Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka BEKO DIN 5830 - Nie uruchamia się

subit 24 Mar 2015 15:23 3294 4
  • #1 24 Mar 2015 15:23
    subit
    Poziom 2  

To mój pierwszy wpis więc proszę o wyrozumiałość. Zmywarka jak zwykle została uruchomiona. Po upływie nie długiego czasu żona stwierdziła, że zmywarka nie daje oznak pracy. Otworzyła ją i okazało się panel jest wygaszony, naczynia nieumyte, woda nie wypompowana. Ponieważ już raz sam ją naprawiałem, pomógł mi wpis o błędzie H6, zabrałem się do oględzin. Pompka do wypompowywania wody wydaje się być dobra, została oczyszczona i włożona na swoje miejsce, napięcie dochodzi. Następnie sprawdziłem włącznik, działa po włączeniu daje napięcie na główną płytkę sterującą. Wymieniłem główną płytkę sterującą na tą uszkodzoną, która w pewnym zakresie działała, bo włączał się wyświetlacz, można było zmywarkę włączyć w tryb serwisowy. Niestety wymiana tej płytki nic nie dała. Na tym moje pomysł się skończyły. Zastanawia mnie jedna rzecz dlaczego na zasilaniu faza jest na niebieskim przewodzie, a nie na brązowym. Sprawdzałem to przy pomocy probówki, a nie miernika. Neonówka zapalałą się również gdy dotykałem góry kondensatorów pojemnościowych będących w okolicy silnika. Proszę o pomoc.

1 4
  • #2 25 Mar 2015 19:25
    itam67
    Poziom 17  

Witam
    Sprawdz czy napięcie dochodzi na włącznik i moduł ( woltomierzem lub żarówką ). Może być urwany przewód pod drzwiami lub uszkodzony kondensator przeciwzakłóceniowy .
    Pozdrawiam

0
  • #3 26 Mar 2015 19:44
    subit
    Poziom 2  

Sprawdziłem napięcia miernikiem i na wyłącznik wchodzi 230 V i tak samo wychodzi po włączeniu. Natomiast na moduł wchodzi napięcie 33 V. Kondensatora nie sprawdzałem, bo nie wiem gdzie jest. Zamówiłem serwisanta zobaczymy czy poradzi sobie. itam67 dzięki za podpowiedz.

0
  • #4 21 Kwi 2015 11:55
    garyb.
    Poziom 1  

Witam

Udało się naprawić zmywarkę?
    Mam pytanie odnośnie uszkodzonego modułu sterującego, jak stwierdziłeś że to właśnie on jest uszkodzony? Mam tą samą zmywarkę i sytuacja wygląda tak że po uruchomieniu można wybrać program mycia nacisnąć start zamknąć drzwi ale zmywarka nie rusza( nie robi nic) natomiast w trybie serwisowym po informacji o błędzie H6 i naciśnięciu przycisku start zmywarka zaczyna program chyba serwisowy pobiera wodę, spuszcza wodę, myje naczynia, grzeje wodę i tak około 30 minut. Niestety po wyjściu z trybu serwisowego nadal się nie uruchamia.

2
  • #5 19 Mar 2016 20:31
    subit
    Poziom 2  

Przepraszam, że nie opisałem jak sprawa się zakończyła. Sam sobie nie poradziłem, więc poprosiłem serwisanta takiego ogólnego od różnych sprzętów AGD. Okazało się, że wszystkiemu winien był włącznik/wyłącznik. Serwisant popodginał blaszki stykowe w nim (włącznik/wyłącznik główny) i zmywarka chodzi do dziś.

0