Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer nie odpala corsair vs 450 hd 5770 amd athlon ii x3 460

23 Mar 2015 18:32 765 6
  • Poziom 2  
    Opowiem możne od początku. Mój młodszy brat gdy grał na zasilaczu z tylu przełączył przypadkiem przełączył suwak na którym jest 230 czyli nasze gniazdka i chyba 115 czyli inny. No i w zasilaczu coś strzeliło a ja potem odpaliłem kompa i po jakimś czasie zaczęło coś się bardzo kopcić no i odłączyłem uznałem, że się spalił i kupiłem nowy Corsair vs450. Podłączyłem wszystko tak jak należny na 100%. Po naciśnięciu przycisku od włączania nic się nie dzieje. To nie wina płyty głównej bo dioda na płycie świeci na zielono i na modemie podpiętym od internetu pod tylne USB świeci dioda. Ramy przekładałem, wykładałem i to samo. Grafikę wykładałem, podpinałem monitor pod integrę i to samo... Nie wiem co mam robić, nie mam innego proca żeby zamienić i sprawdzić czy się spalił.. Czy możne mi ktoś pomóc? Przepraszam za błędy pisze z
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    daViso napisał:
    Moj mlodszy brat gdy gral na zasilaczu

Trzeba było kupić braciakowi jakieś fajne gry to nie grałby na zasilaczu.
    Tak poza tym to nikt nie wymaga tutaj znajomości języka ojczystego na poziomie uniwersyteckim, jednak przydałoby się poprawić w poście co nieco bo w tej chwili razi mocno po oczach.

daViso napisał:

z tylu przelaczy przypadkiem przelaczyl suwak na ktorym jest 230 czyli nasze gniazdka i chyba 115 czyli inny

Ten przełącznik jest naprawdę mocno "niedostępny" i twój brat naprawdę się postarał aby się do niego dobrać. Zasilacz już po tym przełączeniu nadaje się do naprawy/wymiany.

daViso napisał:
    uznalem ze sie spalil i kupilem nowy corsair vs450 podlaczylem wszystko tak jak nalezy na 100%.

Jeżeli na pewno wszystko dobrze podłączyłeś i komputer się nie podnosi to prawdopodobnie uszkodziła się płyta główna i być może coś więcej. Nie psuj dalej tylko oddaj do normalnego serwisu komputerowego. Sprawdzą Ci każdą część i przynajmniej będziesz wiedział w jakim stanie jest ten zestaw. To, że się świeci dioda to może znaczyć tyle co nic.
  • Poziom 2  
    Problem w tym ze nie bardzo mam na to kase. A moi rodzice nie dadza mi bo przed chwila dali na zasilacz a pozatym swieta ida. Myslalem ze tu ktos mi moze pomoc, ale i tak dziekuje.
  • Poziom 31  
    " to nie wina plyty glownej bo dioda na plycie swieci na zielono" Oto diagnoza szybka i.... to wszystko.
    A ja obstawiam, że to padła i płyta i dyski i co tam było podpięte... Oczywiście wróżąc z fusów!
    Podaj pełną specyfikację komputera!
    "Przepraszam za bledy pisze z" Popraw bo kosz czeka...
    Na początek pod nowym zasilaczem odłącz wszystko od płyty, ma zostać tylko procesor i ram. Zamelduj czy są jakieś dźwięki z głośniczka na płycie.
  • Poziom 2  
    Cala specyfikacja: zasilacz corsair vs 450w 80plus karta graficzna his hd5770 procesor amd athlon II x3 460 8 gb ram 2x gskill 2x patriot, dysk seegate 320gb, to chyba wsio. Mogl siasc caly komp?? Zaraz zrobie to co mowiles i powiem co sie dzieje
  • Poziom 22  
    daViso napisał:
    Mogl siasc caly komp?? Zaraz zrobie to co mowiles i powiem co sie dzieje

Tak, mógł uszkodzić się każdy element. Przełącznik na zasilaczu 230V-110V pozwala korzystać z niego zarówno w naszej strefie jak i w Stanach Zjednoczonych gdzie masz 110V w gniazdkach. Twój brat przełączając ten przełącznik poinformował logikę zasilacza iż otrzyma on napięcie 110V po czym dostał 230V. To, że zasilacz tego nie przeżyje to jest w 100% pewne. Nawet bezpieczniki rurkowe montowane w zasilaczach nie są w stanie zabezpieczyć urządzenia, wszak przepalają się od nadmiernego prądu, a nie napięcia.
    To czy padł sam zasilacz czy coś więcej zależy tylko i wyłącznie od konstrukcji zasilacza. Nie mając części zamiennych potrzebnych do weryfikacji co jest niesprawne pozostaje Ci oddać komputer do serwisu, koszt takiej usługi nie jest wyższy od 100 zł.
  • Poziom 43  
    Kroovka napisał:
    To czy padł sam zasilacz czy coś więcej zależy tylko i wyłącznie od konstrukcji zasilacza.

Przecież autor już napisał, że po wymianie zasilacza zestaw nie uruchamia się, więc następna w "łańcuszku szczęścia" jest wg. mnie płyta gł., która jest do wymiany.
    Procesor do sprawdzenia w innej płycie.
    Zmieniam trochę kolejność czynności podanych przez @irondick :
    irondick napisał:
    Na początek pod nowym zasilaczem odłącz wszystko od płyty, ma zostać tylko procesor i ram. Zamelduj czy są jakieś dźwięki z głośniczka na płycie.

Ja tej płycie gł. szans nie daję, także @daViso niestety szykuj się na zakup nowej....