie pasować.

1
  • #3 23 Mar 2015 19:16
    majkel123123
    Poziom 10  

Dziękuję za odpowiedź :D

1) Zrobiłem kalkulację w excelu i koniec końcem wychodzi, że intel (i5 4460) jest o parę złotych jest tańszy, jednak interesujące mnie gry według filmów na yt lepiej działają na amd fx 8320:

https://www.youtube.com/watch?v=L0SCe4ZeUCE
    https://www.youtube.com/watch?v=BXu3nmpDZbM

Chociaż nabieram coraz więcej przekonania co do intela: lepsze osiągi nie tylko w grach, niższa pobierana moc, chłodzenie, itp.

2) ""Ogarnie", chociaż można kupić lepsze zasilacze w zbliżonej cenie."
    Polecacie, więc jakieś w tym zakresie cenowym?

4) "Zamiast dysku SSHD lepiej kupić będzie zwyczajny dysk i przy przypływie gotówki osobny SSD"
    Dlaczego?
    Dyski SSHS nie są dużo droższe od HDD, a mają dobre osiągi:
    https://www.youtube.com/watch?v=6iBhf8rpobo

Czy są jakieś błędy w moich wnioskach?

dobór podzespołów do nowego komputera

0
  • #4 23 Mar 2015 22:47
    dt1

majkel123123 napisał:
    1) Zrobiłem kalkulację w excelu i koniec końcem wychodzi, że intel (i5 4460) jest o parę złotych jest tańszy, jednak interesujące mnie gry według filmów na yt lepiej działają na amd fx 8320:

Porównujesz najsłabszy model I5 z jednym z mocniejszych FXów. Testy na YT nie są specjalnie miarodajne, w większości przypadków ten FX co najwyżej dorównuje tej I5-tce.

majkel123123 napisał:
    2) ""Ogarnie", chociaż można kupić lepsze zasilacze w zbliżonej cenie."
    Polecacie, więc jakieś w tym zakresie cenowym?

Zasilacz można dobrać wiedząc już, jaka będzie ostateczna konfiguracja. Jeśli zestaw ma być z kartą pokroju 750Ti - każdy markowy zasilacz (nawet 300W) uciągnie taką konfigurację. Moja propozycja lepszego i niewiele droższego zasilacza to na przykład XFX TS 430 (albo XFX Core 450).

majkel123123 napisał:

4) "Zamiast dysku SSHD lepiej kupić będzie zwyczajny dysk i przy przypływie gotówki osobny SSD"
    Dlaczego?
    Dyski SSHS nie są dużo droższe od HDD, a mają dobre osiągi:
    https://www.youtube.com/watch?v=6iBhf8rpobo

Co za beznadziejny test. Znaczy koncepcja jest dobra, ale porównywanie przeciętnie szybkiego dysku SSD z dość dobrym w swojej klasie dyskiem SSHD i porównanie tego wszystkiego z powolnym laptopowym dyskiem 2.5"/5400RPM naprawdę jest niezbyt miarodajne. SSHD rzeczywiście przyspieszy odczyt często odczytywanych danych, więc na przykład start systemu. SSD przyspieszy wszystko. Dysk laptopowy, jak można się było spodziewać, nie ma żadnych szans do obu (chociaż chętnie zobaczyłbym takie porównanie tego SSHD ze względnie szybkim talerzowcem - na przykład ST1000DM003).

majkel123123 napisał:
    Czy są jakieś błędy w moich wnioskach?

Nie liczysz dodatkowego chłodzenia na AMD (a na OEMowym musisz być strasznie cierpliwy lub mieć wadę słuchu, przy pełnym obciążeniu nie jest cicho). Pominąłeś również I5-4590. Oceną cpubenchmark bym się nie sugerował specjalnie.

