Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Overmax - odzyskanie danych

Grokyy 23 Mar 2015 18:42 2073 4
    Grokyy
    Level 2  
    Witajcie!

Mam problem z tabletem firmy Overmax. Mianowicie - tablet się nie włącza. Pojawia się na wyświetlaczu napis OVERMAX, a następnie pokazujesię napis ANDROID, który ładuje się i ładuje, aż do wyładowania całej baterii. Nie da się go w ogóle włączyć. Reset też nie pomaga. Komputer nie czyta tabletu przez kabelek.

Tablet jest do naprawy, więc oddałam go do serwisu. Zależało mi jednak na odzyskaniu danych z niego (głównie zdjęć). W tablecie nie było żadnej karty SD, wszystkie dane zapisywane były na pamięci tabletu. Dostałam jednak informację, że danych nie da się odzyskać ani przez kabel, ani z poziomu systemu naprawczego.

I teraz pytam Was - czy jest jeszcze jakakolwiek szansa na odzyskanie tych plików? Czy próbować w innym serwisie, poszukać lepszego specjalisty? Ja się na tym kompletnie nie znam.

Czekam na Wasze opinie i pozdrawiam. :)
    ---trafopowielacz---
    Level 23  
    Jeśli da się wejść w recovery, byłaby możliwość wrzucenia systemu przez adb bez czyszczenia wbudowanej karty. Ale to już takie kombinowanie. Serwis tego raczej nie odzyska, jest szansa na jakiegoś specjalistę, że załapie o co chodzi i może da radę.
    Grokyy
    Level 2  
    Tablet został odebrany z serwisu - otrzymałam dodatkowe informacje tj.: podłączając go do jakichś programów serwisant widzi, że ładuje się tylko 2% Androida - reszta systemu leży. Mówi, że próbował na różne sposoby odzyskać dane, ale na tyle na ile On potrafi bawić się w takie rzeczy, to nie potrafi tych danych odzyskać.

Jakby ktoś miał jeszcze jakąś merytoryczną wiedzę na ten temat, to dajcie znać. :)
    arkadius123
    Level 18  
    Naprawiałem raz tablet, który się nie odpalał.
    Wgrałem ponownie Firmware / Androida po kablu USB, mimo nie uruchomionego tableta.
    Po takiej operacji odpalił, ale wszystkie dane zniknęły.
    Można by po takiej operacji odpalić Photorec na dysku pojawiającym się po podłączeniu
    tableta. Ale część danych pewnie będzie utracona.
    Generalnie problem polega na tym, że bez uruchomienia Androida nie ma dostępu do pamięci/ danych.
    Oczywiście zawsze pozostaje opcja oddania sprzętu do profesjonalnej firmy,
    ale to kosztuje profesjonalne pieniądze ;)
    helmud7543
    Level 43  
    Nie wiem jaka tam jest pamięć - ale jeśli układ udałoby się podłączyć i odczytać na standardowym "IBM PC" to już coś. Tak czy siak, zabawa dla kogoś obeznanego i raczej na forum wiele nie pomożemy...