Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A8 D4 Kierunkowskazy tylne ''PŁYWAJĄCE''

23 Mar 2015 21:12 13269 32
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Na pewno moduł w lampie . Ale znając audi to nie będzie takie proste :) , bo moduł zarzadzania elektryką świateł tez będzie inny .
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Wygląda to na zwykłą linijkę diodową, trochę zabawy dla średnio zaawansowanego elektronika.
    Pytanie? Co wtedy z homologacją?

Audi A8 D4 Kierunkowskazy tylne ''PŁYWAJĄCE''
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    leonov napisał:
    Maly napisał:
    Pytanie? Co wtedy z homologacją?
    Pytanie, co na to CAN ?

No to po zabawie :)
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Teoretycznie oryginalną line led można umieścić w bagażniku żeby can się nie czepiał a układem bocznikowym uruchomić choinke na układzie jaki zaproponował @Maly
  • Pomocny post
    Specjalista grupy V.A.G.
    diodabg napisał:
    Teoretycznie oryginalną line led można umieścić w bagażniku żeby can się nie czepiał a układem bocznikowym uruchomić choinke na układzie jaki zaproponował @Maly

Nie tak do końca.
    Rozklejanie tych tylnych lamp graniczy z cudem.
    A jak się ją zepsuje, to koszt zakupu następnych skutecznie ograniczy zapał majsterkowicza.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    falubaz1 napisał:
    Rozklejanie tych tylnych lamp graniczy z cudem.
    I tu jest właśnie pies pogrzebany

Jeżeli ledy są połączone na listwie równolegle wewnątrz lampy to raczej nic nie da się zrobić.
    Chyba że na tyle lampy jest moduł wykonawczy a każda dioda ma własne okablowanie wtedy 'Polak potrafi" ;-)
    szogun0 napisał:
    A jak się ją zepsuje, to koszt zakupu następnych skutecznie ograniczy zapał majsterkowicza.

Znaczy lampa kosztuje tyle co Punto w dobrym stanie?
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Tak. Lampa to jedna płytka. Nie ma tam kabli. Można podjąć próbę rozklejenia ale na elektrodzie nikt się pewnie tego nie podejmie.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Kierunek jest podwójny w klapie i na błotniku więc pewnie jest sposób na opóznienie sygnału kierunkowskazu na błotniku.
    Wtedy kierunek najpierw będzie zapalał się na błotniku a pózniej na błotniku , efekt bardzo podobny...
    I hu... z homologacją ;-)
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Zaraz Chińczyk zrobi takie lampy jak szukacie :) Szkoda zachodu.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Ten efekt można uzyskać za 3zł. Wystarczy przekaznik i moduł opóźnionego włączania głośników. Zaraz na 5 stron opiszecie problem a na końcu temat zostanie zamknięty ponieważ autor ma Zasilacz z czarnej listy.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Układ NE085, w każdym elektronicznym kupisz części a złożone układy w pająku zajmują połowę tego co paczka zapałek. Czas zalaczenia regulujesz za pomocą kondensatora i rezystora przez który jest ladowany. Czas opóźnienia ustawiasz na ok 0.5 sekundy i masz polift i homologacja. Który policjant sprawdzi na miejscu?
  • Poziom 30  
    falubaz1 napisał:
    Nie mam zamiaru ożywiać lampy za 3 zl

Masz racje bo auto klienta ale może to przeczytać ktoś kto sam dłubie przy swoim aucie i nie będzie się bał zrobić.
    U mnie po osiedlu jezdzi Civic VIII i ma opóznione załączanie kierunków w lusterkach i sam mam ochotę pobawić się i zrobić tak u siebie.
    Dzięki Sołtys i wielu kadencji życzę ;-)
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Trochę nie rozumiem waszego założenia, chcecie tylko rozsynchronizować obie lampy względem siebie? Taka "dwulampowa" linijka? Zalatuje bajerem dla biedoty... Nie, żebym krytykował Wasze pomysly, zastanawiam się nad efektem.
  • Poziom 31  
    To na yt zobacz ten bajer. To nie tuning lamusa ze wsi tylko samego producenta który robi pływające kierunkowskazy już w standardzie w A7.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja rozumiem pływające, tak, jak najbardziej. Ale to jak widzisz efekt linijki diodowej na lampach. Natomiast to o czym myślę, że Wy myślicie ;) to opóźnienie załączenia jednej całej lampy, względem drugiej. Taka linijka z dwóch "diod".
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Przecież zrobić coś takiego to prosta sprawa jakby się udało lampę rozebrać. Tylko jak dla mnie nawet to fabryczne rozwiązanie to zwykły wiejski tjuning, nadaje się jedynie żeby na disco w remizie w Myszyńcu jechać.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    No właśnie to kwestia rozbiórki lampy i oszukania CAN - jeśli zostawić oryginalny moduł to pewnie da radę oszukać nawet rezystorem. I tylko sygnał do linijki.
    A gusta? Rzecz gustu :)
  • Poziom 1  
    Ja, bym tam nic nie robił, bo samochód będzie w oryginale niedługo więcej wart z tymi starymi lampami :| Ale wiadomo, to jest Polska :D
  • Poziom 27  
    Ty chyba nie wiesz o jakim aucie piszesz.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Dużo bardziej w Audi podobają mi się kierunki ledowe nie pływające. W większości lamp które widziałem, miały modułu w lampie. Tak łatwiej budować, driver i ledy są na jednej płytce. Tak pewnie jest i w tym przypadku. Can-a pewnie by jakoś oszukał, gorzej z homologacją. Nie ma chyba większego problemu od strony elektronicznej, aby taki efekt jak w filmiku uzyskać. Dążenie do posiadania czegoś z wyższej półki popchnie posiadaczy bardziej popularnych aut niż A8 do montażu linijki led w swojej lampie, np: NE016, lub podobnego. A8 to nie będzie, ale kierunki trochę do niego przybliżą.