1
  • #5 24 Mar 2015 09:15
    taramian
    Poziom 9  

W przypadku dodatkowego chłodzenia do procka musisz wziąć pod uwagę, że może nie zmieścić się do Twojej obudowy. Sprawdź swój model obudowy i jak wysokie chłodzenie maksymalnie wejdzie. Ja w swoim przypadku będę musiał ją zmienić przez chłodzenie Fera 2. Ale i dobrze, bo obecna prócz mega wyglądu oferuje same minusy: mało miejsca, słaby przepływ powietrza jest (a mam AMD Phenom II 955 BE na boxowym chłodzeniu od 6 lat ;o) i wszystko grzeje się niemiłosiernie. Wymieniam tylko kilka komponentów, ale podrzucam linka do zestawu, na który ja się decyduję + kilka argumentów. I napisz, gdzie znalazłeś 750 Ti za 500 zł? :)

Link do morele.net

1. Zdecydowałem się na AMD. Wiem, że Intel lepiej by wypadł w grach, ale ten procek na lajcie sobie radzi ze wszystkim, w co grywam. Do tego czasem tworzę/przerabiam filmy, więc dla mnie spoko opcja. No i cena.
    2. Płyta z chłodzoną sekcją zasilania, bestseller w tej cenie, nie znalazłem słuszniejszego wyboru (od wielu lat korzystam jedynie z Gigabyte, mam dwa kompy na jego płycie, do tego rodziców, siostry i resztę u innych osób również składałem na podzespole od niego - żadnych problemów, żadna nigdy się nie spaliła ani nie trafiła na gwarancję).
    3. RAM - nie widzę sensu w budżetówce wywalać 50-100 zł więcej, bo zrobi nam się większy hajs.
    4. Chłodzenie - chciałem Be Quiet!'a Dark Rock 3, ale ściąłem budżet. Ponoć i tak będę zadowolony. Czytałem opinie użytkowników 8320/8350 i nie mają problemów z głośnością czy temperaturami.
    5. Obudowa - inwestycja na lata. Do tego milion wiatraczków z regulacją w standardzie. Diodę można sobie odłączyć, jeśli by Cię denerwowała.

Zestaw zamawiam na dniach, myślę, że będę miał go złożonego do piątku, to mogę jakieś szybkie testy zrobić, jeśli się przypomnisz i powiesz na pw, co chcesz wiedzieć. Dysk mam 1 TB, kartę ze względów budżetowych zostawiam jeszcze (ATI Radeon 5750 1 GB - FIFA 14 na Full HD w max detalach daje się nagrywać w 30 klatkach bez przycięć), system i nagrywarkę mam.
    O zasilaczach już wyżej czytałeś. Dodam swoje co do adaptera Wi-Fi - jestem zwolennikiem "paluszków" - polecam jakiś z dokręcaną antenką, który położysz sobie na biurku z przedłużką (kabel USB). Nie idź w nano-adaptery, możesz nie być zadowolony.
    System dobierzesz sam.

To tylko moje zdanie. Pamiętaj, że do 8320 musisz używać programów, które korzystają z wielowątkowości i go podkręcić najlepiej, bo po to on chyba powstał. Choćby do 4 GHz. ;) Intel 4460 ma zablokowany mnożnik, ma 4 rdzenie, ale w aplikacjach jednowątkowych czy grach będzie się trochę lepiej spisywać. Mi tam przykładowo 70 zamiast 80 klatek po zmianie grafy nie będzie robiło różnicy na max ustawieniach (w planach 280X). Wg mnie obie opcje są bardzo fajne, wszystko zależy od sposobu użytkowania, wymagań i budżetu. No i Fera 2 może posłużyć też dla przyszłych buildów.

Co nie wybierzesz wg mnie będzie dobrym wyborem.

PS: To moja propozycja na podstawie mojego zestawu i dolicz Wi-Fi oraz system. Masz tu Zalmana Z3 Plusa. i5 również będzie dobrym wyborem.

