Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Jak pisać niemieckie litery?

aleksandra98 24 Mar 2015 15:38 3408 13
  • Jak pisać niemieckie litery?

Poziom 9  

Jak pisać niemieckie litery?
    Na pasku menu start na pasku języka klawiatury do doinstalowaniu niemieckiego da się pisać niemieckie litery (Alt+shift się przełącza między językami klawiatury) ale żeby uzyskać znak ü trzeba wcisnąć Alt+y powinno być Alt+u.
    Gdy się wciśnie Alt+u wychodzi ú zamiast ü.
    Alt+s akurat dobrze działa wychodzi tak jak powinno ß. Alt+a wychodzi á zamiast ä.
    Alt+o wychodzi jak w polskim układzie ó zamiast ö.
    Żeby uzyskać ö trzeba wcisnąć Alt+p.
    Jak zrobić żeby było normalnie?
    Jest też inny sposób:
    ä-alt+132
    Ä-alt+142
    ö-alt+148
    Ö-alt+153
    ü-alt+129
    Ü-alt+154
    ß-alt+225.

Ale na dłuższą metę bardzo męczący.

W Translatorze Tłumacz i Słownik Języka Niemieckiego 3 wersja 3.0 firny Kompas wszystko jest jak należy. Dużo gorzej w notatniku i Wordzie.

Niemiec jest na Facebooku i tam chcę pisać z nim normalnie czyli Alt+u to ü, Alt+o to ö i tak dalej.

0 13
    Admin grupy audio

A jaki układ klawiatury zainstalowałaś? W moim systemie (WinXP) jest układ "Niemiecki" oraz "Niemiecki (IBM). Nie wiem czym się różnią, bo nie znam języka niemieckiego, ale przypuszczam że wygląda to tak samo jak w przypadku języka polskiego gdzie mamy "Polski" i "Polski (programisty)".
    Zwróć uwagę na to, że klawiatura niemiecka ma nieco inny układ znaków niż typowa klawiatura qwerty - tak samo zresztą jak w przypadku klawiatury polskiej.

Zmień układ z Niemieckiego na Niemiecki (IBM) lub na odwrót i zobacz jaki będzie efekt.

0
    Poziom 9  

po zmianie na Niemiecki (IBM) jest tak samo

0
    Poziom 42  

Pewnym półśrodkiem może być klawiatura ekranowa - po ustawieniu języka ona się zmieni odpowiednio. Jeśli nie - zostaje zakup niemieckiej klawiatury...

0
    Poziom 40  

Musiałaby być klawiatura "niemiecka programisty" :)

0
    Poziom 35  

Masz może w systemie zainstalowane jakieś programy korzystające globalnych skrótów klawiszowych?

0
    Admin grupy audio

A jakie Ty chcesz globalne skróty klawiaturowe jak na umlauty ich nie ma? Są sposoby z crtl+shift albo kodem ASCII za pomocą alt i klawiatury numerycznej ale w temacie chodzi o to by umlauty pisać tak, jak nasze ą, ę, itp. Tak się nie da.

0
    Poziom 35  

Piszę własnie z oryginalnej niemieckiej klawiatury. Zainstalowałem układ klawiatury „niemiecki/niemiecki” i zrobiłem test. Wynik testu jest taki że to co pojawia mi się na ekranie jest w pełni zgodne z tym co jest nadrukowane na klawiaturze. Poniżej masz zestaw znaków. Pojedynczy znak oznacza że do danego klawisza nie dowiązano znaku wywoływanego ALTem. Dwa znaki sąsiadujące to klawisz do którego dowiązano znak wywoływany ALTem - lewy bez ALTu, a prawy z ALTem.

Cytat:

^ 1 2² 3³ 4 5 6 7{ 8[ 9] 0} ß\ ´
    q@ w e€ r t z u i o p ü +~
    a s d f g h j k l ö ä #
    <| y x c v b n mµ , . -

Dodano po 11 [minuty]:

Artur k. napisał:
    A jakie Ty chcesz globalne skróty klawiaturowe jak na umlauty ich nie ma?

Nie wiem jak to jest w innych windowsach/językach ale na przykład w Windowsie polskojęzycznym zdarza się że po zainstalowaniu sterowników AMD/ATI nie działa Alt+C=Ć. Podobnie może być w innych windowsach/językach.

0
    Admin grupy audio

iagre napisał:
    na przykład w Windowsie polskojęzycznym zdarza się że po zainstalowaniu sterowników AMD/ATI nie działa Alt+C=Ć.

Bo Alt+C to jest skrót klawiaturowy ATI Control Panel. A na klawiaturze niemieckiej nie ma skrótów dla umlautów, więc nadal nie rozumiem o co Tobie chodzi i co to ma wspólnego z tematem.

Nawiasem mówiąc właśnie odkryłeś to, co ja napisałem w 4 poście...

0
    Admin grupy komputery

aleksandra98 napisał:
    chcę pisać z nim normalnie czyli Alt+u to ü, Alt+o to ö i tak dalej.
    To nie jest "normalnie"
    Sprawdź sobie jak wygląda układ klawiatury QWERZ.

Aby go zmienić, należy zmienić mapowanie klawiatury.

0
    Poziom 35  

Artur k. napisał:
    więc nadal nie rozumiem o co Tobie chodzi i co to ma wspólnego z tematem.

Autor tematu w pierwszym poście napisał o uzyskiwaniu znaków z ALTem, więc do tego się odniosłem.

0