Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung WF8804DPA - Błąd E4,

robii233 23 Mar 2015 18:36 3576 3
  • #1 23 Mar 2015 18:36
    robii233
    Poziom 9  

Witam

Zaczęło się od błędu E4, który szybko został rozpoznany wg. instrukcji jako możliwe za małe ciśnienie wody, brak wody itp.

Zostało zrobione:
    - wyczyszczony filtr
    - odpięte węże doprowadzające wodę, wyczyszczone filtry (lekko zapchane)
    - wąż aqua stop zbadany czy działa właściwie - działa
    - sprawdzone wężyki doprowadzające wodę dla prania wstępnego i zasadniczego
    - wtedy też wyszło że dla prania zasadniczego wodę podaje, a tylko dla wstępnego blokuje, wręcz kapie woda
    - rozebrany elektrozawór, wyczyszczone membrany, sprawdzone sprężynki itd.

W zasadzie wszystko wskazuje na elektrozawór, cewka wysiadła. Budowa wskazuje że samej cewki nie podmienię.

Pytanie:
    Jak się upewnić (miernikiem) że cewka nie działa?

Taki elektrozawór jest w wf8804dpa:
    https://drive.google.com/file/d/0B3ycIIw9Xe1Na1lwZEwtd0tpb2s/view?usp=sharing

0 3
  • #2 23 Mar 2015 19:03
    Gobro
    Poziom 28  

Sprawdź czy na zewnątrz sprężynki i tłoczka nad nią nie zebrał się kamień. Ten tłoczek powinien lekko chodzić bez żadnych oporów. Jeżeli są opory to trzeba usunąć kamień , wyskrobać lub wlać do otworu gorącego octu.

0
  • #3 23 Mar 2015 19:12
    robii233
    Poziom 9  

No właśnie nie było żadnych mechanicznych zacięć. Mimo że mam bardzo twardą wodę. Wszystko działało płynnie, ale i tak wyczyściłem.
    Nie sądzę żeby to było to. Mam do czynienia z kamieniem i jego skutkami od 12 lat.
    Ja stawiam na cewkę.

0
  • #4 23 Mar 2015 19:43
    Gobro
    Poziom 28  

Jakby to była wina cewki to by wogóle nie puścił wody elektrozawór, a pisałeś że woda kapała. Podłącz zewnętrzne zasilanie do elektrozaworu i się wszystko wyjaśni.

1