PS2: Te rachunki za prąd to kwestia 20-40 zł w ciągu roku, więc bez przesady. ;)

1
  • #6 24 Mar 2015 10:52
    Ationx
    Poziom 35  

Gdzie znalazłeś Windowsa 8 za 200 złotych? Chyba jakiś z odzysku :)

0
  • #7 02 Kwi 2015 11:49
    majkel123123
    Poziom 10  

Witam ponownie,
    przepraszam, że długo nie odpisywałem,ale potrzebowałem trochę czasu na namysł...

1) Prawdopodobnie końcową konfiguracją będzie to:
    http://www.morele.net/inventory/info/yT7Q5i/ (od taramiana)
    Z tym, że zrezygnuję z obudowy, ponieważ mam dosyć dużą, w której wszystko powinno się zmieścić. Tylko dokupię parę wentylatorów (jakich?).
    I jeszcze chciałbym dopłacić do GTX 750 Ti (jakiej firmy?)
    +system (100,-) +wi-fi (30,-) TL-WN722N

2) Polecacie sklep Morele.net?

3) Jeżeli chodzi o system to znalazłem coś takiego: 5226490874 (allegro)
    Co o tym sądzicie?

0
  • #8 02 Kwi 2015 12:50
    Ationx
    Poziom 35  

Czemu koniecznie ten AMD? Wyżej miałeś już pisane, że lepiej iść w Intela w przypadku gier.

Morele to dobry sklep.

Windows z tego co widzę z odzysku. Prawnikiem nie jestem i nie wiem jak obecnie wygląda kwestia sprzedaży używanych licencji, ale chyba coś tam były jakieś wyroki, że można z tego co gość na aukcji piszę.

1
  • #9 02 Kwi 2015 17:02
    taramian
    Poziom 9  

Kupowałem w Morele.net, polecam. Jednak uważaj na brak reklamówek, jeśli sam odbierasz. :P Ja musiałem lecieć do sklepu spożywczego kupić reklamówkę... Ech.

Ja już korzystam ze sprzętu opisanego w moim poście.

Obecnie najgłośniejszy jest dysk, bo to 6-latek jeszcze. Pamiętaj by dobrze pastę rozsmarować i nie za grubo.

Wydajnościowo miazga po przesiadce z Phenoma II 955 BE. W Fifie nie widać różnicy, w wielu grach jest/będzie trochę lepiej lub dużo lepiej. Jeszcze nie kręciłem, ale trzymam sztywno na 3,7 GHz.
    Temperatura: w spoczynku nie przekracza 37*, w stresie udało mi się dopiero 68* osiągnąć. Jednak nie testowałem programami na max obciążenie. Pasta też się jeszcze wyrobi trochę.

Ogólnie polecam, możesz rozważyć Intela, do którego nie musisz dokupować chłodzenia, ale jest dużo droższy i nie podkręcisz go (na mojej płycie jednak nie mam zamiaru szaleć). W grach zobaczysz różnice zazwyczaj na poziomie max 5kl/s przy wartościach 40-80, więc nie wiem, czy ma to tak duże znaczenie, dla mnie nie nie robi to wielkiej różnicy. Poza tym nie gram w wiele najnowszych tytułów.

Dysk: dt1, punkt 4. Ja sobie odpuściłem na razie SSD, choć wkurza mnie, że słyszę głównie dysk.

Jaki masz model obudowy?

Wybór należy do Ciebie.

1
  • #10 02 Kwi 2015 21:54
    majkel123123
    Poziom 10  

1) "Czemu koniecznie ten AMD? Wyżej miałeś już pisane, że lepiej iść w Intela w przypadku gier."
    Tak jak wcześniej pisałem: w zakresie cenowym fx 8320 jest chyba tylko i5 4460, a interesujące mnie gry lepiej działają na efiksie 8320.
    intel: CPU: 800,- płyta: 200,- cooler: 0,- SUMA: 1000,-
    AMD: CPU: 600,- płyta: 300,- cooler: 100,- SUMA: 1000,-

2) Jeżeli chodzi o tego Windowsa, to postaram się zadać takie pytanie na jakimś forum prawnym. Jak uzyskam odpowiedź to dam znać.

