Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Onkyo TX-NR636 + PS4 + kino domowe 5.1 Jamo s628

SirBaca88 23 Mar 2015 23:38 1116 5
  • #1 23 Mar 2015 23:38
    SirBaca88
    Poziom 2  

Witam :) zakupiłem sobie kino domowe 5.1 Jamo s628 wraz z amplitunerem Onkyo TX-NR636 w celu poprawienia dźwięku oraz doznań graficznych z PS4.
    TV Sony KD-49x8505b
    Schemat połączenia:
    połączone kablem HDMI
    PS4-Ampli Ampli-TV

Jestem fanem serii Call of Duty w której najbardziej potrzebna jest zręczność gracza i tutaj pojawia się problem, ponieważ po połączeniu powyższym schematem mam delikatne opóźnienia w ruchu czyli czas reakcji po naciśnięciu na dowolny guzik jest wolniejszy niż przy połączeniu PS4 bezpośrednio do TV kablem HDMI.
    Moje pytanie czy to normalne ? a może kupiłem zły amplituner ? reszta amplitunerów ma tak samo ?:> i czy istnieje jakieś rozwiązanie żeby zniwelować opóźnienie :)
    Proszę o Pomoc :)

0 5
  • #2 24 Mar 2015 00:16
    Polon_us
    Poziom 40  

Rozwiązanie jest proste:

- PS4 podłączyć bezpośrednio do telewizora przewodem HDMI - tor video.
    - PS4 podłączyć przewodem optycznym do kina - tor audio.

Kolega nic nie straci na dźwięku, a i opóźnień w video nie będzie :_)

1
  • #3 24 Mar 2015 02:39
    SirBaca88
    Poziom 2  

No tak to jest rozwiązanie, ale stracę na obrazie mam wrażenie że przez ampli jest lepszej jakości, bardziej szczegółowy...
    może to być wina kabli ?:>

ale dzięki za alternatywę :) zawsze jest jakiś plan "B" :)

0
  • #4 24 Mar 2015 12:29
    marcin.waski
    Poziom 23  

Niestety mam ten sam problem z PS3 i TV Philips 42PES0001D - Procesory Perfect Pixel HD Engine, Perfect Natural Motion itp. w TV tak spowalniają obraz, że po prostu wszystkie funkcje poprawy obrazu muszą być wyłączone. Sam amplituner (Pioneer VSX-2016AV) u mnie nie opóźnia obrazu. Sprawdź zatem, może Twoje Onkyo też ma jakieś "polepszacze" obrazu, które można wyłączyć.

1
  • #5 24 Mar 2015 18:28
    SirBaca88
    Poziom 2  

Nie do końca rozumiem .... masz ten sam problem co ja, czyli połączenie- PS3- ampli-ampli- TV ? powoduje spowolnienie obrazu ... ale sam Amplituner nie opóźnia Ci obrazu, wiec problemu nie powinieneś mieć ? chyba że chodzi tylko o Twój TV. Mam nadzieje że nowy amplituner nie jest zepsuty ;/ to mnie najbardziej martwi :) a może trzeba było wybrać inny ? jak sądzisz problem wtedy mógłby ustąpić...? a może każdy amplituner jest robiony na jedno kopyto ?

Dodano po 3 [minuty]:

Praktycznie nigdzie w necie nie znalazłem wzmianki o takim problemie i dlatego nie wiem czy to normalne czy nie :) zostało mi jeszcze 7 dni kiedy mogę oddać towar, dlatego moje pytanie czy z każdym amplitunerem będę miał tak samo ?:>

0
  • #6 24 Mar 2015 18:50
    intenso
    Poziom 38  

Kolego o ile dobrze pamiętam to Twój ampli ma skaler do 4k, wyłącz to i może opóźnienia znikną

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo