Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC 620 - wyświetla numer a nie nazwę osoby dzwoniącej

dzax.pl 24 Mar 2015 12:59 19701 19
  • #1 24 Mar 2015 12:59
    dzax.pl
    Poziom 15  

Witam,

Mam problem z HTC 620, otóż gdy ktoś do mnie dzwoni a mam ten numer zapisany to wyświetla się tylko numer telefonu a nie nazwa ;/

Myślałem, że kontakty są podwójne i dlatego nie czyta ich, ale robiłem tak żeby czytał tylko z karty SIM - nic z tego. Z karty SIM skasowałem i kontakty są tylko na telefonie - nic z tego. Kontakty usunięte z telefonu i wysłane do konta Google - również nic z tego.

Miał ktoś podobnie lub wie jak rozwiązać ten przypadek ?

Aaa.. dodam jeszcze, że jak ktoś do mnie zadzwoni i wyświetli się numer i go zaktualizuje z obecnym numerem (zaznaczam, że numer się nie zmienia) to wszystko jest ok. Ale to nie robota każdego prosić aby puszczał sygnał ;/

POOOOMOCY !

3 19
  • #2 24 Mar 2015 13:47
    krzysiozak
    Poziom 36  

Na pewno maż możliwość ręcznego wpisania numeru i przypisanie mu opisu, a żeby czytało z pamięci telefonu lub z karty sim musisz mieć zaznaczoną opcję aby wyświetlał,
    albo z karty sim albo z telefonu albo z stąd i stąd. Różni producenci stosują różne opcje lub w różny sposób dostępne. Pobierz kontakty z wysłanych go Google i zapisz
    je ci gdzie wygodniej i zrób żeby były dostępne z tego źródła. Kopiuj do pamięci aparatu lub do karty sim lub tu i tu.

-1
  • #3 24 Mar 2015 19:12
    dzax.pl
    Poziom 15  

robiłem tak, jak piszesz z tym kopiowaniem, miałem na sim, na telefonie.

włączone , że widzi z karty, z telefonu z jednego i drugiego i cały czas to samo się dzieje.

3
  • #4 25 Mar 2015 17:56
    alekt77
    Poziom 29  

Czy z wpisanymi "na nowo" z klawiatury kontaktami też jest taki problem? Może trzeba będzie zrobić hard reset. Wiem że to kłopot (aplikacje, dane itp.) ale może to być jedyne rozwiązanie. Poszukaj w internecie pod "brak identyfikacji numeru w telefonie", inni też mieli taki problem w innych telefonach, często kończyło się resetem do ustawień fabrycznych.

2
  • #5 25 Mar 2015 18:19
    dzax.pl
    Poziom 15  

ale już raz ustawienie fabryczne były przywracane i też nic nie pomogło ;/

Dzwoni ktoś kogo mam wpisanego w książce np bez numeru kierunkowego +48 i nawet z tym to wyświetla mi się tylko numer. Jeżeli po zakończonej rozmowie zrobię zapisz kontakt - uaktualnij numer, wszystko jest już okiej. Dlatego to mnie dziwi co się z tym dzieje

1
  • #6 25 Mar 2015 18:40
    alekt77
    Poziom 29  

Czy tak było "od początku" czy "zrobiło się" po jakimś czasie użytkowania telefonu. Jeśli od początku to może jest jakiś błąd w kopiowaniu kontaktów. Pytałem jak jest w przypadku wpisania nowego kontaktu z klawiatury, a nie uaktualnienie istniejącego na podstawie dzwoniącego numeru.

0
  • #7 25 Mar 2015 18:46
    dzax.pl
    Poziom 15  

było tak od początku, kopiowane byly na telefon, na konto gmail, na karte sd jak tylko sie dalo i caly czas pojawial sie ten sam problem.
    nie wiem jak jest przy wpisywaniu nowego kontaktu bo nie mialem jeszcze okazji tego robic

0
  • #8 25 Mar 2015 18:47
    marek-1983
    Poziom 16  

w LG P710 miałem podobnie a nawet tak samo. Pobaw się w ustawieniach powiadomień ew. połączeń

0
  • #9 25 Mar 2015 19:43
    dzax.pl
    Poziom 15  

tylko totalnie nie mam pojecia czego szukac w tych opcjach ;/

Dodano po 6 [minuty]:

teraz zauważyłem, że mam wpisany numer telefonu w książce telefonu z +48 np +4893376... a jeżeli chce wybrać ten numer i wpisuje na klawiaturze 93376... to pokazuje mi, jakby wgl takiego numeru nie było wpisanego. Gdy wpiszę z +48 jest ok i wyświetla mi go.