3) @taramian Czy ten dysk, o którym mówisz, że jest głośny, to ten sam co jest w Twojej propozycji zestawu dla mnie?

4) Nie podam Ci modelu obudowy, bo ta jest sprzed ok. 10 lat, jednak jest to format "już" ATX :D

-5
  • #11 02 Kwi 2015 22:08
    dt1

Skoro wolisz AMDFX to nie można Cię zmuszać do innej decyzji. Jeśli chodzi o Windowsa to jest pewna sprzeczność niezgodna z licencją, którą widać na pierwszy rzut oka. Gość napisał, że zgodnie z wyrokiem można sprzedawać soft używany, więc należy założyć, że to COA zdrapana z jakiejś obudowy (bądź nawet nigdy nie przyklejana, nie istotne). Windows ten był już aktywowany na jakimś sprzęcie, a licencja OEM jest przypisana do konkretnego sprzętu. Tak więc być może nie jest nielegalne sprzedanie Ci COA, ale nielegalna (sprzeczna z licencją) będzie próba aktywacji Windowsa na jakimkolwiek innym komputerze (niż ten z pierwszej aktywacji) z użyciem klucza z tego COA.
    Jeśli chodzi o dysk to nie jest on jakoś uciążliwie głośny. Czasem słychać dźwięk wydawany przez mechanizm głowic, ale tragedii nie ma.
    Na obudowie czasem nie warto oszczędzać, tym bardziej że masz zamiar dość ciepły procesor kupić (grzałka o emisji ciepła 125W). Jeśli masz zamiar zamontować chłodzenie Fera 2 to ma ono wysokość 152mm, do tego procesora w ogóle wolałbym nieco większego Fortisa (ale wymaga jeszcze szerszej obudowy). Sprawdź, jakie duże chłodzenie zmieści się w Twojej obudowie, jeśli będziesz chciał ją wykorzystać.

1
  • #12 03 Kwi 2015 11:20
    taramian
    Poziom 9  

3) Nie, to jest 6-letni dysk, nie ma go już w sprzedaży, PC będę widział dopiero we wtorek, to podam Ci nazwę, jeśli koniecznie chcesz. Jednak ta głośność z biegiem czasu po prostu wzrasta. Nowy dysk powinien być cichy. W sumie chyba ten rodzicom wpakowałem do kompa, sprawdzę jutro, jeśli to ten, to jest cichy.
    4) To że masz obudowę na płyty ATX nic nie znaczy. ;) Tu chodzi o szerokość obudowy. Jeśli nie jest szeroka na 18 cm, to nie zamkniesz jej (lepiej zmierz ją, bo możesz się zdziwić). Obudowa to inwestycja na długie lata, często warto dołożyć do niej 50-100 zł więcej, a nie oszczędzać wg zasady "to tylko obudowa, po co mi lepsza?". Odpowiednia ilość miejsca na podzespoły, grubość blach, ilość wentylatorów, przepływ powietrza w samej obudowie... To jest bardzo ważne. Chcesz mieć dobrze, to trzeba dopłacić, ale obudowy częściej niż co 5 lat nie będziesz zmieniał, taka może posłużyć nawet dłużej. I znowu zgodzę się z dt1 w kwestii chłodzenia (choć tylko częściowo):
    Fortis będzie trochę lepszy, choć ja osobiście nie znalazłem żadnego powodu, by go dla siebie kupować, bo na Morele jest droższy o 44 zł (95 zł vs. 139 zł) i ta jego słaba dostępność. No i szersza obudowa jest potrzebna. Głośność czy przepływ powietrza to praktycznie to samo, a te 44 zł można dorzucać do obudowy.

dt1 - temperatury ze swojego egzemplarza wrzuciłem w poście wyżej. Wg mnie są ok, ale to moje zdanie, jestem tego świadomy, że niektórzy chcą mieć jeszcze niższe temperatury. ;)

