Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dobór zestawu car audio w Opel Astra G

DJKamil94 23 Mar 2015 18:23 2916 2
    DJKamil94
    Level 11  
    Witam!
    Posiadam samochód Vauxhall (Opel) Astra G w Hatchback. Zależy mi na zmianie nagłośnienia w tym samochodzie. Aktualnie jest ono oryginalne z radiem Delco CDR500. Nie zależy mi zbytnio na głośności, a na jakości. W grę na początek wchodzi nowe radio i montaż okablowania pod wzmacniacz oraz interfejs do sterowania kierownicy.

Myślałem nad radiem Sony MEX-N5000BT. Nie jest ono drogie - dodam, że mieszkam w UK i koszta są ok. 80-100£ i w tej kwocie chciałbym się zmieścić z radiem, do tego interfejs 20£ i zestaw kabli. Tutaj pojawia się killa pytań, co sądzicie o tym radyjku? Czy ktoś miał z nim styczność, czy jak na tyle "bajerów" gra ono dobrze? Zawsze kiedy miałem styczność z Sony, były to dobre radia. Czekam na opinie, jeszcze radia nie kupiłem więc proszę ewentualnie doradzić coś innego. Zestawy kabli, czy każde są takie same? Chciałbym wiedzieć jakiej grubości mają być kable oraz czy montaż RCA+REM+12V blisko siebie jest niewskazane? Przy montażu muszę wiedzieć, w którym miejscu mam przeciąć kabelek, wysyłający informacje na górny ekran TID. Jest on zbędny ponieważ kompatybilny tylko z oryginalnym radiem. Dodam, że obok radia znalazł się czarny kabel antenowy ale z dosyć dziwną wtyczką, podejrzewam, że do wersji z telefonem, czy przerobić wtyczkę i podłączyć dwie anteny do radia jako sygnał FM?

Na kolejne miesiące planuje dokończyć wszystko, zmienić głośniki - tutaj zupełnie nie wiem co robić. Czy przeznaczenie ok. 600 zł starczy? Będę chciał wymienić przód (16,5cm) oraz tył (13cm) no i "cykacze" lecz nie wiem jakiej są średnicy. Słyszałem, że do radia Sony najlepiej zastosować te same głośniki firmy Sony. Słyszałem również, że na radio, które teoretycznie ma moc 4x55W wybrać głośniki 120W bez wzmacniacza. Dodam, że nie chcę montować wzmacniacza do głośników w drzwiach (przynajmniej póki co). No i co z "cykaczami"? Jakie zwrotnice do nich wybrać? Zależy mi również na wykorzystaniu dosyć starego wzmacniacza PowerAcoustik 4APC-560. Da się jeszcze coś z niego wyciągnąć? Do tego prosiłbym o wybór subwoofera, auta używam sam więc wielkość skrzynki nie robi mi większych problemów.

Na koniec kwestia wygłuszenia, oczywiście wchodzi w grę, lecz nie całość. Ktoś mi doradził abym przykleił kawałek maty zaraz za głośnikami. Chcę również wygłuszyć maskę, czy ma to sens? Tutaj dodam, że jest to silnik benzynowy bez oryginalnie montowanej maty do maski. Prosiłbym o opinie czy w takim stopniu jak chcę zrobić czy ma to sens oraz co z tą maską, czy to w ogóle coś daje?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje, dodawajcie coś od siebie, różne opinie słyszę od różnych ludzi. Wchodzą w grę opcje z zakupem sprzętu w polsce i wysyłką. Pozdrawiam!
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zacznij od FAQ Nazara jest w podwieszonych tematach.

Większość tego co uslyszales to brednie.
    DJKamil94
    Level 11  
    Poczytałem sobie to cudo, dużo mi to dało. Dzięki wielkie!
    Ale z drugiej strony czekam na jakieś propozycje, opinie o podanym radyjku. Może ktoś ma taki samochód i kombinował coś z audio w ostatnim czasie?