Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dobór kabla, monitor-karta graficzna

spolaryzowany 24 Mar 2015 08:57 1146 12
  • #1 24 Mar 2015 08:57
    spolaryzowany
    Poziom 5  

Zastanawiam się nad wymianą kabla(d sub) na dvi ale gdy przyjrzałem się wtykom monitora i grafiki są one różne. Za nic nie mogę znaleźć 24+1 i 24+5 dual link więc myślę o jakiejś przejściówce czy no własnie konwerterze jeśli takie coś istnieje bo nie słyszałem. Jak taka przejściówka ma się do jakości? Może ktoś ma jakieś namiary na sklep i podobny dylemat :D

0 12
  • #3 24 Mar 2015 10:02
    spolaryzowany
    Poziom 5  

W monitorze mam DVI-D (dual link) a w grafice DVI-I (dual link) oczywiście pomijam d sub analogowy na którym aktualnie jestem i chciałbym sie przerzucić na DVI ale z tego co sie domyślam nie obejdzie się bez przejściówki jednak to pewnie zniszczy jakość DVI i wyjde na zero. Co o tym myślicie?

0
  • #5 26 Mar 2015 08:39
    spolaryzowany
    Poziom 5  

Dzięki za tą strone, czyli taka jak myślałem sygnał analogowy zostanie zignorowany i przejściówka nie zaszkodzi. Myślę, że temat do zamknięcia.

0
  • #6 26 Mar 2015 12:32
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

spolaryzowany napisał:
    przejściówka nie zaszkodzi

Jaka przejściówka?.
    Kup po prostu właściwy kabel w całości.

0
  • #7 26 Mar 2015 15:02
    spolaryzowany
    Poziom 5  

Nie spotkałem jeszcze przewodu grafika-monitor z dwoma rożnymi wtykami

0
  • #9 26 Mar 2015 15:25
    spolaryzowany
    Poziom 5  

Dobrze ale to hdmi :D mnie ratuje tylko DVI-I z jednej strony i DVI-D z drugiej.

0
  • #11 26 Mar 2015 17:39
    spolaryzowany
    Poziom 5  

grafice nie będą przeszkadzać wolne piny od analogowego sygnału?

0
  • #12 26 Mar 2015 17:50
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

A w czym mają przeszkadzać? - skoro nie są wykorzystywane.

Kupuj kabel, jak na dwóch przykładach pokazałem.
    Upewnij się tylko, że kabel jest dual link (24+1).
    Bo są też kable DVI-D:
    http://www.komputronik.pl/product/158139/Akce...aptery/Kabel_DVI_D_Single_link_18_1_1_8m.html
    Które NIE MAJĄ wszystkich pinów (wiesz o czy mówię) wyprowadzonych.
    Takiego kabla NIE kupuj.
    Nie, że nie zadziała, bo będzie działać, tylko takim kablem nie wykorzystasz 100% możliwości przekazania obrazu, jaki ten port oferuje.

Dla przykładu podam, że cały czas miałem monitor pod komputer podłączony kablem HDMI-HDMI, ale musiałem obecnie połączyć komputer właśnie przez DVI-D (HDMI w monitorze zostało wykorzystane do playera HD).
    I stwierdzam, że obraz na takim kablu, jak z linku, z tego portu bije na głowę połączenie HDMI - i albo mnie się tak tylko wydaje (przyzwyczajenie do obrazu z poprzedniego połączenia), ale obraz jest faktycznie bardziej czysty, klarowny.

1
  • #13 26 Mar 2015 19:21
    spolaryzowany
    Poziom 5  

Dziękuje Ci za pomoc i zainteresowanie tematem. Wiem juz o co chodzi

0