Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Moduł GSM/GPRS G510 - podłącznie do arduino

czasnagli 24 Mar 2015 09:56 2076 5
  • #1 24 Mar 2015 09:56
    czasnagli
    Poziom 16  

Witam!

Na tej stronie jest moduł GSM/GPRS G51, który wygląda tak

Tu jest opis jego wyprowadzeń (złącze IDC 6 pin):

W opisie modułu gsm jest informacja, że

Cytat:
    Vcc - napięcie zasilania logiki (podłączyć do napięcia zasilania mikrokontrolera)
    On - uruchamia modem GSM (podłączenie do GND powoduje uruchomienie modemu)

W Arduino Uno są wejścia:
    5V - Wyjście regulatora 5V.
    3V3 - Wyjście regulatora 3,3V.
    14 cyfrowych linii wejścia/wyjścia
    Obciążalność wyjść to 40mA na wyjście przy napięciu zasilania 5V i 50mA przy napięciu 3,3V.

Chciałbym się dowiedzieć do których wejść w Arduino Uno podłączyć moduł G510?
    Dziękuje za info.

-1 5
  • #2 24 Mar 2015 13:06
    mistake68
    Poziom 14  

Witam !!
    Kolego , masz wszystko opisane , zasilanie modułu VIN masz od 5 - 12V ,Podłączasz do 5V ,GND do GND ,Wejście VCC do 3,3V , wejścia logiczne akceptują 3,3V jak i 5V, RX i TX podłączasz do pinu 1 i 0 Arduino , wejście ON na module podłączasz do masy (GND) jeśli moduł ma być przez cały czas załączony, lub do Arduino przez jakiś tranzystor który będzie ci załączał modem do pracy , wszystko zależy jak napiszesz program i czy chcesz załączać i wyłączać modem programowo.

-1
  • #3 24 Mar 2015 17:06
    czasnagli
    Poziom 16  

mistake68, dziękuje za pomoc, ale nieprecyzyjnie zadałem pytanie. Chciałbym podłączyć moduł gsm do arduino w taki sposób, abym programowo mógł go załączać i wyłączać. Czy w takim przypadku wejście ON modułu gsm muszę podłączyć do jednego z wejść cyfrowych w arduino? I aby moduł gsm został włączony podać na wyjście cyfrowe stan niski ?

-1
  • #4 24 Mar 2015 18:28
    mistake68
    Poziom 14  

Witam !!
    Masz rację musisz podać stan niski , ale w opisie jest by podać GND dlatego napisałem że przez tranzystor.

-1
  • #5 24 Mar 2015 18:44
    czasnagli
    Poziom 16  

mistake68, orientujesz się, czy podanie stanu wysokiego na wejście ON modułu gsm powoduje jego wyłączenie, czy jest on tylko usypiany?

-1
  • #6 25 Mar 2015 07:31
    mistake68
    Poziom 14  

Witam !!
    Z tego co mi wiadomo to jest usypiany ,ale mogę się mylić , nie pracowałem jeszcze z tym konkretnym modułem.
    Pozdrawiam !!

-1
  Szukaj w 5mln produktów