Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makro to tworzenia bazy danych pobierających dane z innych plików

23 Mar 2015 17:25 1233 13
  • Poziom 6  
    Witam wszystkich życzliwych,
    z góry bardzo dziękując za pomoc.
    Zasięgałem już porady na tym forum ale potrzebuję doprecyzować już na konkretnym przykładzie.
    W załączeniu zamieszczam projekt, który potrzebuję stworzyć.
    Do rzeczy, potrzebuję stworzyć makro, które będzie przeszukiwało folder z plikami w których będą dane źródłowe i przenosiło te dane do pliku Baza danych.
    Makro, które pobiera dane i kopiuje je do Bazy danych mam już stworzone, jednak ma ono pewne defekty :(
    Pierwszym defektem jest to, że makro to pobiera jedynie dane całymi wierszami. W mojej Bazie danych są jednak pewne elementy, które powinny być do wszystkich skopiowanych wierszy dodawane. W zamieszczonym przykładzie to dane takie jak: Numer, Nazwa, Wersja, Data utworzenia dokumentu.
    Drugim defektem jest fakt iż makro to pobiera wiersze, które wolałbym aby nie były kopiowane. W przykładzie są to wiersze Sporządził oraz Wykropkowane pola.
    Trzeci defektem jest fakt iż makro to kopiuje puste wiersze, które również są zbędne dla stworzonej Bazy danych.
    Będę bardzo wdzięczny wszystkim pomocnym ludziom za pozbycie się wymienionych wyżej defektów.
    Nie będę ukrywał, że jeśli chodzi o tworzenie makr to jestem kompletna noga więc każda pomoc będzie mile widziana.
    Pozdrawiam wszystkie dobre duszyczki.
  • Specjalista - VBA, Excel
    Witaj
    konik95 napisał:
    W mojej Bazie danych są jednak pewne elementy, które powinny być do wszystkich skopiowanych wierszy dodawane

ręcznie?
    Kopiowane tylko jedna(Funkcja) lub dwie tabele?(Funkcja, Komitet)
    Nagłówki nie są kopiowane?
    Układ danych źródłowych jest zawsze taka sama?
  • Poziom 38  
    Zadałbym te same pytanie, co Kolega JRV.;)
    Nie nazywałbym, że to makro ma defekty. Kolega w innym wątku szukał porady i takową, do pytania, uzyskał.
    Ono jest raczej przykładem importowania wielu plików z różnych lokalizacji do jednego pliku Excela.

Jeżeli potrzebujesz KONRETNEGO rozwiązania, to opisz dokładnie które wiersze, kolumny mają być kopiowane...
  • Poziom 6  
    Witam,
    odpowiem od początku o co mi chodzi.
    Stworzyć Bazę danych, która będzie pobierała dane z plików, które będą się znajdowały w jednym konkretnym katalogu. Makro to ma po uruchomieniu się aktualizować tak jak ma to miejsce w tym przykładzie, który zamieściłem.
    Chodzi o to aby makro to pobierało konkretne dane. Szablon arkusza, który jest w plikach z folderu testowego nie będzie się zmieniał, może się jedynie zwiększyć liczba pozycji, natomiast cała główka będzie stała.
    Dane mają się kopiować do tabeli, którą będzie można filtrować.
    Dane, o które chodzi znajdują się z pliku Baza danych, natomiast źródło mają stanowić dane w arkuszach plików 1,2 (plików będzie nieskończona ilość) ...

Nie wiem czy dość jasno wyjaśniłem ale chętnie odpowiem na wszelkie pytania gdyż bardzo mi zależy na tym aby stworzyć to makro.
    Z góry bardzo dziękuję
    Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Przepraszam ale nie bardzo rozumiem pytanie :(
    Chodzi o to żeby konkretne dane z plików 1,2,... były kopiowane do jednej tabeli znajdującej się w pliku Baza danych zgodnie ze wzorem jaki zamieściłem. Tabela ta powinna dać się filtrować tak aby można było się dowiedzieć ile jest osób z obszaru Polska.
    Nagłówki z tabel z plików 1,2,... nie są potrzebne, ważne aby nagłówki były w tabeli z pliku Baza danych.

Nie wiem czy wytłumaczyłem to o co Panu chodziło ale jeśli nie to chętnie odpowiem jeśli bardziej mi Pan wyjaśni o co chodzi.

Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    W załączeniu plik Baza danych po pobraniu danych w postaci takiej jak chciałbym aby to wyglądało.
    Mam nadzieję, że może to Panu wyjaśni o co mi chodzi.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista - VBA, Excel
    Szanowna, wcześniej już miałem pytanie:
    JRV napisał:
    konik95 napisał:
    W mojej Bazie danych są jednak pewne elementy, które powinny być do wszystkich skopiowanych wierszy dodawane

ręcznie?

Tylko teraz widzimy jak wypełnić pola( Numer Nazwa Wersja Data utworzenia dokumentu)
    Z Numer a Wersja mniej więcej jasne.
    Dane skąd Nazwa i Data? Wątpliwości, że mamy wymyślić.
  • Poziom 6  
    Przepraszam,
    starałem się opisać najjaśniej jak mogłem, jak widać zrozumiałe to było tylko dla mnie.
    Najmocniej przepraszam i obiecuje się poprawić na przyszłość.
    Bardzo dziękuję za zainteresowanie.
    Oczywiście wszystkie pola w plikach z danymi źródłowymi (1,2,...) będą wypełnione.
  • Pomocny post
    Specjalista - VBA, Excel
    Pytanie było nie do plików źródłowych, ale do bazy danych. Gdzie 'Próba' i '(2015-01-03)'. W tym czasie jak nie wiadomo jak to się stało z tych danych, to nie można zaplanować makro.
  • Poziom 6  
    1, 2 w kolumnie Numer pochodzi z komórki G4 z plików 1, 2
    Próba w kolumnie Nazwa pochodzi z komórki G5 z plików 1, 2
    1.1, 1.2 w kolumnie Wersja pochodzi z komórki G6 z plików 1, 2
    (2015-01-03) w kolumnie Data utworzenia dokumentu pochodzi z komórki G7 z plików 1, 2
  • Poziom 6  
    JEST PAN GENIUSZEM!!!
    Przepraszam ale musiałem to napisać.
    Jestem naprawdę w olbrzymim szoku Pana znajomości obsługi Makr.
    Jeszcze zrobił to Pan w tak krótkim czasie.

Naprawdę jestem BARDZO WDZIĘCZNY