Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projekt sterowania silnikiem z wykorzystaniem mikrokontrolera

23 Mar 2015 10:57 657 3
  • Poziom 8  
    Witam
    Zwracam się do Was z pytaniem.
    Jakich użyć najlepiej podzespołów do projektu "sterowanie silnikiem za pomocą mikrokontrolera."
    1. mikrokontroler musi być już na całej płytce na której też będzie się znajdować wyświetlacz powiedzmy że chodziło by mi o coś takiego tylko dostępnego w Polsce
    Projekt sterowania silnikiem z wykorzystaniem mikrokontrolera
    w jak najlepszej cenie tzn. jak najniższej
    2. do tego ma być druga płytka gdzie będzie zasilanie dla silnika, może to być silnik z drukarki. Sterowanie najprawdopodobniej obojętne ale najlepiej dwoma sposobami tak abym mógł porównać którym sposobem jest lepsze efektywniejsze itp.
    Proszę o pomoc w doborze układów bo mi zaczyna czas szybko uciekać.
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Moderator Mikrokontrolery Projektowanie
    @wolf8809 A zdradź co to za silnik? Krokowy, BLDC, zwykły szczotkowy? Umiesz programować jakieś mikrokontrolery, np. ARM? Jeśli nie to od tego zacznij, lecz będzie problem. Dobrze by było też się dowiedzieć, co ten silnik ma robić? Płytek wszelakich jest pełno, np. pod ARM może to być Xplained z SAM D10 lub D20/21, jeśli o Atmelu mowa, lub coś z STM. Może to być XPlained z XMEGA, najlepiej Pro, lub Xplained mini, do którego wgrasz soft z Arduino. Do tego potrzebny jest driver silnika, ale na razie nie wiemy jaki silnik masz.
  • Poziom 8  
    sam jeszcze nie wiem jaki będzie silnik więc może podaj taką kompletną konfigurację całego zestawu płytka silnik jaki by się tobie najlepiej widział i też o łatwość konfiguracji całości. a co do programowania programowałem taka płytkę jak na górze za zajęciach więc powinienem dać radę