Meeeeega nie ogarniam tego telefonu ;/

Dodano po 28 [minuty]:

Rozmawiałem z biurem klienta HTC i nie jestem pierwszą osobą, która ma taki problem i to wszystko dzięki T-Mobile, gdyż oni są tego przyczyną, bo telefony wychodzące od tego operatora mają jakąś blokadę czy coś takiego, trudno jest mi to powtórzyć.
    I mam kolejne pytanie czy wgranie nowego softa może pomóc w tym ?

0
  • #10 25 Mar 2015 20:55
    marek-1983
    Poziom 16  

Możesz zobaczyć czy Ci to coś da ale wszystko skopiuj a zwłaszcza nr tel.

Ja mam LG P710 z Plusa a karta wsadzona z Orange. Postaram się przypomnieć jak Ja to zrobiłem, to na pewno powiem. Wedle google to dużo ludzi z różnymi telefonami maja te problemy.

Edit: Chyba już wiem xD Masz coś takiego jak strażnik prywatności ???

0
  • #11 25 Mar 2015 20:58
    dzax.pl
    Poziom 15  

Wiem, nie jestem sam z takim problemem, ale jest to mega wkurwiaj**e ;/

1
  • #12 25 Mar 2015 21:06
    marek-1983
    Poziom 16  

dzax.pl napisał:
    Wiem, nie jestem sam z takim problemem, ale jest to mega wkurwiaj**e ;/

Szukaj zakładki STRAŻNIK PRYWATNOŚCI i tam odpowiednio ustaw i problem zniknie.

U mnie jest: Ustawienia/Ustawienia Połączeń/Strażnik Prywatności/Pokaż dane kontaktu

1
  • #13 25 Mar 2015 21:18
    dzax.pl
    Poziom 15  

coś bliżej mi podpowiedz, nie mam takiej zakładki wgl

Dodano po 9 [minuty]:

Ustawienia -> Połączenia ->

# Ustalone numery
    # Usługa poczty głosowej
    # Ustawienia poczty głosowej
    # Przekierowania połączeń
    # Ustawienia blokowania połączeń
    # Ustawienia dodatkowe
    # Komunikaty sieci komórkowych
    # Ustawienia komunikatów sieci kom
    # Konta
    # Dzwoń przez internet
    # Odrzucone połączenia
    # Zapisz w kontaktach
    # Wybieranie numeru twojego kraju
    # Ustawienia przy połączeniach do kraju
    # Podgląd powiadomienia telefonu

Takie mam zakładki i w każdą zaglądam, zmieniam, sprawdzam i .. NIC

0
  • #15 25 Mar 2015 21:29
    dzax.pl
    Poziom 15  

już też to było przerabiane i niestety ale to nie jest przyczyna tego

0
  • #16 25 Mar 2015 21:48
    marek-1983
    Poziom 16  

A wyłączałeś i włączałeś tel ?

1
  • #17 21 Maj 2015 21:11
    lipazhtc
    Poziom 1  

Czy ktoś wpadł na pomysł jak ten problem rozwiązać? po 2 dniach użytkowania przestał wyświetlać nazwy kontaktów, a początkowo było wszystko ok. Co zrobić? Dodam, że wszystkie powyższe opcje nie dają rezultatów...

0
  • #18 03 Lip 2015 19:48
    porson
    Poziom 2  

U mnie (htc one m8, android 5.0.1 lollipop) powodem bylo +48 na poczatku numeru. Po usunieciu kierunkowego do Polski zaczelo wykrywac kontakty. Tylko musze teraz przejrzec prawie 200 numerow zeby wszedzie usunac te +48 :/ ale przynajmniej bedzie ladnie dzialac :)

0
  • #19 20 Paź 2015 19:40
    Jacek28rio
    Poziom 1  

ja do tego dochodziłem długo i gdzieś znalazłem te kontakty które masz i przed numerem wpisz +48 mi pomogło ;)

2