Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo Y580 - Gdzie kupić touchpada?

bar123tek 23 Mar 2015 19:45 2712 7
Altium Designer Computer Controls
 • #1
  bar123tek
  Level 9  
  Witam,
  w moim Lenovo Y580 uszkodził się touchpad (nie działają klawisze, ukryte pod płytką dotykową, ciężko cokolwiek samemu zrobić przy tym egzemplarzu, touchpad tak jakby się zapadł), szukam w wielu sklepach z częściami do laptopów, żaden nie ma w ofercie, ani nie ma możliwości sprowadzenia. Laptop jest po gwarancji, nie chcę go oddawać do serwisu, ponieważ zdaję sobie sprawę ile to może wynieść. Może zna ktoś dobre źródło i może polecić, nawet z częściami używanymi, w rozsądnych cenach?
  Pozdrawiam
 • Altium Designer Computer Controls
 • Altium Designer Computer Controls
 • #3
  bar123tek
  Level 9  
  W moim touchpadzie jest ten panel dotykowy, następnie jakaś płytka drukowana, z której wychodzi tasiemka, następnie blaszka przykrywająca połowe touchpada, nie znam się dokładnie na tym, ale widzę że na tych palmrestach na allegro jest wyłącznie ta płytka dotykowa, z której nie wychodzi żaden kabel ani nic. Jak to z tym jest?
 • #5
  bar123tek
  Level 9  
  On wygląda normalnie, lecz przy wciskaniu prawego lub lewego przycisku w dolnej części, gdzie wcześniej występowało charakterystyczne kliknięcie teraz brak reakcji, płytka działa wyłącznie na ruch.
 • #7
  bar123tek
  Level 9  
  Lekko się ugina, ale tak było też wcześniej. Po lekkim ugięciu było słychać kliknięcie i reakcja na lewy oraz prawy klawisz, teraz wyłącznie lekko się ugina i brak reakcji. Nie mogłem się połapać jak jest on skonstruowany, w poprzek na dolnej części przykręcona jest pozioma blaszka, która się ugina w lewo lub w prawo, lecz nie ma tam żadnego klawisza ani nic, który by był przez nią wciskany. Lenovo Y580 - Gdzie kupić touchpada?

  Dodano po 4 [minuty]:

  Lenovo Y580 - Gdzie kupić touchpada? Tak to wygląda po zdjęciu tej pomarańczowej folii, na tym małym punkcie centralnie na dole opiera się wypustka z tej blaszki.

  Dodano po 5 [minuty]:

  Lenovo Y580 - Gdzie kupić touchpada?
  Czasem się udaje wcisnąć prawy przycisk, muszę mocno nacisnąć okolice mniej więcej tego miejsca.
 • #8
  acidmax
  Level 2  
  Temat trochę stary, ale może się komuś przyda.

  Kliknięcie jest realizowane dla całej płytki przez jeden przycisk membranowy na spodzie touchpada (zaznaczony na zdjęciu).
  Od położenia palca na touchpadzie zależy czy wciśnięcie tabliczki będzie traktowane jako kliknięcie prawym lub lewym przyciskiem. Przyciski membranowe są najczęściej przyklejane do powierzchni i można je podważyć, odkleić, przeczyścić. W Twoim przypadku albo jakiś brud dostał się pod membranę lub została ona przesunięta. Wycentrowanie jej i przyklejenie poprzeczki z pierwszego zdjęcia by bar123tek.