Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

agregat z lodówki przerobić na pompkę

23 Mar 2015 18:24 5817 11
 • Poziom 6  
  Witam serdecznie wszystkich !!!
  Potrzebuje waszej pomocy. Chciałbym przerobić agregat na pompkę do pompowania kół. Nie wiem co zrobiłem źle ale kompresor nie działa a prąd płynie po kablach ( podłączyłem żarówkę do układu ) Może coś z cewką? . Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły jak uruchomić kompresor to bardzo proszę o wskazówki. W załącznikach przesyłam zdjęcia z prośbą o wskazówki
 • Poziom 6  
  Przez chwilę agregat wydawał cichy dźwięk. Nie znam się za bardzo na tym stąd moje pytania ( proszę się nie śmiać :) ):
  1) Wyłącznik termiczny to jest ta część do której idą kable od cewki na 4 zdjęciu? Jak go sprawdzić czy jest sprawny?
  2) Piny?Jeżeli dobrze myślę, że to jest ta część to tylko 2 piny są jakby w użyciu. Na te dwa piny nakładam cewkę natomiast górny pin ten pośrodku jest nie używany i było to tak podłączone w momencie jak to rozkręciłem.
  Szkoda, że nie sprawdziłem na początku czy agregat działa :(
  Sorry panowie takie głupie pytania ale jestem początkujący w tej dziedzinie a chciałbym to zrobić
  Dzięki serdeczne za jakąkolwiek pomoc i wskazówki.
 • Poziom 6  
  Dzięki za tak szybkie odpowiedzi. Za pomocą czego podłączyć zero lub fazę ?

  Dodano po 35 [sekundy]:

  Możecie to w jakiś najprostszy sposób omówić ?
 • Poziom 6  
  Sorry Panowie za pytanie ogarnąłem temat
  Pozdrawiam
 • Poziom 6  
  Próbowałem podłączyć zero lub fazę do trzeciego pina i wybija mi bezpiecznik. Ma ktoś może pomysł co zrobiłem źle ?
 • Poziom 16  
  Bawiłem się tym kiedyś. A oto kilka uwag:
  - agregat musi być zalany olejem transformatorowym (izolacyjnym), który smaruje i chłodzi pompę i silnik.
  - pompa "pluje" tym olejem i powietrze nie nadaje się do pompowania kół. Olej niszczy gumę, potrzebny byłby separator olejowy.
  - agregat podłącza się następująco: - jeden biegun napięcia zasilającego (np.faza) podłącz na bolec środkowy-górny. Drugi biegun (np. zero) podłącz na bolec dolny-prawy. Równocześnie trzeba na krótką chwilę zewrzeć dwa dolne bolce, prawy i lewy, żeby uaktywnić uzwojenie rozruchowe. Tak podłącza się celem sprawdzenia samego agregatu. Ty masz w komplecie przekaźnik rozruchowy i nie musisz nic już zwierać, to urządzenie z cewką samo zewrze bolce na czas rozruchu. Wystarczy prawidłowo podłączyć. Wydaje mi się, że Ty pomyłkowo zrobiłeś zwarcie, podłączając czarny przewód, wychodzący z wyłącznika termicznego, na cewkę urządzenia rozruchowego zamiast na środkowy bolec. Do cewki ma prawo dochodzić tylko jeden (niebieski) przewód, ponieważ jest to elektromagnes, włączany szeregowo z uzwojeniem.
  Powodzenia w zabawie i pamiętaj że agregat ma wprawdzie małą wydajność ale jest w stanie wytworzyć bardzo duże ciśnienie, co może być niebezpieczne. Ja zmierzyłem "tylko" 25 Atm. ale wiem, że może też dać więcej.
 • Poziom 6  
  dzięki serdeczne

  Dodano po 1 [godziny] 10 [minuty]:

  Zwolmar a Ty podłączyłeś ten separator olejowy do swojego agregatu? Jeżeli tak to możesz podsunąć pomysł gdzie i w jaki sposób go zamontować ? Czy można dolać tego oleju do środka agregatu?
  Z tego co piszesz to na pewno źle podłączyłem agregat.
  Jutro spróbuje jak napisałeś.
  Pozdrawiam
 • Poziom 16  
  Ja nie podłączałem separatora, ponieważ nie znalazłem praktycznego zastosowania dla tego kompresora (mała wydajność). Użyłem jedynie 2 może 3 razy jako pompy podciśnienia, a wtedy mgła olejowa wylatująca z rurki mi nie przeszkadzała. Separator stosuje się w dowolnym miejscu za kompresorem na rurce (wężu) tłocznym, tej która podaje ciśnienie.
  Co do oleju, to jeżeli nie był wylewany z agregatu w trakcie wycinania z układu to powinien być wewnątrz. Jeżeli brakuje, to można na rurkę ssawną nałożyć wężyk, drugi koniec wężyka umieścić w pojemniku z olejem i sam sobie zassie do środka. Trudno jest sprawdzić poziom. Ja przechylałem trochę tą stroną co jest podłączenie prądu do dołu (z tej strony pod wierzchem jest pompka zabudowana na silniku) i jeżeli nie wypluwało oleju, to uznawałem że jest dobrze. Gdy będzie zadużo , to olej poprostu wyrzuci wraz z powietrzem.
 • Poziom 13  
  Witam. Nie chce zaczynać nowego wątku dlatego pisze tu może mi ktoś pomoze jak podłączyć ta sprężarka żeby sprawdzić czy działa.
 • Poziom 17  
  Fazę podłącz pod czarny przewód a zero pod niebieski. (te wystające z przewodu czterożyłowego w białej izolacji

  Dodano po 1 [minuty]:

  Pamiętaj o dokładnym zaizolowaniu przewodów bo na nich pojawi się napięcie