Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung RF62HERS - Woda zbiera się na dole lodówki

MKramer 24 Mar 2015 09:56 9660 4
  • #2 24 Mar 2015 11:34
    pawel-jwe
    Poziom 30  

Na dole lodówki (nad szufladami) zazwyczaj jest korytko na skroploną wodę, w korytku powinien być otwór odpływowy do zbiornika z tyłu lodówki.
    Czasem zdarza się, że odpływ lub wężyk przytka się, wystarczy cały odpływ przeczyścić np. jakimś przewodem (u mnie świetnie sprawdzał się kable sieciowy ;) ).

2
  • #3 24 Mar 2015 13:09
    MKramer
    Poziom 14  

Ta lodówka nie ma tak oczywistych rozwiązań. Nie ma widocznego otworu odpływowego - jak w większości standardowych lodówek. Gdyby tak było, to nie zawracałbym Wam głowy :-).

0
  • #4 24 Mar 2015 13:26
    piwkooo
    Poziom 23  

MKramer napisał:
    Wygląda to na problem z odprowadzeniem skroplin.

Witam.
    Czyli na ściankach zbiera się za dużo szronu, do tego dotarłeś w instrukcji ?

Nie znam budowy twojej lodówki, ale z tego co tam napisane musi być jakiś otwór wentylacyjny :D

Pozdrawiam.

Edit:
    A to o zamrażalce, a ty masz problem u góry :D

3
  • #5 02 Kwi 2015 09:45
    MKramer
    Poziom 14  

Okazuje się, że problem daje się łatwo rozwiązać.

1. Wyłączamy lodówkę, opróżniamy wnętrze i zdejmujemy tylny panel, który przykręcony jest trzema śrubami (zdjęcie).

2. Przy ściganiu panela musimy odłączyć dwie kostki elektryczne.

3. Oczom naszym ukazuje się parownik, który na dole ma metalową rynienkę z ujściem pośrodku. U mnie wszystko było wypełnione lodem. Aby szybko tego lodu się pozbyć i udrożnić kanał odpływowy użyłem ciepłej wody, którą wlewałem na rynienkę, po chwili wyciągałem strzykawką, znów kolejna porcja ciepłej wody itd. aż do skutku.

Mam nadzieję, że komuś mój okaże się pomocny.

7