Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei E3272 (CP) - Brak połączenia z internetem przez router

Soanseth 23 Mar 2015 23:15 2457 13
    Soanseth
    Level 10  
    Witam, od wczoraj doskwiera mi pewien problem związany z działaniem modemu podłączonego do routera.

Sam modem działa sprawnie, bo gdy jest podłączony pod port USB, internet działa bez problemu, ale gdy jest wciśnięty do routera, sieć niestety nie jest dla mnie dostępna. Panel sterowania (połączenia internetowa) wciąż pokazuje "Sieć niezidentyfikowana.

Jeszcze jedno pytanie. Gdy podłączę sam modem do kompa, jest opcja aby inne komputery również korzystały z tego internetu? WI-FI dla laptopa, czyli kompa nr 2 byłoby miłe, jak i tabletu czy smartphone.

Internet w Cyfrowym Polsacie, model modemu to Huawei E3272, a router to EDIMAX LT-6408n

W załączniku log wygenerowany przy ipconfig.
    Daniel-kaczor
    Level 14  
    Zakładam ze połączenie z WiFi routera masz, więc najpierw podepnij modem do routera, następnie zaobserwuj jak się zachowuje kontrolka "Modem".

Wł. = Modem USB podłączony
    Wył. = Modem USB nie podłączony
    Mruga = Aktywność sieci Internetu bezprzewodowego
    (przesyłanie danych)

Jeśli mruga, trzeba zajrzeć do konfiguracji modemu.
    Sprawdzenie konfiguracji karty sieciowej w komputerze też nie zaszkodzi.
    Soanseth
    Level 10  
    Owa kontrolka mruga, więc powinienem wejść do panelu konfiguracyjnego routera, ale problem w tym, że nie mogę.
    Strona Cyfrowego polsatu podaje że powinno być to http://192.168.2.1/, ale adres nie ładuje sie ani na sekundę.

A co z karta sieciową konkretnego powinienem zrobić?
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    Soanseth wrote:
    podaje że powinno być to http://192.168.2.1/, ale adres nie ładuje sie ani na sekundę.
    Wedle załącznika karta sieciowa nie jest połączona z routerem - router nie przydzielił adresów IP.
    Sprawdź, czy masz w karcie ustawione IPV4 na automatyczne pobieranie adresu IP.
    Sprawdź, lub wymień kabel LAN między komputerem a routerem.
    Soanseth
    Level 10  
    Ustawione jest na automatyczne.

Kabel raczej nie powinien być problemem, bo uszkodzenie mechaniczne nie ma prawa nastąpić.
    Soanseth
    Level 10  
    Znam, ale w przypadku kiedy kabel nie rusza się nigdy nawet o milimetr, ciężko o uszkodzenie go, chyba że o czymś nie wiem.
    Przepięcie kabla w inne gniazdo nie przyniosło żadnego skutku, restart tak samo.
    Soanseth
    Level 10  
    Niestety, ponowne włączenie karty nic nie dało. Nie mam pojęcia kompletnie co robić.
    Soanseth
    Level 10  
    Problem wciąż występuje. Nie mogę wejść do panelu konfiguracyjnego, a internetu wciąż nie ma.
    Soanseth
    Level 10  
    Cóż, nic nie uległo uszkodzeniu. Podłączyłem cały zestaw do drugiego kompa, śmigało bez zarzutu, podłączyłem ponownie do swojego i... wszystko działa sprawnie. Nie mam pojęcia co się stało, ale działa.

Mimo wszystko dzięki za pomoc ;)