1
  • #13 03 Kwi 2015 22:06
    majkel123123
    Poziom 10  

2) Doszedłem do wniosku, że aby kupić system i mieć 100% pewność, że jest to legal, trzeba wydać ok. 400 zł. :C
    Na razie, zainstaluję Windowsa 8.1 Enterprise. Będę przez 9 miesięcy z niego legalnie korzystał, a potem kupię licencję, albo przeinstalują system :D

4) Jestem tego świadomy, że w tym przypadku informacja, że obudowa to ATX nic nie znaczy. Zmierzyłem, więc szerokość wewnątrz licząc od obecnie zamontowanej płyty głównej do panelu bocznego. Wychodzi ok. 17 cm - więc raczej chłodzenie powinno wejść. Jednak biorę pod uwagę to co napisałeś i przy "przypływie pieniędzy" zastanowię się nad kupnem jakiejś sensownej obudowy :D

5) Ponawiam jeszcze pytanie z poprzedniego postu: czy kupując wentylatory, można kupić jakiejkolwiek firmy, czy lepiej iść w stronę, np SilentiumPC. Oraz jakiej firmy kupić GTX 750 Ti, bo zastanawiam się nad Gigabyte.

http://www.morele.net/inventory/info/lZu0Pr/

0
  • #14 07 Kwi 2015 14:34
    taramian
    Poziom 9  

Gigabyte będzie dobrym wyborem. Teraz widzę, że jakaś promocja jest, bo z OC kosztuje niecałe 4,50 zł więcej niż bez (594,99 zł).

Wentylatory do obudowy bierz jak najbardziej ciche i wydajne. Nie oszczędzaj, bo albo będą mało wydajne, albo głośne. W tej kwestii się nie wypowiem, jakie marki, bo to nie moja działka. ;)

PS:

majkel123123 napisał:
    Jednak biorę pod uwagę to co napisałeś i przy "przypływie pieniędzy" zastanowię się nad kupnem jakiejś sensownej obudowy :D

Skoro tak stawiasz sprawę, to zastanów się, czy warto wyrzucać 50-100 zł (nie wiem, ile chcesz na to przeznaczyć i za ile czasu) i brać te wentylatory do obudowy, czy nie lepiej dołożyć do obudowy, która od razu ma te wiatraki, jak np. ta, którą ja Ci polecam.

Wiem, jestem uparty, ale piszę to, bo dla mnie to się mija z celem, żeby wydać x zł na coś, co później prawdopodobnie odłożysz do kartonu i nie będziesz tego używać. :P Przelicz budżet, ile spokojnie możesz odłożyć PLN-ów miesięcznie i sprawdź ceny wentylatorów, na które Cię stać.

1
  • #15 09 Kwi 2015 10:05
    Ationx
    Poziom 35  

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
    Obecnie sklep oferuje dwie różne usługi montażu.
    Pierwsza przeznaczona jest dla osób, które w swoim zestawie nie dokupują dodatkowego
    chłodzenia na procesor, lecz zamierzają korzystać z dodawanego przez producenta procesora
    Montaż komponentów (zestaw komputerowy od trzech elementów bez dodatkowego chłodzenia procesora)
    http://www.morele.net/montaz-komponentow-zest...-elementow-bez-dodatkowego-chlodzenia-266770/
    to ta usługa.
    Druga natomiast została przeznaczona dla osób, które dokupują do zestawu oddzielne
    chłodzenie na procesor
    Montaż komponentów (zestaw komputerowy od trzech elementów z dodatkowym chłodzeniem procesora)
    http://www.morele.net/montaz-komponentow-od-3-elementow-wraz-z-dodatkowym-chlodzeniem-690846/
    W przypadku obu powyższych usług przy zamawianiu zestawu w polu "kod promocyjny" należy wpisać
    O44Y129AC8
    i naciśnąć obok wyślij. Wtedy koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
    Alternatywnie zamiast montażu możesz wybrać kartę sieciową wi-fi Asus USB N10 Nano
    http://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-usb-n10-nano-621331/
    Wtedy przy zamawianiu skorzystaj z kodu
    WP35ZXZG5A
    i postępuj analogicznie jak w przypadku promocji na montaż.

1
  • #16 09 Kwi 2015 11:20
    gregorianin
    Poziom 27  

majkel123123 napisał:
    1) "Czemu koniecznie ten AMD? Wyżej miałeś już pisane, że lepiej iść w Intela w przypadku gier."
    Tak jak wcześniej pisałem: w zakresie cenowym fx 8320 jest chyba tylko i5 4460, a interesujące mnie gry lepiej działają na efiksie 8320.

Z jednej strony i5 4460 leje w grach nawet FX-a 9590, zakup więc AMD-FX do gier jest w najlepszym wypadku decyzją nieuzasadniona ekonomicznie.
    Z drugiej strony ktoś to musi brać bo jak nam AMD padnie to Nvidia nie będzie miała konkurencji na rynku kart graficznych.

Popieram, kupuj!!!

0
  • #17 24 Kwi 2015 23:31
    majkel123123
    Poziom 10  

OK!

Dziękuję wszystkim za pomoc! Nie pozostało mi nic innego jak zamówić komputer, a potem cieszyć się z nowej jednostki - mam nadzieję. :D

@Ationix Dzięki, na pewno skorzystam z karty wi-fi, bo nie mogę sobie odmówić przyjemności składania tego komputera :D

@gregorianin Nie wybrałem AMD tylko po to, aby wspierać "gorszą" firmę, żeby Nvidia nie została monopolistą.

Polecam ten filmik:
    https://www.youtube.com/watch?v=b62m5MWPxxU

Tutaj AMD wcale tak bardzo nie odbiega od Intela pod względem średnich fpsów. Jednak różnica między minimalnym wynikiem klatek wynosi 20 fps, na korzyść Intela. Biorąc pod uwagę fakt, że czas, w którym odnotowano owe minimalne wyniki trwał bardzo krótko, różnica przestaje mieć znaczenie. Co więcej, największą ilość klatek/s uzyskało AMD, na niekorzyść Intela.

Czy może jeszcze ktoś wyjaśnić dlaczego niektórzy niektórzy nie zgadzają się z tym co napisałem tu . Ocena -3 :/

majkel123123 napisał:

2) Jeżeli chodzi o tego Windowsa, to postaram się zadać takie pytanie na jakimś forum prawnym. Jak uzyskam odpowiedź to dam znać.

3) @taramian Czy ten dysk, o którym mówisz, że jest głośny, to ten sam co jest w Twojej propozycji zestawu dla mnie?

4) Nie podam Ci modelu obudowy, bo ta jest sprzed ok. 10 lat, jednak jest to format "już" ATX :D

Dodano po 2 [minuty]:

majkel123123 napisał:
    OK!

Dziękuję wszystkim za pomoc! Nie pozostało mi nic innego jak zamówić komputer, a potem cieszyć się z nowej jednostki - mam nadzieję. :D

@Ationix Dzięki, na pewno skorzystam z karty wi-fi, bo nie mogę sobie odmówić przyjemności składania tego komputera :D

@gregorianin Nie wybrałem AMD tylko po to, aby wspierać "gorszą" firmę, żeby Nvidia nie została monopolistą.

Polecam ten filmik:
    https://www.youtube.com/watch?v=b62m5MWPxxU

AMD wcale tak bardzo nie odbiega od Intela pod względem średnich fpsów. Jednak różnica między minimalnym wynikiem klatek wynosi 20 fps, na korzyść Intela. Biorąc pod uwagę fakt, że czas, w którym odnotowano owe minimalne wyniki trwał bardzo krótko, różnica przestaje mieć znaczenie. Co więcej, największą ilość klatek/s uzyskało AMD, na niekorzyść Intela.

Czy może jeszcze ktoś wyjaśnić dlaczego niektórzy nie zgadzają się z tym co napisałem tu . Ocena -3 :/

majkel123123 napisał:

0
  Szukaj w 5mln produktów